:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  3°C pochmurno z przejaśnieniami

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna ma nową siedzibę

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Garwolinie do tej pory latami wędrowała po całym mieście. Budynek po Wydziale Komunikacji przy ul. Warszawskiej 3 to jej szósta siedziba. Teraz, nareszcie są u siebie.

Uroczystość otwarcia i poświęcenia nowej siedziby Poradni Psychiczno-Pedagogicznej w Garwolinie odbyła się w środę 16 października. Dyrektor poradni Jadwiga Trzeciak przypomniała, że placówka, która zaczęła działać w roku szkolnym 1969/70, zmieniała swoją siedzibę już 6-krotnie. Latami wędrowała po całym mieście. Ostatnio, jej siedziba mieściła się przy ul. Staszica. Teraz, są wreszcie na swoim – w wyremontowanym budynku po Wydziale Komunikacji przy ulicy Warszawskiej 3.

 

Nareszcie u siebie

– Teraz, dzięki panu staroście, reprezentującemu organ prowadzący, mamy własną siedzibę. Do tej pory zawsze wynajmowaliśmy gdzieś u kogoś kątem, natomiast ten budynek już jest poradni. Myślę, że będzie na dłużej. Jesteśmy nareszcie u siebie. Tyle lat czekaliśmy, by być u siebie. Dlatego dziękujemy bardzo panu staroście, że mamy swoje miejsce – mówiła Jadwiga Trzeciak. Dyrektor podkreśliła, że jest to bardzo ważne, ponieważ częsta zmiana lokalizacji poradni sprawia, że korespondencja nawet teraz trafia pod poprzednie jej adresy, a rodzice często chodzą po całym mieście, szukając stale wędrującej placówki.

 

Mają te same możliwości, co Siedlce

Starosta Marek Chciałowski zaznaczył, że właśnie oficjalne otwarcie nowej siedziby poradni pomoże rodzicom w zapamiętaniu nowego adresu. – Poradnia zmienia się. Zmienia się zakres zadań, które poradnia wykonuje, ale poradnia cały czas się rozwija z tego względu, że następuje zdobywanie nowych kwalifikacji. Dzisiaj poradnia, oprócz tych badań, które robiła do tej pory, ma prawo badać również osoby z ograniczeniami słuchu, z wadami wzroku. Już te osoby nie muszą jechać do Siedlec, choć być może wiele osób chce pojechać, żeby zobaczyć Siedlce i poczuć atmosferę Siedlec, ale my mamy takie same możliwości wydawania orzeczeń jak poradnie specjalistyczne, które są w Siedlcach – podkreślił włodarz powiatu. Starosta Chciałowski dodał również, że poradnia wykonuje także szkolenia dla rad pedagogicznych, realizuje spotkania z rodzicami, w tym. m.in.: na wywiadówkach. Dzięki temu, ludzie inaczej podchodzą do tematu wychowania i spokojniej reagują na spotkania i rozmowy z pedagogiem i psychologiem, co często pomaga rozwiązywać konkretne problemy.

W uroczystości wzięli udział także wicestarosta powiatu Urszula Zadrożna, sekretarz powiatu Jerzy Piesio oraz przewodnicząca ZNP Halina Poszytek, którzy gratulowali nowej siedziby oraz dziękowali za dotychczasową współpracę. Nie zabrakło kwiatów i życzeń z okazji Dnia Nauczyciela.

 

Remont budynku po Wydziale Komunikacji rozpoczął się w maju tego roku. Poradnia przeniosła się do nowej siedziby na początku września. Remont obiektu kosztował blisko 180 tys. zł.

W budynku znajduje się około 13 pomieszczeń, dostosowanych do potrzeb poradni, w tym gabinety i pracownie, w tym m.in. pracownia sensoryczna. Więcej o zakresie działania i zadaniach realizowanych przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Garwolinie można znaleźć na stronie internetowej – kliknij tutaj.


Po poświęceniu budynku uczestnicy uroczystości udali się na jego zwiedzanie.

 

ur


Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna ma nową siedzibę komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl