:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej – dyrektorzy i nauczyciele docenieni

Inne Powiat, Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej dyrektorzy nauczyciele docenieni - zdjęcie, fotografia
Portal eGarwolin.pl 24/10/2017 11:07

 

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej odbył się w minionym tygodniu w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie. Spotkanie nauczycieli i pracowników oświaty ze szkół, których organem prowadzącym jest powiat garwoliński, było doskonałą okazją do podsumowań i refleksji nad stanem powiatowej oświaty oraz nagrodzenia dyrektorów i nauczycieli.

 

Gospodarzem tegorocznych obchodów było garwolińskie liceum, które w przyszłym roku obchodzić będzie jubileusz 100-lecia istnienia. Dyrektor placówki Joanna Ostrowska podkreśliła, że Święto Nauczycieli skłania do refleksji nad tym wyjątkowym zawodem – zawodem, którego efekty pracy docenia się dopiero po latach. Jest to zawód, który wymaga wielkiej wytrwałości, pogody ducha i sił do codziennego kształcenia młodego pokolenia. W krótkim przemówieniu dyrektor szkoły przybliżyła zebranym klimat, jaki panuje w Liceum na Długiej, sukcesy szkoły, uczniów, a także odczucia absolwentów, którzy z chęcią tu powracają.

 

Starosta garwoliński Marek Chciałowski stwierdził ,że powiat edukacją stoi, a świadczą o tym liczby: 4154 uczniów, ponad 500 pedagogów i prawie 200 pracowników niepedagogicznych. Nasza oświata jest konkurencyjna, a nasze szkoły ponadgimnazjalne ściągają młodzież z powiatów ościennych. Wydatki oświatowe to ponad 50% naszego budżetu – to ok. 55-58 mln zł. Rocznie – podkreślił włodarz powiatu, który przypomniał, że szkoły powiatu aktywnie realizują programy Erasmus i Power, które pozwalają na wymianę myśli i doświadczeń, a to, co podczas wymian zobaczą i poznają uczniowie, zostaje w nich na lata.

Starosta Chciałowski przypomniał najważniejsze inwestycje w oświacie, w tym m.in.: te zrealizowane na Długiej za kwotę 500 tys zł. W ramach zadania zmodernizowano dach, ogrodzenie, a także wymieniono parkiet, tam, gdzie było to konieczne. Ogromnym zadaniem realizowanym w ZSP w Żelechowie jest modernizacja warsztatów szkolnych. Dwuletnie zadanie pochłonie ponad 2 mln. zł. Około 100 tys. zł przeznaczono na rozdzielenie sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej z terenu ZSP nr 2 w Garwolinie. Jak zaznaczył włodarz, te inwestycje są w trakcie realizacji albo już za nami. Kolejny rok przyniesie nowe w Sobolewie, Miętnem, Trzciance czy Przyłęku. Powiat garwoliński snuje też plany na przyszłość. Włodarz mówił o największym marzeniu w stosunku do garwolińskiego Liceum, jakim jest budowa hali widowiskowo-sportowej, hali którą w końcu pomieści całą wspólnotę szkolną.

Starosta Garwoliński dziękował tego dnia nauczycielom za trud pracy, za każdą nieprzespaną noc, za każdy sprawdzian. Jak mówił zawód nauczyciela jest najwspanialszym zawodem na świecie, ale pod jednym warunkiem, że kocha się dzieci, że chce się być im przewodnikiem po podróżach w świecie nauki. – Życzę zdrowia, sił, wytrwałości i tej pasji. Powiat garwoliński ma wspaniałych pedagogów – mówił na zakończenie.

 

Tradycyjnie już w trakcie powiatowego święta wręczane były nagrody i wyróżnienia starosty powiatu garwolińskiego. W uznaniu za wzorową realizację zadań dydaktyczno-wychowawczych oraz uzyskiwane wyniki nauczania Zarząd Powiatu Garwolińskiego nagrodził 28 dyrektorów, wicedyrektorów i nauczycieli ze szkół, dla których organem prowadzącym jest powiat Garwoliński.

I Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie: dyrektor Joanna Ostrowska oraz nauczyciele: Zofia Lenicka, Renata Wrona i Karolina Radzik.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie: dyrektor Hanna Wilczek, wicedyrektor Ewa Toporkiewicz oraz nauczyciele: Agnieszka Czypionka, Marek Łoniewski i Tomasz Turek.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 Centrum Kształcenia Praktycznego im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie: dyrektor Ewa Flaga oraz nauczyciele: Grzegorz Rybak, Renata Głowala i Robert Huńczak.

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego i Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stanisława Staszica w Miętnem: dyrektor Lilla Nawrocka, kierownik internatu Hanna Winek oraz nauczyciele: Elżbieta Domańska i Sławomir Poświata.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki w Sobolewie: dyrektor Leszek Urawski oraz nauczyciele: Irena Karczmarczyk i Maria Tywanek.

Liceum Ogólnokształcące im. Joachima Lelewela w Żelechowie: nauczyciel Anna Włodarczyk.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie: dyrektor Grzegorz Szymczak oraz nauczyciele: Iwona Basak i Krzysztof Koźlak.

Zespół Szkół Specjalnych Nr 1 w Garwolinie: nauczyciel Marek Kondej.

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Marii Konopnickiej  w Trzciance: kierownik internatu Barbara Wodecka.

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Przyłęku: nauczyciel Ewa Tylkowska

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Garwolinie: psycholog Hanna Kalisz.

W trakcie powiatowego spotkania z nauczycielami poinformowano także o odznaczeniach, medalach i nagrodach dla nauczycieli powiatowych jednostek oświatowych przyznanych przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Ministra Edukacji Narodowej oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty na wnioski starosty garwolińskiego oraz dyrektorów szkół.

Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej otrzyma Anna Liszewska (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 CKP im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie), a Nagrodę Mazowieckiego Kuratora Oświaty otrzyma Małgorzata Sylwesiuk(Zespół Szkół Specjalnych Nr 1 w Garwolinie).

Medale za Długoletnią Służbę otrzyma trzech nauczycieli. Za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej Złoty Medal (30 lat pracy) przyznano Jadwidze Trzeciak (Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Garwolinie). Srebrny Medal (20 lat pracy) przyznano Zofii Lenickiej (I Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie), natomiast Brązowy Medal (10 lat pracy) otrzyma Agnieszka Krupa (I Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie).

Medal Komisji Edukacji Narodowej, który nadawany jest za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania, w szczególności w zakresie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, twórczości dla dzieci i młodzieży oraz kształcenia i doskonalenia nauczycieli otrzymają: Regina Gromoł (Liceum Ogólnokształcące im. Joachima Lelewela w Żelechowie), Waldemar Kuszmierek (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Przyłęku), Anna Barcikowska, Agnieszka Karwowska, Agnieszka Stanaszek, Barbara Wilczek, Aneta Winek (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 CKU im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie), Anna Spasińska, Andrzej Frąckiewicz, Rafał Ratajczak (I Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie).

 

 

Bogaty program artystyczny

Uczniowie garwolińskiego liceum przygotowali widowisko artystyczno-muzyczne zatytułowane „Słońce niech Wschodzi tam gdzie Ty”. Publiczność mogła usłyszeć utwory zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Dużą niespodzianką był występ gości z Rosji, którzy przebywali w garwolińskim liceum w ramach wymiany polsko-rosyjskiej. Opiekun grupy Igor Krasnov wraz z córką wykonali piosenkę w swoim ojczystym języku. Nie zabrakło też poezji, tańca i zabawnych skeczy.

W powiatowych obchodach Dnia Edukacji Narodowej udział wzięli m.in.: poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, starosta powiatu garwolińskiego Marek Chciałowski, Wicestarosta Urszula Zadrożna, sekretarz powiatu Jerzy Piesio, radni rady powiatu Garwolińskiego na czele z przewodniczącym Piotrem Osmólskim i wiceprzewodniczącym Marcinem Kobusem, burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski, wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk, komendant KP PSP bryg. Krzysztof Tuszowski, oficer prasowy KPP w Garwolinie asp. szt. Marek Kapusta, nadleśniczy Nadleśnictwa Garwolin Jan Karwowski, prezes ŚZŻAK Obwód Gołąb Antoni Frąckiewicz. Obecni byli także dyrektorzy wydziałów Starostwa Powiatowego w Garwolinie na czele z dyrektorem Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Jerzym Duchną wraz z pracownikami, dyrektorzy szkół i jednostek podległych powiatu, obecni i emerytowani nauczyciele z terenu powiatu garwolińskiego, rosyjska delegacja z Liceum Dzierżawińskiego, uczniowie i przedstawiciele rodziców.

 

 

(garwolin-starostwo, Fot i oprac. ur) 2017-10-24 13:16:52

 

Reklama

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej – dyrektorzy i nauczyciele docenieni komentarze opinie

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Dam prace Fryzjerowi

Salon Fryzjerski w Garwolinie zatrudni fryzjera męskiego na umowę o prace (pełne świadczenia). Informacji udziele telefonicznie i na spotkaniu pod..


Praca magisterska licencjat

Pracami tego typu zajmuję się od lat. Właściwie zawodowo. Zawsze staram się aby były jak najlepsze. Podchodzę do tego w sposób profesjonalny..


praca kierowca - magazynier

Zatrudnimy na stanowisko kierowca - magazynier wymagane prawo jazdy Kat. B lub C więcej informacji na miejscu lub pod numerem telefonu 25/6820417..


Sprzedam dom

Sprzedam dom piętrowy (1/2 bliżniaka) w Garwolinie ul II Armii Pojska Polskiego 75. Działka 350m2, powierzchnia użytkowa 110 m2 (kuchnia, 2..


Kupię pamiątki, książki , mapy

Kupię rzeczy związane z powiatem garwolińskim - książki, opracowania, wspomnienia, - pamiątki, medale, - mapy, - zdjęcia, - itp.


OKNA DRZWI BRAMY PLISY ROLETY

Zapraszamy do punktu sprzedaży Garwolin ul. Kościuszki 48B W ofercie : - okna PCV - drzwi wew, i zew. - bramy garażowe - drzwi stalowe - rolety (..


MAGAZYNIER

Piekarnia Oskroba S.A. - jeden z liderów branży piekarniczej w Polsce poszukuje pracowników na stanowisko: Magazynier Miejsce pracy: Człekówka,..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez egarwolin.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

E-NET Kot Krzysztof z siedzibą w Garwolin 08-400, II Armii Wojska Polskiego 47

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"