:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

Plac zabaw w Czyszkówku budzi niezadowolenie mieszkanek

Interwencje Powiat, zabaw Czyszkówku budzi niezadowolenie mieszkanek - zdjęcie, fotografia
 • Fotka nr 0 z 5
 • Fotka nr 1 z 5
 • Fotka nr 2 z 5
 • Fotka nr 3 z 5
 • Fotka nr 4 z 5
Portal eGarwolin.pl 10/08/2018 11:00

Dyskusyjna jakość wykonania, trawa sięgająca dzieciom do pasa, przepełniony śmietnik, wystająca spod kory i piachu folia, w piachu śmieci, a nawet psie kupy – czy tak powinien wyglądać plac zabaw dla dzieci? Swoje niezadowolenie wyrażają mieszkanki Czyszkówka, które proszą o interwencję.

– Proszę o interwencję w sprawie placu zabaw w Czyszkówku. Nie dość, że jakość wykonania placu zabaw jest dyskusyjna, to jeszcze nikt o niego nie dba. Trawa sięga do pasa dzieci, śmietnik jest przepełniony, a spod kory i piachu wystaje folia – napisała do redakcji eGarwolin Czytelniczka, która podczas odwiedzin placu zrobiła jego zdjęcia. – Miał być taki piękny i nowoczesny. Miała być specjalna nawierzchnia, bezpieczna nawet przy upadku dziecka. A co jest? Piach, a w nim śmieci, a nawet psie kupy. Ubrań dzieci nie można doprać po zabawie na placu – dodaje inna mieszkanka miejscowości. Co na to wójt gminy Garwolin?

 

To pierwszy etap

Włodarz gminy Marcin Kołodziejczyk podkreśla, że plac zabaw w Czyszkówku nie jest jeszcze ukończony. W budżecie gminy na rok 2017 zabezpieczono na ten cel 70 tys. zł. –To jest pierwszy etap wykonania tego placu zabaw. Środki w budżecie były wydatkowane zgodnie z projektem. Plac będzie wykoszony. Jest to już zlecone. Będzie także poprawiana skarpa. Inwestycja ta miała być przeprowadzana bardziej całościowo. Miała być zasadzona infrastruktura zielona, ale nie było środków z Wojewódzkiego Funduszu, ponieważ nie ruszyły programy i nie można było tego dokończyć. Niebawem to wszystko powstanie – mówi wójt gminy, który zapewnia, że planuje umieścić w przyszłorocznym budżecie środki, które pozwolą na dokończenie placu zabaw, przy którym ma się także znajdować między innymi siłownia zewnętrzna.

 

Budujemy dla siebie

– Jeśli chodzi o dbanie o place zabaw, to w każdym sołectwie mieszkańcy dbają o te place zabaw, bez interwencji gminy. Czy to jest Jagodne, czy Górki, czy inna miejscowość, to rada sołecka opiekuje się tymi placami i nie ma z tym problemów. Mieszkańcy dbają, bo wiedzą, że budujemy dla siebie. Samemu nic się nie zdziała, musimy sobie pomagać – podkreśla włodarz gminy.

Marcin Kołodziejczyk zaznacza, że mieszkańcy wszystkich miejscowości chcą, żeby były u nich świetlice wiejskie i place zabaw, ale z tym wiążą się późniejsze koszty utrzymania tych obiektów. Bez chęci zaangażowania się mieszkańców, decyzje o kolejnych budowach mają być dokładniej analizowane. Wójt dodaje, że jego zdaniem mieszkańcy zamiast szukać interwencji w mediach, powinni najpierw zwrócić się z problemem do Urzędu Gminy.

 

Czy mieszkańcy Czyszkówka zmobilizują się do działania i, jak sugeruje wójt, czynem społecznym zadbają o plac zabaw w swojej miejscowości?

 

ur

Fot. Czytelniczka

Reklama

Plac zabaw w Czyszkówku budzi niezadowolenie mieszkanek komentarze opinie

 • gość 2018-08-10 11:15:51

  a może niezadowolone mamusie 90+ z 500+ same by posprzątały plac zabaw

 • gość 2018-08-10 11:16:05


  pierwsze co pomyślałam czytając ten artykuł to dlaczego nie zostało to zgłoszone gminie? Ludzie jakoś dziwnie zaczynają załatwiać pewne sprawy.... Zrozumiałabym, ze było zgłoszone do gminy, nikt się tym nie zajął i idę robić szum w mediach, ale tak to jest zaczynanie sprawy że tak powiem od du.. strony.


 • gość 2018-08-10 11:26:52


  Przydałby się artykuł o placu zabaw przy Szkole nr 1 w Garwolinie, młodzież imprezuje do co najmniej 24:00 albo i 1:00( dzień w dzień) . Głośniki, muzyka, przekleństwa, alkohol, skutery, nie da się przegonić ich i tak co wieczór. W upały trzeba spać przy zamkniętych oknach bo nie idzie wytrzymać od hałasu. Policja czasem przyjeżdża, odjeżdża a młodzież jak była tak jest. Najwyższy czas by ktoś zajął się tematem, przyszedł po 22 i sam zobaczył co tam się dzieje. A co szkoła mówi na to? - no trzeba zgłosić do Starostwa Garwolin......co sami już robili i dalej jak było tak jest.


 • gość 2018-08-10 11:43:54

  Psie kupy to wszędzie są bo kary za niesprzątanie po psie są niskie i nikt ich nie egzekwuje.

 • Gość - niezalogowany 2018-08-10 13:01:08


  To niech jedna mamusia razem z drugą przy okazji zabawy dziecka weźmie się i posprząta zamiast obgadywac o sąsiadów


 • Nowoczesny - niezalogowany 2018-08-10 13:33:53

  A w czynie społecznym na wsi raz na jakiś czas uporządkować to trudno?

 • Gość - niezalogowany 2018-08-10 14:04:38


  Zamiast wyrzucić folię,która pewnie przeszkadza jej dziecku to robi zdjęcia i wysyła do portali. Kto ma ją posprzątać? Świadomość i solidarnosc społeczna w naszym kraju na poziomie 0.


 • Gość - niezalogowany 2018-08-10 15:04:09


  Szanowni czytelnicy, drogi "włodarzu" informuję, że zgłaszałem fatalne wykonanie tego placu zabaw w maju. Pani z Gminy zignorowała moje zgłoszenie mówiąc że dzieci poradzą sobie na tej niby "wypłaszczonej" górce do zjeżdżalni. Ale przyznała, że jej nawet nie widziała. Proszę zatem się tam pofatygować i zobaczyć jak to wygląda. Czy Pan Wójt chciałby tam spędzić czas z dziećmi, czy tak wygląda całość gminnych inwestycji i ich odbiór? Może warto przyznać się do " partactwa" zanim jakiemuś dziecku stanie się krzywda. Ja mieszkam w Czyszkówku i tam dzieci nie zabieram z uwagi na ich bezpieczeństwo. Zastanawiam się czy nie zgłosić tego placu do prokuratury, jako obiektu publicznego zagrażającego bezpieczeństwu dzieci. Wstyd mi za takie gminne inwestycje.


 • gość 2018-08-10 15:26:21

  Po jakim czasie publikowane są komentarze?

 • gość 2018-08-10 15:55:23


  Zgadzam się że powinno być pokoszone i śmiecie wywiezione , ale patrzmy na siebie i dbajmy sami o to co nam dali czy gdzie mieszkamy. Osiedle Romanówka czy Korczaka są tak zasr...ne przez psy że cos strasznego , Ostatnio szedł sobie pan z psem wielkości owczarka niemieckiego który nawalił tyle że na łopatę by się nie zmieściło, życzę mu żeby mu nasrał na dywan , podobnie życzę innym właścicielom psów którzy po nich nie sprzątają .


 • Gość - niezalogowany 2018-08-11 08:25:33

  Nikt nie sprząta, bo nikt z niego nie korzysta Mieszkam niedaleko i jeszcze nie widziałam żadnego dziecka bawiącego się na tym pseudo placu zabaw Każdy traktuje go jak niedokończony Już jeden artykuł był na Wirtualnym Garwolinie z tego co pamiętam na początku czerwca Władze nic sobie z tego nie robią Bezpieczeństwo dzieci w dalszym ciągu nie zostało zapewnione A plac zabaw tylko straszy

 • gogość - niezalogowany 2018-08-11 10:39:24


  Po pierwsze ten "plac zabaw" jest na trzy wsie Lucin , Natalia i Czyszkówek gdzie jest około 200 domów ,to co jest tam zrobione to jest śmiech na sali , na taką ilość domów to po innych wsiach są piękne świetlice budowane czy inne atrakcje przykład Sulbinu czy choć by Niecieplin Po drugie to nie "plac zabaw" tylko "plac budowy" ,nikt tam nie przychodzi bo gdyby tam były atrakcje naprawdę dla dzieci to było by więcej osób i wtedy możemy rozmawiać o porządkach , a swoją drogą to czy przejeżdzający tam Ekolider nawet raz na miesiąc nie mógłby zabrać tych opisywanych śmieci przeciesz mieści się w jednej z tych przynależących wsi do tego placu zabaw Po trzecie jakoś pisane było o otwarciu tego " PLACU ZABAW " ale jak coś otwierać skoro jest to nie dokończone ,może w przyszłym tygodniu otworzą s 17 do WARSZAWY - he he CZEKAMY NA DALSZY ROZWÓJ WYDAZEŃ a tych co są przeciw zapraszam z dziećmi na słynny plac zabaw atrakcji jest tam w bród zobaczymy kto skorzysta .


 • Gość - niezalogowany 2018-08-11 15:32:23


  Duża w tym zasługa Pani sołtys z gromady Lucin Natalia którą nie robi zupełnie nic


 • Gość - niezalogowany 2018-08-12 21:58:56


  O plac zabaw tak bardzo starał się pan radny a nie sołtys i ewentualnie do niego można mieć pretensje że nic wiecej z tym nie robi


 • Gość - niezalogowany 2018-08-13 09:52:54


  Przecież tam nawet na tablicy informacyjnej jest nawet nazwa adresu pomylona nie mogę wstawić tutaj foto ale Adres placu Gmina "Gawrolin" Ul.Mazowiecka 16 08-400 "Gawrolin" Brawo wy za wykonanie i jakość oraz literówki na tej tablicy informacyjnej Zakaz chodzenia w szpilkach jest dobry chyba zeby matki w szpilkach nie wyniosła tej kory sosnowej co koło hustawki jest wysypana pierwsze wiedzę takie żeczy,a i kraweżniki są tak obsadzone że już pare jest wywalonych ale jak około 4 cm w ziemi są osdzone to może dziecko rowerem nie chcacy udezyło


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Praca Stacja Paliw

Stacja Paliw Shell w Garwolinie poszukuje pana do obsługi klienta. Bez względu na wiek i wykształcenie, czekamy na Ciebie . Wystarczy, że jesteś..


Sprzedam dom

Sprzedam dom piętrowy (1/2 bliżniaka) w Garwolinie ul II Armii Pojska Polskiego 75. Działka 350m2, powierzchnia użytkowa 110 m2 (kuchnia, 2..


Kupię pamiątki, książki , mapy

Kupię rzeczy związane z powiatem garwolińskim - książki, opracowania, wspomnienia, - pamiątki, medale, - mapy, - zdjęcia, - itp.


MAGAZYNIER

Piekarnia Oskroba S.A. - jeden z liderów branży piekarniczej w Polsce poszukuje pracowników na stanowisko: Magazynier Miejsce pracy: Człekówka,..


OKNA DRZWI BRAMY PLISY ROLETY

Zapraszamy do punktu sprzedaży Garwolin ul. Kościuszki 48B W ofercie : - okna PCV - drzwi wew, i zew. - bramy garażowe - drzwi stalowe - rolety (..


praca kierowca - magazynier

Zatrudnimy na stanowisko kierowca - magazynier wymagane prawo jazdy Kat. B lub C więcej informacji na miejscu lub pod numerem telefonu 25/6820417..


Dam prace Fryzjerowi

Salon Fryzjerski w Garwolinie zatrudni fryzjera męskiego na umowę o prace (pełne świadczenia). Informacji udziele telefonicznie i na spotkaniu pod..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez egarwolin.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

E-NET Kot Krzysztof z siedzibą w Garwolin 08-400, II Armii Wojska Polskiego 47

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"