:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  2°C zamglenie

Poszukiwacze skarbów w Miętnem

W poniedziałek 13 lutego uczestnicy ferii w Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem wzięli udział w warsztatach podróżniczych połączonych z poszukiwaniem skarbów. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Przygoda, bo każdej chwili szkoda”.

 

W gorący klimat Egiptu i Amazonki przeniósł uczestników popularyzator archeologii i właściciel biura turystyki aktywnej Adrian Pogorzelski. Opowiedział o dawnych i współczesnych poszukiwaczach skarbów, o metodach poszukiwań i sprzęcie, w który powinien być wyposażony eksplorator. Nie zabrakło historii o klątwie Tutenchamona, złotym mieście Inków i skarbach zatopionych na Morzu Karaibskim, ale też o tych znajdowanych w Polsce.

Uczestnicy mogli przymierzyć strój faraona, podróżnika, zbroję czy poznać działanie wykrywacza metalu.
To nie ostatnie tego typu spotkanie. W przyszłym tygodniu w dworku w Miętnem odbędą się warsztaty historyczne, których głównym bohaterem będzie postać Marszałka Józefa Piłsudskiego.


(inf. pras., oprac. MB) 2017-02-14 12:37:16

Poszukiwacze skarbów w Miętnem komentarze opinie

  • Maria - niezalogowany 2017-02-26 19:00:46

    To były naprawdę fajne zajęcia o historii archeologii. Dobre dla dzieci ale jako rodzic słuchałam z ogromnym zacikawieniem. Idealne na rozbudzenie pasji!

  • Gosia - niezalogowany 2017-02-21 06:56:38

    Jaki powiat taka kultura!!!! Jaka szefowa taka firma!!! ŻENADA! Na poziomie podstawówki. 28v

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl