:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  8°C bezchmurnie

Policjanci kontrolowali prędkość kierowców

Sprawy kryminalne , Policjanci kontrolowali prędkość kierowców - zdjęcie, fotografia

Wczoraj, policjanci z garwolińskiej drogówki w ciągu kilkunastu godzin skontrolowali 72 samochody. Ilu kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość?

Wczoraj funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego przez cały dzień prowadzili działania „Prędkość”. Cykliczne działania prowadzone są głównie po to, by zwiększyć bezpieczeństwo na drodze. Policjanci z garwolińskiej  „drogówki” w ciągu kilkunastu godzin skontrolowali 72 samochody. Niestety, mundurowi ujawnili aż 49 przekroczeń dozwolonej prędkości.

– Kierowcy mogli napotkać na statyczne punkty pomiarów prędkości, jak i pomiary prowadzone dynamicznie, przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W dniu wczorajszym na terenie powiatu garwolińskiego odnotowano dwie kolizje drogowe – na sklepowym parkingu oraz najechanie na element znaku. W tych przypadkach, to nie prędkość była przyczyną zdarzeń, jednak przypominamy o ostrożności – zaznacza asp. szt. Marek Kapusta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie. Mundurowy podkreśla, że niedostosowanie prędkości do warunków ruchu jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Dlatego też zmniejszenie zagrożeń związanych z nadmierną prędkością to priorytetowe zadanie policji.

– Policja apeluje do kierujących pojazdami o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Spokojna, rozsądna jazda, stosowanie się do obowiązujących przepisów, korzystanie ze swoich praw oraz wywiązywanie się z obowiązków, zwracanie uwagi na wszystkich uczestników ruchu drogowego są „receptą” na bezpieczne korzystanie z drogi. Siadając za kierownicę powinniśmy mieć świadomość, że odpowiadamy nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale też za życie i zdrowie innych osób. Unikajmy brawury i ryzykownych zachowań, które prowadzą do tragedii – przestrzega rzecznik garwolińskiej policji.

 

KPP Garwolin, oprac. ur

 


Policjanci kontrolowali prędkość kierowców komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl