Policjant na urlopie zatrzymał pijanego kierowcę


Portal eGarwolin.pl
12/09/2019

Inne Powiat #Maciejowice #KPP Garwolin Maciejowice Gmina
Posterunkowy Paweł Grześkiewicz to policjant z Posterunku Policji w Maciejowicach, który będąc na urlopie, uniemożliwił pijanemu kierowcy dalszą podróż. Mundurowy zobaczył samochód, który uderzył w ogrodzenie posesji, a później odjechał. Policjant zatrzymał kierującego, który miał ponad 2 promile.

Na początku tygodnia policjant z maciejowickiego posterunku, będąc na urlopie, przejeżdżał przez swój rejon służbowy. Jego uwagę zwrócił jadący przed nim samochód marki Hyundai, który nienaturalnie się poruszał, w pewnym momencie uderzył w ogrodzenie posesji, a następnie odjechał.

– Funkcjonariusz bez chwili zawahania zareagował, ruszył za pojazdem i zatrzymał kierującego. Poinformował mężczyznę, że jest policjantem i nakazał unieruchomić silnik w samochodzie. Następnie policjant powiadomił dyżurnego garwolińskiej komendy i nie spuszczał z oka kierującego, pilnując go do czasu przyjazdu mundurowych. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło przypuszczenia stróża prawa. Lekkomyślny kierujący miał w organizmie ponad 2 promile. Mężczyźnie zostało zatrzymanie prawo jazdy – informuje asp. szt. Marek Kapusta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie. 

Kierujący po alkoholu mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem. Swoim zachowaniem mógł doprowadzić do tragedii na drodze. Zgodnie z kodeksem karnym może mu grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Zachowanie post. Pawła Grześkiewicza jest godne pochwały i w pełni zasługuje na wyróżnienie! Warto dodać, że Paweł Grześkiewicz niedawno zaczął służbę w policji.

 

KPP Garwolin, oprac. ur

 
Policjant na urlopie zatrzymał pijanego kierowcę - komentarze opinie

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.


zaloguj się
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej


Ostanio w Inne Powiat


TOP 5

Ogłoszenia

wróć

pełna wersja portalu