:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C pochmurno z przejaśnieniami

Ponad 560 tys. zł na podnoszenie kwalifikacji pracodawców i pracowników z powiatu

Ponad 23,7 mln zł z Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS) mają do dyspozycji pracodawcy z Mazowsza na dokształcanie oraz podnoszenie kwalifikacji swoich i pracowników w 2017 roku. O dotacje można starać się za pośrednictwem powiatowych urzędów pracy. Powiatowy Urząd Pracy w Garwolinie otrzyma 561 tys. 200 zł.

 

Pieniądze z KFS mogą być przeznaczone m.in. na szkolenia, kursy podwyższające kwalifikacje zawodowe, studia podyplomowe, egzaminy umożliwiające uzyskanie dyplomów potwierdzających nabycie umiejętności, kwalifikacji lub uprawnień zawodowych oraz badania lekarskie i psychologiczne wymagane do podjęcia pracy zawodowej.


Pierwszeństwo dla wybranych sektorów

– W tym roku Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej określił trzy priorytety wydatkowania środków z KFS. Pierwszeństwo będą mieli pracodawcy z sektorów: przetwórstwo przemysłowe, transport, gospodarka magazynowa oraz opieka zdrowotna i pomoc społeczna – wyjaśnia Tomasz Sieradz, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie. – Premiowane będą również zawodowe kształcenie ustawiczne w zawodach deficytowych w powiecie i województwie oraz podnoszenie kwalifikacji osób, które przez co najmniej 15 lat wykonywały prace w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, a którym nie przysługuje prawo do emerytury pomostowej – dodaje dyrektor WUP.

Ponadto, po wykorzystaniu środków w danym powiecie, starosta będzie mógł ubiegać się o dodatkowe fundusze z tzw. rezerwy ministra. W jej ramach określono również priorytety, które pozwolą pracodawcom skorzystać z dotacji. Są to: kształcenie ustawiczne osób z wykształceniem podstawowym lub zawodowym, osób po 45. roku życia i niepełnosprawnych oraz podnoszenie kwalifikacji lub zmiana kwalifikacji w zakładach pracy, w których rozpoczęła się restrukturyzacja zgodnie z ustawą z 15 maja 2015 r. Prawo restrukturyzacyjne.

Krajowy Fundusz Szkoleniowy został utworzony ze środków Funduszu Pracy z myślą o wsparciu kształcenia ustawicznego pracodawców oraz pracowników, jego celem jest utrzymanie zatrudnienia dzięki dostosowaniu kompetencji do potrzeb zmieniającego się rynku pracy.

Od połowy 2014 roku wszyscy pracodawcy mogą starać się o dofinansowanie szkoleń z KFS (w wysokości 80 proc. kosztów, jednak nie więcej niż 300 proc. przeciętnego, rocznego wynagrodzenia na jednego pracownika; w przypadku mikroprzedsiębiorstw - 100 proc. kosztów), za pośrednictwem powiatowego urzędu pracy, właściwego ze względu na siedzibę pracodawcy albo miejsce prowadzenia działalności.

Zgodnie z podziałem środków z KFS dla powiatowych urzędów pracy na Mazowszu w 2017 r Powiatowy Urząd Pracy w Garwolinie otrzyma 561 tys. 200 zł.

Informacja o naborze wniosków zostanie opublikowana na stronie internetowej PUP w Garwolinie.

 

(Inf. pras., oprac. ur) 2017-01-13 14:36:19

Fot. archiwum eG

Ponad 560 tys. zł na podnoszenie kwalifikacji pracodawców i pracowników z powiatu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl