:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  0°C lekkie zachmurzenie

Powiatowy Dzień Seniora w Garwolinie

Stowarzyszenie Rozwoju Gmin i Miast Powiatu Garwolińskiego „Wspólnota Powiatowa” przy współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku „Edukator” w Garwolinie oraz garwolińskim Centrum Sportu i Kultury organizują Powiatowy Dzień Seniora, który odbędzie się już 13 grudnia w sali kinowej CSiK.

 

Program święta seniorów z powiatu garwolińskiego jest bardzo bogaty. Organizatorzy wydarzenia przygotowali dla nich wiele ciekawych wykładów, kiermasze i wystawy. Tego dnia również sami seniorzy zaprezentują swoje talenty.

 

Powiatowy Dzień Seniora rozpocznie się w piątek 13 grudnia o godzinie 10.00. Otwarcia i powitania gości dokona skarbnik Zarządu Stowarzyszenia i rektor UTW Zbigniew Marciniuk. Następnie głos zabiorą zaproszeni goście. W dalszej części wydarzenia przewidziano prezentację multimedialną, konferencję, projekcję filmu, występy artystyczne oraz spotkanie towarzyskie. Imprezie towarzyszyć będą wystawy, kiermasz oraz degustacje produktów OSM Garwolin. Szczegółowy program Dnia Seniora można znaleźć poniżej.

 

{jb_greenbox}Co: Powiatowy Dzień Seniora w Garwolinie
Gdzie: sala kinowa garwolińskiego Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, przy ul. Nadwodnej 1,
Kiedy: 13 grudnia 2013 r. (piątek), (od godz. 10.00 – 14.30){/jb_greenbox}

 

Program: (punkty 1 – 4: od godz. 10.00 do 13.15)

1. Część organizacyjna – otwarcie Powiatowego Dnia Seniora (Zbigniew Marciniuk), przemówienia zaproszonych gości (10 minut).

2. Prezentacja multimedialna działań Stowarzyszenia Rozwoju Gmin i Miast Powiatu Garwolińskiego Wspólnota Powiatowa skierowana do osób starszych – Krzysztof Tobiasz (15 minut).

3. Konferencja na temat sytuacji osób starszych w Polsce (Konferencja jest realizowana w ramach realizacji Projektu „Złota jesień garwolińskich seniorów”, współfinansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie w ramach programu ASOS.

a) Wykład, połączony z prezentacja multimedialną doktorantki Uniwersytetu Warszawskiego mgr Ewy Kurek z Katedry Edukacji Ustawicznej i Andragogiki (45 – 50 minut).

b) Wykład dr nauk humanistycznych Katarzyny Kosińskiej – Dec, psycholog z Wydziału Psychologii Stosowanej Akademii Pedagogiki Specjalnej na temat stresu „Czy powinniśmy unikać stresu?” (45 – 50minut).

c) Wystąpienie kierownika Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Garwolinie na temat „Działania opieki społecznej na rzecz osób starszych” – mgr Izabeli Kliczek (5 – 10 minut).

d) Wystąpienie kierownika Urzędu Skarbowego w Garwolinie – mgr Pawła Malinowskiego

(5 – 10 minut) na temat propozycji warsztatów US skierowanych do seniorów.

e) Prelekcja przedstawiciela Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie mł.asp. mgr Danuty Kalinowskiej pt.”Przestępczość wobec osób starszych” (10 – 15 minut).

f) Projekcja filmu pt. „Nie daj się oszukać” (15 minut).

4. Występ grupy seniorów z warsztatów z języka hiszpańskiego przygotowanych przez mgr Kingę Pasternak (5 – 10 minut).

5. Część artystyczna w wykonaniu Zespołu Ludowego Iwowianki z Iwowego (gmina Borowie) oraz uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie (Adrianna Wojtaś, Klaudia Pielacka – op. Andrzej Ostolski) (łącznie 20 – 25 minut).

6. Spotkanie towarzyskie: kawiarenka (sala konferencyjna) – I piętro CSiK w Garwolinie (godz. 13.20 – 15.00).

 

Imprezy towarzyszące na holach Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie:

1. Wystawa fotograficzna Stowarzyszenia „Działania Stowarzyszenia na rzecz osób starszych”.

2. Wystawa twórczości artystycznej słuchaczy UTW Edukator w Garwolinie (prace plastyczne, ceramika, fotografia).

3. OSM Garwolin – degustacja produktów mleczarskich.

4. Kiermasz twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Miętnem.

5. Kiermasz wyrobów świątecznych wykonanych przez uczniów ZSP nr 2 w Garwolinie.


Wydarzenie organizują: Stowarzyszenie Rozwoju Gmin i Miast Powiatu Garwolińskiego „Wspólnota Powiatowa”. Współorganizatorzy: Uniwersytet Trzeciego Wieku „Edukator” w Garwolinie, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Patronat Honorowy: Urszula Zadrożna – przewodnicząca Rady Powiatu Garwolińskiego, prezeska Stowarzyszenia, Marek Chciałowski – starosta garwoliński, Tadeusz Mikulski – burmistrz miasta Garwolina.

 

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje między innymi portal eGarwolin.pl.

 

Inf. i fot. "Wspólnota Powiatowa"

(oprac. ur) 2013-12-06 11:13:56Powiatowy Dzień Seniora w Garwolinie komentarze opinie

 • redakcja z Be - niezalogowany 2013-12-11 16:58:07

  wielu tu piszacych uwaza ze J.w nie lubi marciniuka .wielokrotnie rozmawialiśmy na ten temat bardzo pozytywne zdanie am j.w o panu Marciniuku. wiec "barany" nie przypisujcie komuś tego co nie mówią inny to jest wasza opinia a nie j.w

 • dobroni - niezalogowany 2013-12-06 22:07:16

  [quote name="alfred"]teh Marciniuk to do lekarza on jest chory na władze[/quote]dlaczego ci co nic nie robią zawsze mają najwięcej do powiedzenia?, typu chory Alfred, jacyś uzurpatorzy związkowi jak J.W, pseudo politycy lokalni z Rady Miejskiej w Garwolinie, którzy wszystko robią przeciw rozwojowi miasta, pieniacze - specjaliści od bicia piany, doktorzy amatorzy. Na waszą głupotę, proponuję zakasać rękawy i do roboty na rzecz innych.

 • sam - niezalogowany 2013-12-06 21:25:52

  [quote name="do Alfreda"][quote name="alfred"]teh Marciniuk to do lekarza on jest chory na władze[/quote]Jestem słuchaczką UTW od 3 lat. Nikt wcześniej w mieście, ani w powiecie nie zorganizował seniorom różnorodnych form nauki, aktywnego spędzania czasu wolnego, rozwoju swoich pasji i zainteresowań (żadne lokalne stowarzyszenia, ani żadna partia polityczna - PIS, PSL, PO czy też klub adoracji wzajemnej z SDG,ani żadne związki zawodowe np.Solidarność. Uniwersytet dla ponad 140 słuchaczy założył właśnie Marciniuk). Jak masz obsesje na jego nazwisko, a treść twego wpisu o tym świadczy, to czym prędzej powinieneś jak skorzystać z wizyty u lekarza i to koniecznie psychiatry - drogi Alfredzie.[/quote]Działalność UTW i inna prowadzona przez Wspólnotę Powiatową pod kierunkiem Prezes Urszuli Zadrożnej i Skarbnika Zbigniewa Marciniuka godna najwyższego uznania. Popieram działalność i proszę tak trzymajcie państwo dalej. Dlaczego w naszej ukochanej Ojczyźnie Ci co nic nie robią zawsze mają najwięcej do powiedzenia ?

 • do Alfreda - niezalogowany 2013-12-06 19:17:15

  [quote name="alfred"]teh Marciniuk to do lekarza on jest chory na władze[/quote]Jestem słuchaczką UTW od 3 lat. Nikt wcześniej w mieście, ani w powiecie nie zorganizował seniorom różnorodnych form nauki, aktywnego spędzania czasu wolnego, rozwoju swoich pasji i zainteresowań (żadne lokalne stowarzyszenia, ani żadna partia polityczna - PIS, PSL, PO czy też klub adoracji wzajemnej z SDG,ani żadne związki zawodowe np.Solidarność. Uniwersytet dla ponad 140 słuchaczy założył właśnie Marciniuk). Jak masz obsesje na jego nazwisko, a treść twego wpisu o tym świadczy, to czym prędzej powinieneś jak skorzystać z wizyty u lekarza i to koniecznie psychiatry - drogi Alfredzie.

 • alfred - niezalogowany 2013-12-06 18:08:15

  teh Marciniuk to do lekarza on jest chory na władze

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl