:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C bezchmurnie

Pomóżmy Kubusiowi pokonać ból – liczy się każda złotówka

Kubuś Paciorek ma niespełna 2 latka. Ten radosny chłopiec przeżył już w swoim jeszcze bardzo krótkim życiu wiele bólu. Mały mieszkaniec gminy Łaskarzew ma rozszczep kręgosłupa i przepuklinę oponowo-rdzeniową, a to tylko jedne ze schorzeń, z jakimi przyszło mu się zmagać. Pomóżmy Kubusiowi pokonać ból, który ściera z jego buzi uśmiech! Czasu jest niewiele! Liczy się każda złotówka!

Lęk, ból, cewnikowanie 6 razy na dobę, rehabilitacja 4 razy dziennie, stała opieka lekarzy. Kubuś nie rozumie, dlaczego mama zamiast go nosić i tulić, kładzie go na zimnym stole i zmusza do ćwiczeń. Dlaczego zamiast rozpieszczać, sprawia mu ból. 6 czerwca Kubuś może rozpocząć terapię komórkami macierzystymi. Komórki zostały już namnożone, więc na drodze stoją tylko pieniądze. Pomożesz im zdążyć? O pomoc proszą Marta i Tomek, rodzice chłopca oraz mama chrzestna Kubusia - Alicja.

 

O czym może myśleć przyszła mama?

Jakub Paciorek ma niespełna 2 latka i mieszka z rodzicami w Leokadii w gminie Łaskarzew. Poznajcie historię tego dzielnego maluszka i pomóżcie mu rozpocząć eksperymentalne leczenie, które przywróci na jego buźce uśmiech. Aby pomóc Kubusiowi, kliknij tutaj i dokonaj wpłaty na stronie Siepomaga.pl.

– 22 tydzień ciąży. Powrót do domu z wizyty u lekarza. O czym może myśleć przyszła mama? Zwykle wciąż bije się z myślami, które imię będzie bardziej odpowiednie, czy malec będzie podobny do niej czy do taty... O czym myślałam ja? O tym, czy moje dziecko przeżyje. Rozszczep kręgosłupa, deformacje, wodogłowie, nieprawidłowo rozwinięte serduszko. Zamiast wybierać imię, zapłakana czytałam, co oznacza ta litania wad mojego dziecka – wspomina Marta, mama chłopca.

 

Kubuś dostał nową szansę – bariera są pieniądze

– W porę podjęta decyzja wypchnęła mnie na drugi koniec Polski. Z dala od bliskich, sama ze swoim strachem przyjmowałam kolejne ciosy, jakimi były diagnozy. W 26 tygodniu ciąży razem z Kubusiem przeszliśmy operację wewnątrzłonowej plastyki przepukliny oponowo-rdzeniowej. W 35 tygodniu ciąży Kubie ponownie przerwano spokój - przyszedł na świat poprzez cesarskie cięcie. Niestety wad było jeszcze więcej, niż wcześniej przypuszczano. Porażenie wiotkie kończyn dolnych, wodogłowie, napięcie mięśniowe, lewa stopa szpotawa, prawa noga płasko-koślawa, pęcherz neurogenny, jelito neurogenne i zapalenie płuc. Co stoi za tymi specjalistycznymi nazwami? Ból na dziecięcej twarzy i codzienna walka, bez której nigdy nie osiągnęlibyśmy tego, co mamy dziś. Kuba przecież miał być roślinką, a teraz jego nóżki są coraz sprawniejsze. Na naszych oczach dzieje się cud. Zdaniem lekarzy Kuba może być sprawny. Niestety barierą stają się tu pieniądze, których wymagają leczenie i rehabilitacja. Specjalistyczny sprzęt i regularne wizyty u rehabilitanta są dla niego realną szansą na normalne życie. Teraz Kubuś dostał nową szansę – komórki macierzyste. Komórki macierzyste to pierwotne, niewyspecjalizowane komórki, które mają olbrzymi potencjał do namnażania się oraz wyjątkowe zdolności do przekształcania się w wyspecjalizowane komórki, tworząc w ten sposób tkanki. Podanie Kubusiowi komórek macierzystych może być dla nas szansą na znaczną poprawę jego stanu zdrowia – pisze na stronie Siepomaga.pl mama Kubusia, która prosi o wsparcie prowadzonej tam zbiórki.

Nawet najmniejsza pomoc jest kolejnym szczebelkiem w drabinie życia, po której wspina się nasz Kubuś. Wspólnymi siłami możemy uwolnić go od cierpienia i poprowadzić w kierunku sprawności. Marta Paciorek.

 

Aby pomóc Kubusiowi, kliknij tutaj i dokonaj wpłaty na stronie Siepomaga.pl.

Siepomaga.pl, oprac. ur

 

 


Pomóżmy Kubusiowi pokonać ból – liczy się każda złotówka komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl