:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  2°C zamglenie

Po okresie próby mł. insp. Czarnocka powołana na komendanta policji

Dziś w Komendzie Powiatowej Policji w Garwolinie odbyło się powołanie mł. insp. Iwony Czarnockiej na stanowisko komendanta powiatowego policji w Garwolinie. Pierwsza w historii KPP kobieta na tym stanowisku pełniła obowiązki komendanta od września 2016 roku. – Był to tak zwany czas próby. Dzisiaj z pełnym zaufaniem powołuję ją na stanowisko komendanta tejże jednostki – mówił komendant wojewódzki policji zs. w Radomiu insp. Tomasz Michułka.

 

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i złożenia meldunku przez dowódcę uroczystości podinsp. Piotra Morenia komendantowi wojewódzkiemu policji zs. w Radomiu insp. Tomaszowi Michułce.

 

Następnie, prowadzący uroczystość asp. szt. Marek Kapusta powitał przybyłych gości. We wprowadzeniu komendant Czarnockiej udział wzięli m.in.: poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, radny sejmiku województwa mazowieckiego Krzysztof Żochowski, starosta garwoliński Marek Chciałowski, przewodniczący rady powiatu Piotr Osmólski, burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski, prokurator rejonowy w Garwolinie Leszek Wójcik, komendant powiatowy PSP w Garwolinie bryg. Krzysztof Tuszowski, zastępca komendanta WKU w Garwolinie mjr Krzysztof Kwiatkowski, kapelan garwolińskich policjantów ks. Jerzy Kalinka, burmistrzowie i wójtowie miast i gmin powiatu, policjanci oraz pracownicy garwolińskiej komendy.

Rozkaz personalny komendanta wojewódzkiego policji zs. w Radomiu insp. Tomasza Michułki o powołaniu mł. insp. Iwony Czarnockiej na komendanta powiatowego policji w Garwolinie odczytała Agnieszka Wągrodzka z KPP Garwolin. Następnie, mł. insp. Iwona Czarnocka przywitała się ze sztandarem oraz złożyła meldunek komendantowi wojewódzkiemu policji o objęciu stanowiska komendanta powiatowego policji w Garwolinie.

 

Pani komendant to dobry, sprawdzony oficer

Komendant wojewódzki policji zs. w Radomiu insp. Tomasz Michułka przypomniał, że mł. insp. Iwona Czarnocka we wrześniu objęła obowiązki komendanta powiatowego policji w Garwolinie. – Był to tak zwany czas próby. Dzisiaj z pełnym zaufaniem powołuję ją na stanowisko komendanta tejże jednostki. Jestem przekonany, że pani komendant to dobry, sprawdzony oficer. (…) Pani komendant dobrze wykonywała swoje obowiązki na wielu poziomach, poczynając od tych podstawowych, aż kończąc na stanowisku zastępcy komendanta miejskiego w Siedlcach, gdzie również wykazała się swoim profesjonalizmem, więc z pełnym zaufaniem powołuję dzisiaj panią komendant na to zaszczytne stanowisko – mówił insp. Tomasz Michułka. Komendant wojewódzki policji zaznaczył, że mł. insp. Czarnocka przejmuje jednostkę w niełatwym czasie dla komendy. Podkreślił, że jest wiele do zrobienia i życzył komendant sukcesów i samych dobrych decyzji, których efektem będzie poprawa bezpieczeństwa w Garwolinie i powiecie. – Chciałbym, aby zbudowała pani w tej jednostce jeszcze lepszą atmosferę do pracy. Kiedy jest atmosfera pracy, to i efekty przychodzą lepsze i wszystkim pracuje się lepiej i bardziej efektywnie – stwierdził insp. Michułka.

 

Dialog, rozmowa i wspólne rozwiązywanie problemów

Mł. insp. Iwona Czarnocka podziękowała za ogromne zaufanie, jakim obdarzył ją komendant wojewódzki policji insp. Tomasz Michułka. – Panie komendancie, dołożę wszelkich starań, aby sprostać pana oczekiwaniom, sprostać oczekiwaniom Komendy Wojewódzkiej, a przede wszystkim, żeby sprostać oczekiwaniom społeczności lokalnej. Tak, aby społeczeństwo miasta, powiatu garwolińskiego mogło czuć się swobodnie w swoim miejscu zamieszkania. Tak, aby czuło się bezpiecznie, bo głównym naszym celem, celem pracy naszej komendy jest właśnie zapewnienie bezpieczeństwa społeczeństwu powiatu garwolińskiego i my tutaj wspólnie z załogą będziemy starali się, aby wyniki naszej komendy były przynajmniej na tym poziomie zadowalające i żeby ta współpraca też układała się na bardzo dobrym poziomie – mówiła mł. insp. Czarnocka, dziękując wszystkim za dotychczasową, 5-miesięczną współpracę, która jej zdaniem idzie w dobrym kierunku. – Przede wszystkim dialog, rozmowa i wspólne rozwiązywanie problemów może doprowadzić nas tylko do sukcesów, czy to dużych czy małych, ale zawsze do jakiegoś szczebla wyższego, który będzie opiewał sukcesem – dodała komendant. Mł. insp. Iwona Czarnocka dziękowała dziś także kapelanowi policji za wsparcie, policjantom i pracownikom komendy za ciężką pracę oraz zapewniła, ze będzie się starała, aby o garwolińskiej komendzie mówiło się tylko dobrze i bardzo dobrze.

Tego dnia nie zabrakło gratulacji ze strony posła na Sejm RP Grzegorza Woźniaka, starosty Marka Chciałowskiego i zaproszonych gości. Na ręce wprowadzonej komendant trafiły dziś kwiaty i upominki.

 

Mł. insp. Iwona Czarnocka urodziła się w 1973 r. w Siedlcach. Jest absolwentką Politologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Służbę w Policji pełni od 1992 roku. Od tego czasu nierozłącznie związana była z siedlecką komendą, gdzie służbę pełniła w pionie kryminalnym zarówno na stanowiskach wykonawczych jak i kierowniczych. Z dniem 30 kwietnia 2015r. powołana została na stanowisko zastępcy komendanta miejskiego policji w Siedlcach. W dniu 29 września 2016 r. objęła obowiązki komendanta powiatowego policji w Garwolinie. Z dniem 17 lutego została powołana na stanowisko komendanta powiatowego policji w Garwolinie.

W ciągu 25-letniej służby mł. insp. Iwona Czarnocka została odznaczona m.in.: brązową i srebrną odznaką „Zasłużony policjant” oraz srebrnym medalem za długoletnią służbę.

 

(ur)  2017-02-17 17:42:16


Po okresie próby mł. insp. Czarnocka powołana na komendanta policji komentarze opinie

  • Rej - niezalogowany 2017-02-21 08:56:57

    Tratatatata. Możecie sobie tylko pogadać. :lol:

  • Znafa tematu - niezalogowany 2017-02-19 14:51:32

    [quote name="egon"]Swoją drogą co robi ten delikwent ze zdj 25 ? Albo ostatniego ? Dupolizów nie brakuje ,aż śmieszy[/quote]Egon - ty śmiesz nazywać Pana Derektora dupolizem? Obyś kotku tego nie pożałował, nie wiem czy wiesz ale oni już dawno namierzyli parametry Twojego kąputera, więc lepiej myśl godzinę zanim się wypowiesz w przyszłości

  • egon - niezalogowany 2017-02-19 10:42:52

    Przede wszystkim dialog, rozmowa i wspólne rozwiązywanie problemów może doprowadzić nas tylko do sukcesów, czy to dużych czy małych, ale zawsze do jakiegoś szczebla wyższego, który będzie opiewał sukcesem ? dodała komendant. Mł. insp. Iwona Czarnocka dziękowała dziś także kapelanowi policji za wsparcie, policjantom i pracownikom komendy za ciężką pracę oraz zapewniła, ze będzie się starała, aby o garwolińskiej komendzie mówiło się tylko dobrze i bardzo dobrze.Czyli po trupach do celu ,awanse ,kariera i wzajemne trzymanie się . To znamy od dawna . Brakuje krótkiego trzymania za mordę i kar najlepiej wymierzanych publicznie i jawnie . Tak jak dziś uroczyście i dla przykładu . To nie przedszkole aby klimacik był i atmosferka . Saute już znamy od wielu lat .

  • egon - niezalogowany 2017-02-19 10:31:57

    swoją drogą ciekawe kiedy się skończą takie imprezki .Jakoś inni ludzie zwłaszcza normalni nie świętują publicznie . Radzę dobrze się przyjrzeć kto w du...po palcu właził . Normalnie jak pajace ....wystarczy wiedzieć za który sznurek pociągnąć aby uzyskać określoną reakcję .

  • egon - niezalogowany 2017-02-19 10:28:32

    To są bzdury .Policjant z linii nie może mieć pozostawionej możliwości decyzji . Policjant ma być rozliczany ,oceniany i ew karany jak zasłuży . Nie nagrodzony . Priorytety to jak każdy wie ma być ,po prostu ma być .Nie jest od karania i mądrzenia ma po prostu być .Założyć gps i ściśle kontrolować gdzie był ,po co ,z kim i w jakim celu . Oczywiście do tego nigdy nie dojdzie będzie po staremu ,już widać kto był i na co liczy . Sitwa panie ,sitwa . Po staremu jak zawsze . Wzajemne krycie się ,bezkarność ,puszenie się jak pawie w zoo a tak naprawdę w oczach ludzi jak klauny w cyrku .

  • Mieszkaniec - niezalogowany 2017-02-18 21:22:39

    Hmy a jak pani komendant chce poprawić atmosferę poprzez rozmowę z kim ??? Naczelnikami kierownikami to chyba jakiś absurd pani komendant z policjantami z pierwszej linii trzeba rozmawiać co ich boli jakie mają problemy i bolączki to jest klucz do rozwiązania problemu w KPP ....Życzę powodzenia i szerokości ????

  • Mieszkaniec - niezalogowany 2017-02-18 21:15:48

    Grunt to kupić kwiatami prezencikami i innymi suweryniami ?!....Policja antypolityczna chyba w cyberprzestrzeni bo na pewno nie w KPP Garwolin

  • Podatnik - niezalogowany 2017-02-18 16:44:05

    jako mieszkaniec płacący podatki na większość włodarzy z w/w zdjęć . Liczę, że ta zmiana będzie naprawdę dobra i będzie bezpiecznie czysto i cicho . Liczę , że włodarze zamiast się lansować zwrócą uwagę na pracę dzielnicowych którzy w mojej ocenie są już wypaleni i zdani tylko na informacje swoich wychowanków tzw.,, Uszy ? ( drobni przestępcy zmuszani do sprzedawania informacji za nietykalność ) . Liczę, że zwykłe problemy zostaną dostrzeżone jak wyrzucanie rakotwórczych odpadów popiołu na drogi , pomimo tego ,że są miejsca wyznaczone, Liczę że cisza nocna jest zakłócana przez bezpańskie psy nad którymi już nikt nie ma kontroli . Liczę, że nie tylko mandat się będzie liczył , tylko praca z ludźmi , edukacja oraz pilnowanie porządku w swoim regionie . I pamiętajcie włodarze , że jak się nie poprawi to was zwykły podatnik kiedyś rozliczy nie z parcia do obiektywu a z efektów pracy

  • Egon - niezalogowany 2017-02-18 14:57:41

    Misio. Od mieszania słodsza ogólnie nie jest. Jednak po coś ludzie to robią. Rzecz w tym że nikt nie miesza.

  • zaciekawiona - niezalogowany 2017-02-18 11:33:22

    Ciekawe kiedy pan M.J. pracuje bo widać go na każdym zdjęciu z jakiejś imprezy powiatowej i nie tylko. Aż taki fotogeniczny nie jest. To się nazywa sztuka mieć takie osiągnięcia w pracy i być w niej nieobecnym.

  • misio - niezalogowany 2017-02-18 10:48:37

    A co to takiego: Politologia Uniwersytetu Warszawskiego? Jakieś tajne komplety chyba.Mam pytanie: czy od mieszania herbata robi się słodsza???

  • egon - niezalogowany 2017-02-17 21:06:55

    Swoją drogą co robi ten delikwent ze zdj 25 ? Albo ostatniego ? Dupolizów nie brakuje ,aż śmieszy

  • egon - niezalogowany 2017-02-17 21:01:04

    No ...myślałem że o rzeczach poważnych należy mówić poważnie . Widać to nie istotne . Bezpieczeństwo nie poprawi się od faktu stania jak widły w gnoju przy głównej ulicy miasta drogówki . Po staremu funkcjonuje praktyka odwlekania odpowiedzi . Dalej trwa uzurpatorskie kwalifikowanie spraw . Jak ktoś pyta to się odpowiada natychmiast a nie po miesiącu wysyła się list że nie było możliwe udzielenie odp i udzieli się jej za kolejny miesiąc RZEKOMO W CELU wyjaśnienia rzetelnego . K...ludzie kogo wy chcecie mamić ? Tam nic się nie zmieniło .Dziadostwo i tylko sami sobie i swoim celom są potrzebni . Jedynie za czasów Pana Świszcza jakoś to działało ale też tylko jakoś . Przynajmniej jak odszedł to mało się nie posikali ze szczęścia więc widać że trochę ustawił ich . Jak będzie przyzwolenie to będzie się chu....ia działa.Było już dwóch i odeszli więc odejdzie i ta . Zwłaszcza jak będzie pogoń za wynikami.Ludzie oczekują łapania złodziei , bandytów a nie kierowców .

  • znajomy - niezalogowany 2017-02-17 20:48:51

    Do obywatela ! Nie becz bądź twardy !

  • doda - niezalogowany 2017-02-17 20:00:40

    Moze nalezało by zaczac słuzbe na stanowisku komendanta od przyjrzenia sie Starostwu Powiatowemu tam wielu powinnomieć postawione zarzuty ................

  • obywatel - niezalogowany 2017-02-17 17:01:43

    A za co tak konkretnie dostała brązową i srebrną odznaką ?Zasłużony policjant??Nowa komendant zaczęła od awansów swoich znajomych to jak to ma być dobrze...?