:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE
Uroczystości Miejskie, Pomnik przed kolegiatą - zdjęcie, fotografia
Portal eGarwolin.pl 25/07/2018 08:42

Uroczystości jubileuszowe 600-lecia parafii Garwolin zbliżają się wielkimi krokami. Na niedzielę 5 sierpnia zaplanowano kulminację obchodów z odsłonięciem i poświęceniem figury św. Anny. Przed południem, we wtorek 24 lipca, na placu przed kolegiatą pw. Przemienienia Pańskiego stanął pomnik świętej Anny.

Na pamiątkę wydarzenia przewodniczący Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Św. Anny ks. prałat Ryszard Andruszczak i zastępca przewodniczącego – burmistrz Tadeusz Mikulski, a także wszyscy zgromadzeni podpisali akt erekcyjny, który wraz z monetami, ulotką i plakatem informującym o jubileuszu został umieszczony w pomniku.

 

Projekt pomnika został opracowany przez artystę–rzeźbiarza Grzegorza Mikulskiego z Garwolina. Odlew rzeźby św. Anny wykonała pracownia odlewnicza Zbigniewa Fudalskiego z Karoliny koło Góry Kalwarii. Cokół pomnika wykony został przez Zakład Kamieniarski Jakuba Kałaski z Jagodnego koło Garwolina.

 

Garwolin.pl, oprac. ur

 

Reklama

Pomnik św. Anny już przed kolegiatą komentarze opinie

 • gość 2018-07-25 09:13:05


  Panie burmistrzu jaki pan dobry i wspaniałomyślny dla tego miasta.... Jakby nie pan to nie byłoby tu żadnego pomnika, żadnego parku, nic by nie było....


 • gość 2018-07-25 15:30:43


  Szkoda bardzo, że figura św. Anny nie stanęła w miejscu dawnego kościoła pod wezwaniem św. Anny , chociaż był kiedyś taki zamiar. Nie długo nikt już nie będzie wiedział w Garwolinie gdzie taki kościół się znajdował. No cóż już taka moda nastała na pisanie historii od nowa to chyba jakaś zaraźliwa choroba.


 • Gość - niezalogowany 2018-07-25 19:24:19


  Burmistrz niech się promuje przy swoim wspaniałym zbiorniku zaporowym tej fantastycznej tamie rodem z 23 wieku i swoim polu ryżowym za mlynem niech pozuje przy swoich najlepszych inwestycjach skoro ma takie parcie na szklo. Wstydzi się tam pokazać ale szastac miejska kasa potrafi aż zadobrze wbrew mieszkańcom garwolina jemu nikt pomnika nie postawi.


 • Gość - niezalogowany 2018-07-25 21:02:31


  A gdzie był kościół pod wezwaniem św Anny?


 • abc - niezalogowany 2018-07-26 08:13:08


  Na zdjęciach sama młodzież... Widać im ludzie starsi tym większa chęć stawiania pomników, które niczemu nie służą


 • gość 2018-07-26 09:59:03


  A kto te pomniki, tablice i figury w mieście wykonuje? Jakieś konkursy były ogłaszane?


 • Gość - niezalogowany 2018-07-26 12:27:51


  Wszystkie pomniki, chodniki chale gimnastyczne i inne przetargi wykonują firmy pokroju "sami swoi ".


 • gość 2018-07-26 15:41:12

  Kościół pod wezwaniem św, Anny stał do 1854 r. Był to mały drewniany kościółek który znajdował się w okolicy skrzyżowania ul. Sienkiewicza Jana Pawła II Cmentarnej i Stacyjnej. Teraz stoi tam krzyż który został ufundowany przez okolicznych mieszkańców na miejsce starego drewnianego.

 • Gość - niezalogowany 2018-07-26 19:35:51

  Dlatego czas na zmiany żeby też inne firmy mialy szansę na wykonanie miejskich inwestycji a nie tylko sami "Więcławscy chodniki, hale, pomniki itp. wykonują. Czas oczyści urząd, niech przyjdzie zmiana.

 • rometk- tomek i - niezalogowany 2018-07-28 21:36:10

  Wara wam od Tadeusza i jego rodziny. Niektórzy tylko potrafią krytykować. I robią to nagminnie aż wywraca mnie, wrażliwą osobę. Tak naprawdę to Garwolin za lat burmistrzowania Tadeusza bardzo pozytywnie się zmienił, a według mnie i w mojej ocenie, najgorszy okres w jego historii ostatnich lat to lata rządów chłopaczków i chłopczyków w krótkich majteczkach rodem z eSDeGie

 • Gość - niezalogowany 2018-07-29 15:19:12

  Co to za pajac broniący nieudacznika ktury na długo zapisze się w historii tego miasta ale tylko negatywnie splac cwaniaczku te nieudolne inwestycje bo morze i do twojej dupy zajrzy CBA i cbs i wtedy inaczej zaspiewasz.

 • Gość - niezalogowany 2018-07-29 15:26:37

  Napisz dupowlazie co on dobrze zrobił w tym mieście i co nie zostało spartolone napisz o kaczym sraczu, zniszczonej rzece, zwanym i nieudolnie rzadzonym basenie, cieknacych i pekajacych chalach sportowych napisz coś o świetnych inwestycjach pewnie twoja firma lub ty sam za panowania tadka nieźle się oblowiles i teraz boisz się swojego końca koniec zawsze nadejdzie pamiętaj o tym nic co dobre nie trwa wiecznie.

 • Sir Castic - niezalogowany 2018-07-30 08:39:45


  Z rzeką święta prawda. Zrobili z niej obwałowany rów. Miasto zostało kompletnie odcięte od rzeki.. Zlikwidowane zostały naturalne zakola z z bogatą roślinnością przybrzeżną, która filtrowała wodę. Nie wejdziesz już z dzieckiem pobrodzić w wodzie "na zakrętach". Nie ma plaż, zalewów, jest tylko płynący ściek. Dramat. Na marginesie, dobrze by było gdyby komentujący nie obrzucali się epitetami typu "dupowłazie" itp. Szanujmy się pomimo różnicy poglądów.


 • Gość - niezalogowany 2018-07-30 10:27:29


  Sa ludzie kturzy za kasę zrobią wszystko i każdemu będą służyć jako niewolnik, przydupas, lizus lub jako sraj taśma itd.bezmuzga nic niezmieni nawet przeszczep muzgu bo nie będzie potrafił z niego korzystać a oczu pewnie terz nie ma i jest ślepy od urodzenia skoro dotąd nie zauważył ile inwestycji jest spartolonych i wykonanych niedosc że nie fachowo to same projekty są robione?? Że szkoda słów przez ludzi bez żadnego doświadczenia projekt nowego zalewu itp.


 • Gość - niezalogowany 2018-07-30 12:56:12


  Odkąd żyje i będąc w naszej wspaniałej armii z przymusowego poboru jak tysiące innych chłopaków nie pamiętam żeby kiedykolwiek kturys wojskowy wykazał się gospodarnoscia na terenie swojej jednostki to ludzie chorzy psychicznie z przerosnietym ego nikogo nie słuchają i uważają się za bóstwa kture wszystko robią zawsze dobrze niepytajac nikogo o zdanie. I takie mamy rządy i inwestycje na własnym podwórku to jest typowo trepowskie myślenie typu " nikt mi nie będzie muwil co jest dobre a co złe bo ja zawsze zrobię swoje ".


 • gość 2018-07-30 13:24:25


  ZA RZEKĘ ODPOWIADA BURMISTRZ TO ON PEWNYM PISMEM ZOSTAŁ ZARZĄDCA RZEKI WILGI .BY UŁATWIĆ WYKONAWCA KOPANIE KOLEKTORA W LESZCZYNACH, TO PROWADZIŁO TO DO CZĘSTYCH OBNIŻAŃ WODY W RZECE BY WYKONAWCA OBNIŻYŁ KOSZTA I MIAŁ UŁATWIENIA CHOĆ CENA PEWNIE BYŁA TA SAMA . BY BYŁO WIĘCEJ ZYSKU. WIEC ZA RZEKĘ I TO " POLE RYŻOWE" JAK RÓWNIEŻ ZA OBECNY STAN RZEKI I SMRÓD Z NIEJ ODPOWIADA BURMISTRZ GARWOLINA.


 • Gość - niezalogowany 2018-07-30 17:40:12


  Tymi inwestycjami powinno się zająć CBA kto i dlaczego zniszczył i wyplycil rzekę i ten nieudany zbiornik żeby topic tam następne miliony bo ktoś za to odpowiada pozwolenia i przetargi same się niepowolaly i weszły w życie a na tym zbiorniku ktoś grubej kasy nakroil zrobili wały na zwykłej łące i to jest zbiornik przeciw powodziowy, morze wreszcie gdy ktoś pójdzie siedzieć za przekręty gospodarcze ta garwolinska patologiczno urzedniczo kolesioska sitwa się skończy my mieszkańcy niechcemy spłacać długów za takie inwestycje.


 • Fan Tadka - niezalogowany 2018-07-30 22:21:45


  Ale się ktoś napluł na Tadeusza burmistrza. nie dość że same epitety to jeszcze dużo błędów ortograficznych. Chyba gościu źle wspominasz szkołę, bo nawet stylistycznie nie potrafisz napisać pary zdań.


 • Gość - niezalogowany 2018-07-31 10:00:03


  A ty jesteś dumny z takich włodarzy i takich inwestycji był w komunie komunista jest i teraz więc sobie przemysl co to jest za typ.


 • Gość - niezalogowany 2018-07-31 10:15:05


  Do obrońcy burmistrza fana tadka posłuchaj dziwny typie nie jestem dobry z ortografii ale mam rozum którego tobie brakuje ludzkość od tysięcy lat zawsze budowala coś na lata lub całe wieki tak zawsze robili najwięksi władcy, czy ty postawiles swuj dom żeby się po miesiącu lub roku rozlecial i do remontu lub wyburzenia się nadawał czy gdy kupujesz samochud to po to żeby go za miesiąc zlomowac jeśli twuj fajter i ty sam tak myślisz że tworząc takie inwestycje to miasto i kraj daleko zajdzie to się grubo mylisz jeśli tak myślisz to polska nigdy nie będzie żadna Szwecja, Szwajcaria, Norwegia czy Niemcami przez takich typuw jak ty i ich myślenie, przykład bierze się z lepszych a z kogo ty bierzesz przykład chyba ruscy komuniści cie szkolili.


 • Gość - niezalogowany 2018-07-31 14:34:32


  Skoro wszystko jest ok przetargi plany tych inwestycji i ich wykonanie skąd ten strach


 • Gość - niezalogowany 2018-08-01 17:04:19


  Pomnik świętej ale ci ludzie ze swietoscia to już niemaja nic wspólnego czekam do zobaczenia po śmierci "lucyfer"


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Praca magisterska licencjat

Pracami tego typu zajmuję się od lat. Właściwie zawodowo. Zawsze staram się aby były jak najlepsze. Podchodzę do tego w sposób profesjonalny..


Kupię pamiątki, książki , mapy

Kupię rzeczy związane z powiatem garwolińskim - książki, opracowania, wspomnienia, - pamiątki, medale, - mapy, - zdjęcia, - itp.


Sprzedam dom

Sprzedam dom piętrowy (1/2 bliżniaka) w Garwolinie ul II Armii Pojska Polskiego 75. Działka 350m2, powierzchnia użytkowa 110 m2 (kuchnia, 2..


praca kierowca - magazynier

Zatrudnimy na stanowisko kierowca - magazynier wymagane prawo jazdy Kat. B lub C więcej informacji na miejscu lub pod numerem telefonu 25/6820417..


OKNA DRZWI BRAMY PLISY ROLETY

Zapraszamy do punktu sprzedaży Garwolin ul. Kościuszki 48B W ofercie : - okna PCV - drzwi wew, i zew. - bramy garażowe - drzwi stalowe - rolety (..


MAGAZYNIER

Piekarnia Oskroba S.A. - jeden z liderów branży piekarniczej w Polsce poszukuje pracowników na stanowisko: Magazynier Miejsce pracy: Człekówka,..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez egarwolin.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

E-NET Kot Krzysztof z siedzibą w Garwolin 08-400, II Armii Wojska Polskiego 47

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"