:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  2°C bezchmurnie

Ponad 40 tys. zł dla Gabrysia! Święto Gminy Wilga z akcją charytatywną

Tegoroczne Święto gminy Wilga upłynęło pod hasłem doskonałej zabawy i pomagania! Podczas imprezy odbyła się zbiórka publiczna oraz licytacja cennych przedmiotów na rzecz Gabrysia Mielcarza, który potrzebuje kosztownej operacji serca w niemieckiej klinice. Dzięki wielu gorącym sercom, w Wildze oraz podczas zbiórki kościelnej przy kolegiacie Przemienienia Pańskiego w Garwolinie udało się zebrać ponad 40 tys. zł.

 

Święto Gminy Wilga, zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury oraz samorząd gminy Wilga, odbyło się w Klubie Mega Music w niedzielę 25 czerwca. W programie wydarzenia nie zabrakło licznych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Podczas imprezy odbyła się zbiórka publiczna oraz licytacja cennych przedmiotów na rzecz Gabrysia Mielcarza, który potrzebuje kosztownej operacji serca w niemieckiej klinice. Jednocześnie, zbiórka trwała przy kolegiacie Przemienienia Pańskiego w Garwolinie.

 

Atrakcje dla dużych i małych

Festyn w Mega Music w Wildze rozpoczął się tuż po godzinie 15.00. Uczestników zabawy powitały dyrektor GOK Grażyna Gontarz oraz właścicielka klubu Hanna Goliszewska, które poprowadziły wydarzenie i licytacje. Po otwarciu imprezy scenę opanowały grupy Dzwoneczki i Minimaks. Młodzi artyści z grup działających w GOK w Wildze zaprezentowali publiczności swoje talenty wokalne i taneczne. Następnie, na scenie zagościł Teatr Narwal, który wystawił spektakl dla najmłodszych, a później poprowadził gry i zabawy dla dzieci.


O godzinie 18.00 na scenie Mega Music wystąpiła gwiazda wieczoru – zespół Playboys. Koncert grupy był niewątpliwie najgorętszym punktem niedzielnego Święta Gminy Wilga. Już od pierwszego kawałka zespół porwał publiczność zgromadzoną w Mega Music do wspólnej zabawy. Podczas energetycznego koncertu w Wildze nie zabrakło takich hitów grupy jak: „Nasza noc”, „Lejde” i „Zwariowałem”. Fani zespołu żywiołowo reagowali na każdy kolejny utwór – skakali przed sceną i głośno śpiewali. Fanek nie trzeba było zachęcać do pisków i spontanicznych okrzyków. Energia, która emanowała ze sceny opanowała wszystkich świętujących. Podczas występu grupy w stronę publiczności poleciały płyty zespołu. (Playboys na scenie Mega Music w Wildze Czytaj dalej >>>)

 

Grali i licytowali dla Gabrysia

Lider i założyciel grupy Jakub Urbański po koncercie podjął się licytacji cennych przedmiotów na rzecz Gabrysia Mielcarza, który potrzebuje operacji serca. Operacja zostanie przeprowadzona w połowie lipca w niemieckiej klinice. Jej koszt to około 380 tys. zł. W niedzielę, podczas Święta Gminy Wilga, odbyła się zbiórka publiczna i licytacja na rzecz niespełna 2-miesięcznego chłopca. Wokalista Playboys zlicytował piłkę z podpisem Roberta Lewandowskiego, przekazaną przez Franka Kępińskiego. Po zaciętej licytacji, w której aktywny udział brali członkowie zespołu, piłkę za 700 zł wywalczyła babcia Franka. W trakcie licytacji prowadzonej przez Jakuba Urbańskiego zlicytowano także piłkę z autografami zawodników Legii Warszawa (600 zł) i tablet (500 zł).

Podczas imprezy licytowano także m.in.: instalację solarną (8,5 tys. zł), pióro z podpisem prezydentowej Agaty Dudy (800 zł), rower, przekazany przez małą Zuzię (600 zł), voucher do Talaria Resort&Spa (400 zł), voucher na miesięczne korzystanie z basenu zewnętrznego w Parku Rekreacyjno-Biznesowym Las Woda (700 zł) i wiertarkę (300 zł). Wiele emocji wzbudziła licytacja ogromnego misia przekazanego przez Agnieszkę. Zacnych rozmiarów maskotka została zlicytowana za 1100 zł, a następnie przekazana do dalszej licytacji. W drugim podejściu miś ponownie został wylicytowany za 1100 zł. W licytację tradycyjnie włączył się przewodniczący rady gminy Jacek Piesiewicz. Podczas Święta Gminy Wilga prezes zarządu Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Garwolinie Krystyna Głaszczka przekazała tacie Gabrysia kwotę 1500 zł. Ojciec chłopca ze sceny podziękował wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję oraz wspierają walkę rodziny o zdrowie i życie Gabrysia.

 

Tego dnia można było także zakupić w specjalnym punkcie pozostałe przedmioty, które zostały przekazane przez darczyńców. Na osoby wspierające małego Gabrysia czekały m.in.: koszulka Jakuba Błaszczykowskiego, płyty Andrzeja Rybińskiego, Kory, zespołu Piękni i Młodzi oraz zespołu Mejk z autografami artystów, płyty Eweliny Lisowskiej oraz wiele innych gadżetów. Każdy, kto chciał wesprzeć małego Gabrysia, mógł to zrobić, kupując pyszne ciasto domowe, lemoniadę, kawę i herbatę, gofry, grochówkę, chleb ze smalcem oraz dzika. Na terenie klubu można także było spotkać wolontariuszki z puszkami, które za każdy datek wręczały serduszko z podziękowaniem od Gabrysia. Dzięki wielu gorącym sercom, w Wildze oraz podczas zbiórki kościelnej przy kolegiacie Przemienienia Pańskiego w Garwolinie udało się zebrać 40 tys. 700 zł. Łącznie, ze zbiórkami internetowymi udało się do tej pory zebrać około 135 tys. zł.

 

Podczas Święta Gminy Wilga odbyła się również loteria „Szczęśliwy numerek” oraz rozstrzygnięto konkurs na najsmaczniejszą szarlotkę. Zwyciężczynią kulinarnej rywalizacji została Małgorzata Zabiegałowska. Na miejscu drugim znalazła się szarlotka Bożeny Węgrzynek, a na miejscu trzecim ciasto Anny Głowali. Szarlotkowe wyróżnienie otrzymała Edyta Parzyszek.

 

(ur) 2017-06-27 09:09:08

Ponad 40 tys. zł dla Gabrysia! Święto Gminy Wilga z akcją charytatywną komentarze opinie

  • ONA - niezalogowany 2017-06-27 20:03:57

    A czemu dochód z loterii szczęśliwy numerek nie został przekazany przez GOK w Wildze na rzecz zbiórki dla małego Gabrysia? Czy WAKACJE DLA UBOGICH dzieci są ważniejsze niż ŻYCIE małego dziecka??? WSTYD!!!

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl