:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C bezchmurnie

Powiatowy Dzień Seniora w Garwolinie

Ponad 280 seniorów z terenu całego powiatu uczestniczyło w Powiatowym Dniu Seniora, który odbył się 31 stycznia w sali kinowej Centrum Kultury i Sportu.

Spotkanie było swoistym łącznikiem pokoleń. W uświetnienie uroczystości dla seniorów włączyli się m.in. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. I. W. Zakrzewskiego w Żelechowie, którzy przygotowali montaż słowno-muzyczny. Najstarsi mogli usłyszeć, a także wspólnie zaśpiewać takie przeboje z lat młodości jak: „Milion róż”, „Malowany dzbanku”, „Radość najpiękniejszych róż”, „W żółtych płomieniach liści” i wiele innych.
Poczęstunek przygotowali uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. T. Kościuszki w Garwolinie.
Na scenie zaprezentowały się lokalne grupy teatralne: Rękawiczka, O!Mamy i Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Powiatowy Dzień Seniora był okazją do premierowego wykonania przedstawienia Śnieżka wyreżyserowanego przez Izabelę Rękawek. Spektakl spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem i wywołał uśmiech i rozbawienie wśród publiczności.

Podczas spotkania starosta  Marek Chciałowski zwrócił się do zgromadzonych gości:

- (…) Patrzymy dziś na ludzi statecznych (…) na Was - na ludzi, którzy mają bagaż wiedzy, doświadczenia w sercu, mają ogromne przesłanie, które starają się każdego dnia puścić w świat.
Myślę, że jak widzę Państwa kreatywność, zapał, twórczość, Państwa aktywność, to wiele młodych ludzi musiałoby się mocno od Państwa uczyć i nie wiem czy dorównałoby Państwu tak szybko w działaniu (…).

Tego wyjątkowego dnia nie zabrakło też życzeń dla seniorów. Złożyli je które złożyli starosta powiatu garwolińskiego Marek Chciałowski, burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski oraz dyrektor Powiatowego Centrum Kultury i Promocji w Miętnem Beata Pasternak. W powiatowym spotkaniu uczestniczyli ponadto członek zarządu powiatu garwolińskiego Teresa Bąk, dyrektor Wydziału Organizacyjno-Administracyjnego Starostwa Powiatowego w Garwolinie Małgorzata Antolak oraz dyrektorzy szkół prowadzonych przez powiat.

(garwolin-starostwo.pl, oprac. MB)


Powiatowy Dzień Seniora w Garwolinie komentarze opinie

  • gość 2018-02-07 20:11:47

    a gdzie komentarze redakcjo ??????CO CENZURKA STAROSTY I WSPÓLNOTY???? WIEC BEDZIECIE SAMI PISAC ARTYKUŁY DLA SIEBIE I SAMI JE OCENIAC. KOMUNA WRÓCIŁA NA EGARWOLIN

  • gość 2018-02-09 12:24:44

    Wybory się zbliżają i dlatego coraz częściej będziemy obserwatorami takich wydarzeń.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl