:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C bezchmurnie

Policjantka odwiedziła Kuźnię Talentów

W ubiegły piątek, w szkole Kuźnia Talentów w Chotyni odbyło się spotkanie policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie z dziećmi uczęszczającymi do szkoły. Tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci w różnych sytuacjach.

 

Podczas spotkania z dziećmi w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Chotyni mł. asp . Danuta Kalinowska opowiadała m.in. o bezpieczeństwie dzieci w kontakcie z obcymi osobami. Jak w takiej sytuacji dziecko powinno się zachować i komu o tym powiedzieć. Dużo czasu poświęcono na omówienie zasad bezpieczeństwa dzieci podczas podróży samochodem, o obowiązku korzystania z fotelików, podstawek i pasów bezpieczeństwa. Ponieważ uczniowie do szkoły dojeżdżają także rowerami i przychodzą pieszo, dlatego też nie mogło zabraknąć wskazówek dotyczących prawidłowego korzystania z drogi, pobocza, czy też chodnika.

Elementem zwiększającym bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego są odblaski, dlatego też policjantka zwracała uwagę młodych słuchaczy na znaczenie tego elementu w ochronie życia i zdrowia. Nie mogło także zabraknąć informacji dotyczących bezpiecznej zabawy w domu, na podwórku i placach zabaw. Funkcjonariuszka przestrzegała także przed zabawą w rejonie zamarzniętych zbiorników wodnych, która nie tylko ze względu na wahania temperatury może być bardzo niebezpieczna. Policjantka przypomniała dzieciom, że do takiej zabawy najlepiej wybrać sztuczne lodowiska.

 

(KPP Garwolin, oprac. dw) 2014-12-10 10:39:34


Policjantka odwiedziła Kuźnię Talentów komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl