:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  2°C bezchmurnie

Powiat: kandydat partii KORWiN przedstawia swoje postulaty

Wczoraj po południu odbyła się konferencja prasowa, podczas której zaprezentował się kandydat z ramienia komitetu wyborczego KORWiN Krystian Jaworski, ubiegający się o mandat posła na Sejm. Wśród postulatów, które chce poruszyć, jako poseł jest problem uchodźców i imigrantów oraz kwestia zbrojenia wojska polskiego.

 

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez komitet wyborczy KORWiN swoją osobę zaprezentował Krystian Jaworski, kandydat ubiegający się o mandat posła na Sejm RP, reprezentujący powiat garwoliński. 21-letni mieszkaniec Skurczy (gm. Wilga) jest studentem drugiego roku prawa na Uniwersytecie Warszawskim, wcześniej zaś przez rok studiował politologię, jednak z przyczyn ideologicznych musiał zrezygnować z tego kierunku. Kandydat z powiatu garwolińskiego wychodzi z założenia, iż młody mężczyzna nie powinien być na czyimkolwiek utrzymaniu, dlatego obok studiowania zatrudniony jest na etacie jako sprzedawca.

 

Nie startują w wyborach dla zabawy, sławy czy stanowisk

Podczas konferencji obecny był także lider listy w okręgu Siedlecko-Ostrołęckiego Paweł Wyrzykowski, który podkreślał, iż kandydaci z komitetu wyborczego KORWiN, jako młodzi ludzie, nie startują w wyborach dla zabawy, sławy czy stanowisk. Nie traktują wyborców i regionu jako cyfr w statystyce czy punktów na mapie, ponieważ sami stąd pochodzą. – Wszystkie trzy najważniejsze i największe partie polityczne, które czerpią dotacje z budżetu, zasiadają w parlamencie, które mają wielu urzędników ulokowanych w samorządach, potraktowały nasz region po macoszemu i wystawiły kandydatów, liderów list mieszkających w Warszawie – mówił Paweł Wyrzykowski. Podkreślał także, iż posłowie powinni być z terenu, z którego pochodzą ich wyborcy. – Chcemy nagłaśniać różne patologie, przypadki nepotyzmu, trwające od wielu kadencji spady po dawnych układach, dawnych partiach, które już nie są w Sejmie. Chcemy walczyć z taką niekompetencją powodowaną tym, że liczy się przynależność partyjna przy zatrudnianiu, a nie doświadczenie albo umiejętności – przedstawił niektóre założenia lider listy. Kandydat na posła mówił również, iż głównym celem partii jest uwolnienie gospodarki, by młodzi ludzie mogli znaleźć pracę na miejscu i nie musieli wyjeżdżać. Paweł Wyrzykowski mówił także o planach polskiego rządu, który chce zastąpić wyjeżdżających młodych ludzi imigrantami, dodając, iż rząd planuje umieścić po 160 imigrantów w Łukowie i Siedlcach. – Liczymy na to, że otrzymamy miejsca w parlamencie i nasz głos będzie słyszalny niezależnie od liczby posłów, którzy się dostaną. Teraz wystarczy jeden poseł, żeby było głośno o naszym przesłaniu – puentował startujący w wyborach Paweł Wyrzykowski.


Nie” dla uchodźców

W kręgu zainteresowań garwolińskiego kandydata jest prawo międzynarodowe publiczne i kultura bliskiego wschodu, dlatego problem imigrantów jest mu dosyć bliski. Krystian Jaworski podkreślał, iż należy rozróżniać znaczenie pojęć imigrantów i uchodźców. – Uchodźcą możemy nazwać osobę, która opuszcza dany region, na którym toczy się wojna czy działania zbrojne. Do fali uchodźców dołączają się imigranci zarobkowi, a raczej zasiłkowi, bo pracować oni nie mają zamiaru. Największym problemem tego wszystkiego jest to, że obok imigrantów zarobkowych i uchodźców są potencjalni bojownicy państwa islamskiego, które jest obecnie jednym z największych zagrożeń dla współczesnego świata(...). Patrząc po tym, co dzieje się na zachodzie powinniśmy działać wbrew powiedzeniu mądry Polak po szkodzie i w tym jednym przypadku powinniśmy być jednak mądrymi przed szkodą(...). Taka ogromna fala uchodźców w naszym społeczeństwie jest nie do przyjęcia, ponieważ od wielu lat prowadzi się debatę, co by było gdyby wybuchła wojna, jak zachowaliby się młodzi ludzie. Od nas, od młodych ludzi wymaga się postawy patriotycznej, by w razie zagrożenia stawić czoło najeźdźcy. Tymczasem mamy tutaj przykład ludzi w wieku poborowym, 75% imigrantów są to mężczyźni, a reszta dzieli się na dzieci, starców i kobiety. Więc widzimy, że taka ogromna grupa ludzi stanowiłaby ogromne zaplecze i bez problemu mogliby zakończyć trwającą tam wojnę, a przypominam, że wojna, która toczy się w Syrii, nie jest wojną, w której obce państwo najechało państwo, tylko jest to wojna domowa. Pomoc imigrantom, na pierwszy rzut oka, wydaje się czymś koniecznym, nawet papież Franciszek apelował, by do każdej parafii przyjąć jakąś rodzinę, z tym, że pomoc zawsze musi być racjonalna. Żeby komuś naprawdę pomóc trzeba pomóc w taki sposób, żeby później mógł normalnie egzystować – mówił podczas konferencji Krystian Jaworski.

 

Gruntowna reforma i modernizacja systemu dowodzenia

Kolejnym problemem dotyczącym imigrantów jaki przytoczył kandydat na posła jest ich wyznanie muzułmańskie. Jest to specyficzna grupa, która zdaniem Krystiana Jaworskiego nie zasymiluje się z lokalnymi społecznościami, ponieważ dla nich prawo europejskie jest sprzeczne z prawem szariatu. Uważa on, że egzystencja dwóch oddzielnych światów obok siebie jest niemożliwa, ponieważ zawsze któryś z tych światów będzie naciskał na drugi. Kolejnym postulatem, który chce poruszać kandydat ubiegający się o mandat poselski jest kwestia zbrojeń. Krystian Jaworski mówił, że co jakiś czas do mediów trafiają informacje o budowie wielkiego okrętu, zakupie helikopterów czy czołgów. Jednak po analizie technicznej zakupionego sprzętu Polacy dowiadują się, że czołgi, które zakupiono nie mają amunicji, która byłaby w stanie przebić pancerz innych czołgów. Innym problemem wojska jaki przytoczył kandydat jest sposób dowodzenia. – Pod cywilem mamy trzy niezależne podmioty wojskowe, jeden od dowodzenia w czasie pokoju, drugi od dowodzenia w czasie wojny, trzeci od drobniejszych rzeczy. Jedni mają zaplanowane działania na czas pokoju, drudzy na czas wojny, oni są niezależni od siebie więc nikt niczego nie może komuś narzucić. Przychodzi wojna, jedni nie odnoszą się to tego co zaplanowali drudzy, a w razie klęski kto ponosi odpowiedzialność? (...). Nawet w wojsku, które powinno być symbolem jakiejś hierarchii, nie mamy jednolitego dowództwa, które by czuwało nad wszystkim – argumentował Krystian Jaworski, który dodał, że pierwszą rzeczą, którą powinno zmienić się w wojsku jest gruntowna reforma i modernizacja systemu dowodzenia. Ponadto, jako poseł Krystian Jaworski chciałby poruszyć takie problemy jak: reforma związana ze stołówkami i sklepikami w szkołach.

 

(dw) 2015-09-23 16:48:42


Powiat: kandydat partii KORWiN przedstawia swoje postulaty komentarze opinie

 • #8Jaś - niezalogowany 2015-10-23 19:27:40

  Jakie nazwiska mają szanse wg ciebe stachu?

 • S.G. - niezalogowany 2015-09-27 18:18:07

  Pan Jaworski bardzo rozsądnie się wypowiada (nie tylko o rzeczach wspomnianych w artykule). Bill Gates nie skończył szkoły, nosił okulary - a dziś większość złośliwych komentujących korzysta z jego osiągnięć. Choć oczywiście rozumiem, że p. Krystian studiów rzucać nie zamierza!

 • luki - niezalogowany 2015-09-24 19:34:11

  Chłopak niech najpierw skończy studia i pozna trochę życia. Nigdy nie był nawet radnym gminnym a parlament to nie teoria

 • M - niezalogowany 2015-09-24 13:59:43

  "Nie startują w wyborach dla zabawy, sławy czy stanowisk" - tja jasne, kto zna to na pewno uwierzy....

 • Artur - niezalogowany 2015-09-23 18:48:00

  Życzę dużej liczby głosów, liczę że Polacy obudzą się !

 • Stach - niezalogowany 2015-09-23 17:22:20

  Samo nazwisko go przekreśla w tym powiecie.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl