:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  8°C bezchmurnie

Poetyckie lato w Miętnem

29 czerwca w Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem w ramach "Dworku Poezji" spotkali się twórcy z powiatu garwolińskiego z miłośnikami poezji. Inicjatorem "Lata z poezją" jest Andrzej Krzysztof Malesa.

Spotkanie było dobrą okazją do zastanowienia się, dlaczego tak ważna jest kultura języka ojczystego.

– To poezja walnie przyczyniła się do zachowania w narodzie, pozbawionym prawa do własnego miejsca na mapie Europy, poczucia tożsamości narodowej. Choćby z tego powodu zasługuje na nasz szacunek. Zaszczepia w sercach czytelników miłość do ojczystej ziemi i mowy. Uwrażliwia na piękno otaczającego nas świata. Czytając poezję, możemy odnaleźć w niej jakąś cząstkę siebie, własne przeżycia i emocje, towarzyszące nam w szczególnie ważnych momentach życia – powiedziała dyrektor PCKiP Beata Pasternak.

W "Lecie z Poezją" udział wzięli Halina Prządka z Piastowa, Bożena Węgrzynek z Wilgi, Stefan Jerzy Siudalski z Rębkowa, Paula Beata Frelek z Parysowa, Grażyna Makulec z Garwolina, Wanda Kot z Józefowa, Maria Stefanowska z Pilawy, Elżbieta Kurek z Podola Nowego, Grażyna Tomaszewska z Garwolina, Paulina i Mirosław Wnuk z Pilczyna oraz goście spoza powiatu Andrzej Krzysztof Malesa z Otwocka, Dorota Nowak z Wodzisławia Śląskiego i Monika Gawrylak z Rudna – Fundacja „Być więcej”. O oprawę muzyczną zadbała Magda Przybysz z Trąbek, która tworzy muzykę także do wierszy poetów z powiatu garwolińskiego.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął starosta powiatu garwolińskiego Marek Chciałowski. 

(inf.prasowa, oprac. MB)
 


Poetyckie lato w Miętnem komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl