:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

Porażka i remis na zakończenie przygotowań

Piłka nożna, Porażka remis zakończenie przygotowań - zdjęcie, fotografia

Przygotowująca się do inauguracji rozgrywek IV ligi Wilga Garwolin rozegrała w sobotę w Miętnem dwa sparingi. GKS przegrał z Hutnikiem Huta Czechy 2:3 i zremisował z Tygrysem Huta Mińska 1:1.

Sergiusz Wiechowski podzielił kadrę na dwie drużyny. Teoretycznie silniejszy skład zagrał w pierwszym meczu, w którym rywalem Wilgi był Hutnik Huta Czechy. Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla Wilgi. W 15. minucie wynik otworzył Piotr Talar, który skutecznie wyegzekwował rzut karny podyktowany za faul Jakuba Wardaka. Z prowadzenia garwolinianie nie cieszyli się jednak zbyt długo. Pięć minut później Hutnicy z łatwością rozmontowali defensywę GKS-u, a piłkę do siatki posłał Rafał Głąbicki.

Hutnik lepszy od Wilgi

W 32. minucie Wilga mogła ponownie wyjść na prowadzenie. Sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał jednak Piotr Piorun. Chwilę później golkiper Hutnika wykazał się instynktem przy strzale z bliskiej odległości Mikołaja Goli. Efektowną paradą popisał się także Daniel Fic. Bramkarz Wilgi zachował czujność przy dośrodkowaniu z rzutu wolnego i obronił uderzenie głową Kamila Sibilskiego.

Druga połowa rozpoczęła się po myśli podopiecznych Rafała Głąbickiego. W 57. minucie dośrodkowanie Łukasza Kowalskiego na gola zamienił Sebastian Grzegorczyk. Na odpowiedź rywali nie trzeba było długo czekać. Cztery minuty później Piotr Talar wycofał spod linii końcowej do Mikołaja Goli, a ten popisał się pięknym uderzeniem z woleja. Wymianę ciosów zakończyli Hutnicy. Mateusz Zawadka zagrał do wybiegającego na wolne pole Pawła Wilczka, który pewnie wykorzystał sytuację sam na sam. Więcej bramek w tym meczu już nie padło.

W niedzielę u siebie ze Zniczem II

W drugim sobotnim spotkaniu Wilga zremisowała z Tygrysem Huta Mińska 1:1. Obie bramki padły w pierwszej połowie. W 10. minucie garwolinianie nadziali się na kontrę rywali. Sytuację sam na sam wykorzystał Omieciuch. Wilga wyrównała w 28. minucie. Do piłki wybitej przed pole karne po dośrodkowaniu z rzutu rożnego dopadł Jakub Ochnik i huknął nie do obrony.

Były to ostatnie sprawdziany Wilgi przed inauguracją rozgrywek IV ligi. W pierwszej kolejce podopieczni Sergiusza Wiechowskiego zmierzą się u siebie ze Zniczem II Pruszków. Mecz zaplanowano na niedzielę na godzinę 12:00.

Wilga Garwolin - Hutnik Huta Czechy 2:3 (1:1)

Bramki: Talar 15'(k), Gola 61' - Głąbicki 20', Grzegorczyk 57', Wilczek 68'

Wilga: Fic - Kwiatkowski, Zabiegałowski, Karol Zawadka, Talar, Kisiel, Głowala, Macioszek, Kamil Zawadka, Piorun, Gola

Hutnik: Wąsowski - Grudniak, Parzyszek, A.Wardak, Rękawek, Gawinek, Macioszek, R.Głąbicki, J.Wardak, Sibilski, Grzegorczyk oraz Zawadka, Kowalski, Trzmiel, Wilczek, Kardyka, Ściborowski

Wilga Garwolin - Tygrys Huta Mińska 1:1 (1:1)

Bramki: Ochnik 28' - Omieciuch 10'

Wilga: Gandarela - Dybcio, Jóźwicki, Świder, Tracz, Alot, Ochnik, Paszkowski, Rękawek, Wiechowski, Pyra oraz K.Zalewski

(ŁS)

Porażka i remis na zakończenie przygotowań komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Kupię pamiątki, książki , mapy

Kupię rzeczy związane z powiatem garwolińskim - książki, opracowania, wspomnienia, - pamiątki, medale, - mapy, - zdjęcia, - itp.