:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  2°C bezchmurnie

Promnik przegrał pierwszy mecz barażowy

W pierwszym meczu barażowym o awans do IV ligi, Promnik Łaskarzew przegrał na wyjeździe z Pogonią II Siedlce 1:3.

Po emocjonującej walce do ostatniej kolejki, Promnik zapewnił sobie udział w barażach o IV ligę. By świętować awans do wyższej klasy rozgrywkowej, łaskarzewianie muszą wyjść zwycięsko z dwumeczu z wicemistrzem siedleckiej ligi okręgowej Pogonią II. W pierwszym spotkaniu barażowym rozegranym w Siedlcach górą byli rywale.

Gospodarze zdecydowanie lepiej weszli w mecz. Podopieczni Marcina Tomaszewskiego narzucili przeciwnikom swój styl gry. W 24. minucie wynik otworzył Krystian Zbieć, który po podaniu ze środka pola, znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Goście doszli do głosu dopiero po pół godzinie gry. W 32. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, przed szansą na zdobycie gola stanął Kacper Kozikowski. Pomocnik Promnika skiksował będąc pięć metrów przed bramką. Chwilę później bliski doprowadzenia do wyrównania z rzutu wolnego był Piotr Szczypek.

W 40. minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie. Podanie od Bartosza Kaczmarka, na gola zamienił Krystian Zbieć.

Rewanż w środę w Łaskarzewie

Łaskarzewianie znakomicie rozpoczęli drugą połowę. Dwie minuty po wznowieniu gry, bramkę kontaktową zdobył Patryk Kisiel. 19-latek wykorzystał dokładne podanie, które otrzymał z prawego skrzydła od Filipa Trzpila. Chwilę później zawodnik wypożyczony z Mazura Karczew, do asysty mógł dorzucić gola. Po jego uderzeniu, golkiper Pogoni z problemami przerzucił futbolówkę nad poprzeczką.

W 60. minucie po raz trzeci w tym spotkaniu, sposób na pokonanie Tomasza Manickiego znalazł Krystian Zbieć. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, choć obie drużyny stworzyły sobie dogodne sytuacje strzeleckie.

– Bramka strzelona na wyjeździe daje nam nadzieje. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, by na własnym stadionie odrobić straty i awansować do IV ligi – mówi trener Promnika Andrzej Sieradzki.

Mecz rewanżowy odbędzie się w najbliższą środę o godzinie 18.00 w Łaskarzewie.

Pogoń II Siedlce – Promnik Łaskarzew 3:1 (2:0)