:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  2°C pochmurno z przejaśnieniami

Policyjna akcja "Pasy" - ile wykroczeń ujawniono?

Inne Powiat, Policyjna akcja wykroczeń ujawniono - zdjęcie, fotografia

W minionym tygodniu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie prowadzili działania „Pasy”. Podczas działań funkcjonariusze sprawdzali przede wszystkim, czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych.

– Policyjne działania trwały jeden dzień i były prowadzone w piątek 6 lipca. Ogółem policjanci skontrolowali 64 pojazdy i ujawnili 41 wykroczeń. W 17 przypadkach stwierdzono, że kierujący lub pasażerowie nie korzystają z pasów bezpieczeństwa – informuje asp. szt. Marek Kapusta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

 

Policja przypomina, że naruszenie obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierującego pojazdem może skutkować nałożeniem mandatu w wysokości 100 złotych oraz przypisaniem 2 punktów karnych, natomiast przewożenie dziecka w sposób niezgodny z przepisami to grzywna w postaci MKK w wysokości 150 złotych i aż 6 punktów karnych.

 

Policjanci zapowiadają kontynuowanie tego typu akcji.

 

KPP Garwolin, oprac. ur

 


Policyjna akcja "Pasy" - ile wykroczeń ujawniono? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl