:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C bezchmurnie

Place zabaw w Zwoli i Zgórzu otwarte i wypróbowane

W piątek w Zwoli i Zgórzu (gm. Miastków Kościelny) dokonano uroczystego otwarcia placów zabaw pobudowanych w ramach programu „Radosna szkoła”. Z tej okazji dorośli poczuli się przez moment jak dzieci i z nieskrywaną satysfakcją wypróbowali kilka zabawek.

– Dzisiejszy dzień jest dniem wyjątkowym. Spełniło się moje marzenie, ale przede wszystkim marzenie wielu dzieci i ich rodziców. Jesteśmy posiadaczami pięknego placu zabaw – mówiła Halina Kordaś, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Zwoli. Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Zgórzu Waldemar Pogoda w sali gimnastycznej swojej placówki również mówił o spełnionym marzeniu, jakim było wybudowanie miejsca zabaw dla najmłodszych.

 

Jakość wykonania potwierdzona

Oba place zostały wypróbowane przez uczestników uroczystości. Szlaki przetarła sołtys Zwoli Grażyna Mucha, która zjechała na nieodśnieżonej zjeżdżalni. Atmosfera zabawy udzieliła się asystentce posłanki Stanisławy Prządki Halinie Ziędalskiej, którą bujała na huśtawce radna Teresa Bąk. Zainteresowanie panów wzbudziła karuzela. W Zgórzu zjeżdżalnię wypróbował dyrektor Waldemar Pogoda.

 

Dzieci w Zwoli i Zgórzu będą szczęśliwe

Dyrektor placówki w Zwoli dziękowała w imieniu całej społeczności szkolnej wszystkim osobom zaangażowanym w powstanie miejsca zabaw dla najmłodszych mieszkańców Zwoli. – Dzięki inicjatywie wójta gminy i przychylności rady gminy nasze dzieci będą mogły miło i bezpiecznie spędzać czas na świeżym powietrzu. Przez zabawę nauka staje się przyjemnością, a środki finansowe przeznaczone na edukację i sport najmłodszych zwrócą się w sposób wielokrotny. Tylko dobrze wyedukowane i wysportowane dzieci to dzieci szczęśliwe – przekonywała Halina Kordaś.

Wójt gminy Miastków Kościelny Jerzy Jaroń przypomniał zebranym, że powstanie placu zabaw wiązało się z pewnymi trudnościami. Po zerwaniu umowy z wykonawcą, który nie wywiązywał się ze swoich obowiązków, podjęto ekspresowe działania, dzięki którym w ciągu dwóch miesięcy wykonano plac zabaw. Wójt oraz zaproszeni goście gratulowali realizacji zadania oraz życzyli najmłodszym świetnej zabawy na placu, gdy tylko pozwoli na to pogoda.

 

Żeby miastkowszczyzna była jak najpiękniejsza

– Zacznę od marzeń, bo warto mieć marzenia. Warto mieć plany, bo się spełniają, tak jak dziś. Trzeba mieć następne plany. Chcemy, żeby ziemia miastkowszczyzny była jak najpiękniejsza – mówił starosta Marek Chciałowski. Włodarz dziękował obecnej na uroczystości, pochodzącej z terenu gminy, radnej powiatowej Teresie Bąk, która bardzo często na forum rady wstawia się za swoją gminą i walczy o pieniądze dla tego terenu. – Serce rośnie, patrząc na ten plac. Pięknie usytuowany, kolorowy, pięknie współgra z budynkiem szkoły – dodała radna Teresa Bąk. Goście przekazali na ręce dyrektor Haliny Kordaś upominki dla szkoły oraz obejrzeli sportową część artystyczną w wykonaniu uczniów.

 

Otwarciu placów zabaw w Zwoli i Zgórzu towarzyszyło uroczyste przecięcie wstęg oraz poświęcenie obiektów. Uczniowie podstawówki w Zgórzu zaprezentowali się publiczności w jasełkach.

 

(ur) 2012-12-17 07:44:06


Place zabaw w Zwoli i Zgórzu otwarte i wypróbowane komentarze opinie

  • Polka - niezalogowany 2012-12-17 22:35:13

    :) grunt to dystans do siebie samego ;-)

  • ale zabawa - niezalogowany 2012-12-17 18:24:21

    zaskakujące, że poważni, stateczni samorządowcy dali się porwać zabawie ;-) I to jak!! Sam bym wskoczył na taką karuzelę jak panowie :D

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl