:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C bezchmurnie

Pobiegnij „Tropem Wilczym” i upamiętnij Żołnierzy Wyklętych

Kiedy: 2018-03-04 , godzina: 12:00 | Gdzie: GCAK w Sulbinach

W Powiecie, Pobiegnij „Tropem Wilczym” upamiętnij Żołnierzy Wyklętych - zdjęcie, fotografia

Fundacja Wolność i Demokracja, Gminne Centrum Animacji Kultury w Sulbinach oraz Stowarzyszenie Truchtacz.pl zapraszają do udziału w kolejnej edycji wyjątkowego biegu pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. Szósta edycja biegu odbędzie się 4 marca 2018 roku. Zapisy już trwają.

Organizatorem „Biegu Tropem Wilczym” jest Fundacja Wolność i Demokracja przy współpracy z Gminnym Centrum Animacji Kultury w Sulbinach i Stowarzyszeniem Truchtacz.pl.

Wydarzenie ma na celu uczczenie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, upowszechnianie biegania, jako najprostszej formy ruchu, promocję aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród mieszkańców Polski oraz promocję gminy Garwolin, jako przyjaznej dla biegaczy.

W ramach wydarzenia odbędą się biegi na dystansie 1963m oraz 10 km i 10 km dla służb mundurowych. Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą jeden z biegów otrzymają pamiątkowy medal.


Biegi odbędą się 4 marca 2018 roku w Sulbinach przy GCAK, gdzie w godzinach od 10.30 do 12.00 będzie mieściło się biuro zawodów. Start nastąpi o godzinie 12.00 dla obu dystansów. Uczestnicy biegu wyruszą z ul. Wspólnej, następnie pobiegną ul. Długą, Brzozową, Leśną, Spacerową, Ogrodową i ponownie Wspólną. Trasa biegu będzie przebiegać po nawierzchniach asfaltowo-szutrowych. Jedna pętla liczy 1963 m.
 

Długość trasy biegu krótszego wynosi 1963 metry (1 pętla). Dystans ten związany jest z rokiem śmierci ostatniego żołnierza wyklętego Józefa Franczaka, ps. Lalek.
W biegu dłuższym, biegacze będą mieli do pokonania dystans 10 km. ( 5 pętli + 185 metrów).
Start do obu biegów nastąpi wspólnie lub z 5-minutowym przesunięciem.

 

PROGRAM SZCZEGÓŁOWY
• godz. 12:00 – start biegów (limit czasowy do 1,5 h)
• godz. 13:30 – uroczyste zakończenie imprezy i nagrodzenie zwycięzców. 
• godz. 13.45 – śpiew pieśni patriotycznych, ognisko.
 

Zgłoszenia do biegu przyjmowane są poprzez formularz zgłoszeniowy:www.truchtacz.pl do 30 lutego 2018r lub wcześniejszego wyczerpania limitu uczestników.
Zapisy – kliknij tutaj.

Warunki uczestnictwa oraz pełny regulamin biegu można znaleźć, klikając w facebookowe wydarzenie Bieg Tropem WilczymBieg odbędzie się bez względu na pogodę.

 

GCAK, oprac. ur

Pobiegnij „Tropem Wilczym” i upamiętnij Żołnierzy Wyklętych komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl