:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -1°C pochmurno z przejaśnieniami

„...pójdę w nocy mrok...” - VIII Łaskarzewski Pieszy Rajd Nocny

Kiedy: 2018-09-15 , godzina: 00:00 | Gdzie: Łaskarzew

„...pójdę w nocy mrok...” - VIII Łaskarzewski Pieszy Rajd Nocny

W nocy z 15 na 16 września, na szlak wyruszą uczestnicy ósmej edycji Łaskarzewskiego Pieszego Rajdu Nocnego. Celem rajdu jest upamiętnienie ofiar II wojny światowej, zwłaszcza poległych w obronie Łaskarzewa 17 września 1939 roku. W tym roku impreza nawiązywać też będzie do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dla wszystkich chętnych przygotowano trzy trasy, zróżnicowane pod względem długości i trudności. Będą one wiodły przez miejsca związane z wydarzeniami historycznymi. Uczestnicy spotkają się w połowie wszystkich szlaków na wspólnym ognisku. Podczas ciepłego posiłku przygotowanego przez organizatorów i sponsorów, nie zabraknie wspólnego śpiewu, rozmów i refleksji. Po wspólnym odpoczynku uczestnicy wrócą  na swoje trasy.


– Gorąco wszystkich zachęcamy do wzięcia udziału w ósmej edycji Łaskarzewskiego Pieszego Rajdu Nocnego. Nie rezygnujmy z tego wydarzenia ze względu na kilometry do przebycia, czy też cięższych warunków pogodowych, na które nie mamy wpływu. Istotą całego rajdu jest właśnie to, by każdy mógł choć odrobinę się poświęcić, oddając w ten sposób hołd tym którzy w ‘39 odnaleźli w sobie ogromną odwagę by wejść „w nocy mrok” dla nas, dla naszego narodu i kraju. – mówią organizatorzy.

Szczegółowe informacje na temat rajdu można uzyskać pod nr tel. 697-413-624 (Piotr Żabczyński) oraz w mediach społecznościowych.

(inf. prasowa, oprac. MB)


„...pójdę w nocy mrok...” - VIII Łaskarzewski Pieszy Rajd Nocny komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl