:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C bezchmurnie

Podróżnik Piotr Strzeżysz odwiedzi GCAK

Kiedy: 2017-11-18 , godzina: 17:00 | Gdzie: Gminne Centrum Animacji Kultury w Sulbinach

W Powiecie, Podróżnik Piotr Strzeżysz odwiedzi - zdjęcie, fotografia

Z powodu braku skrzydeł przemieszcza się rowerem. Niemal cały czas jest w drodze. Gdy zsiada z roweru i akurat nie włóczy się po Alasce czy innej, równie odległej krainie, chętnie opowiada o swoich podróżach. Piotr Strzeżysz już 18 listopada odwiedzi GCAK w Sulbinach. Spotkanie z podróżnikiem rozpocznie się o godzinie 17.00.

 

„ Znów w drodze. Z braku skrzydeł ciągle przemieszczam się rowerem" napisał w jednej ze swoich książek Piotr Strzeżysz. – Zapraszamy na spotkanie, na którym usłyszymy, że daleki, obcy nieznany świat jest bliższy, niż nam się na co dzień wydaje, że w ludzie w nim są dobrzy, ciepli i gościnni, a dzikie zwierzęta spokojne, ufne i przyjazne. Że można cieszyć się z zimna, deszczu i niewygody, a szczęście i uśmiech odnaleźć w najprostszych, najbardziej banalnych momentach w życiu. I choć niekoniecznie trzeba w tym celu ruszać się z domu na drugi koniec świata, to podróż w niewymuszony sposób bardzo w tym „odkrywaniu" pomaga. Obejrzymy zdjęcia i posłuchamy opowieści o drodze z Patagonii na Alaskę, a na deser obejrzymy film – kilka barwnych migawek i krótkich monologów z życia współczesnego nomady, który włóczy się po świecie, szukając w nim swojego miejsca – informuje dyrektor GCAK Kinga Smak.

 

Przemożne pragnienie niedojechania do celu

Samotne noce w bezludnych zakątkach globu, obcowanie z duchami, niezliczone spotkania z „innym", rude koty, bezdomne psy i przemożne pragnienie niedojechania do celu – to wszystko składa się na portret jednego z najoryginalniejszych polskich podróżników, laureata Kolosa 2014 oraz autora m.in. „Snu powrotu" i „Powidoków" (wyróżnionych nagrodą Magellana i Bursztynowym Motylem za najlepszą książkę podróżniczą roku), który od zawsze marzył, żeby być ptakiem. Piotr Strzeżysz odwiedzi Gminne Centrum Animacji Kultury w Sulbinach w sobotę 18 listopada. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.00.

Wstęp bezpłatny.

(GCAK Sulbiny/ur) 2017-10-26 13:59:42

 

Podróżnik Piotr Strzeżysz odwiedzi GCAK komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl