:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  25°C bezchmurnie

Przewrotka Zalewskiego daje Wildze zwycięstwo

Piłkarze z Garwolina pokonali przed własną publicznością Mazur Karczew 2:1. Bramkę na wagę zwycięstwa w doliczonym czasie gry zdobył Arkadiusz Zalewski. 28-latek popisał się efektowną przewrotką.

Pierwsza połowa nie dostarczyła zbyt wielu emocji. Co prawda przyjezdni mieli wyraźną przewagę w posiadaniu piłki, ale nic z tego nie wynikało.

Zdecydowanie ciekawiej było po przerwie.  W 50. minucie wynik otworzył Mikołaj Gola, któremu piłkę klatką piersiową zgrał Marek Górski. Emil Anusiewicz był bez szans. Futbolówka zanim wpadła do siatki, odbiła się jeszcze od słupka. Garwolinianie chcieli pójść za ciosem. Dwa razy poważnie zakotłowało się w polu karnym gości, jednak udało im się wyjść z tych sytuacji obronną ręką.

Z upływem czasu podopieczni Sergiusza Wiechowskiego cofnęli się na własną połowę. Swoje szanse upatrywali w kontratakach. W 73. minucie Mikołaj Gola wygrał pojedynek biegowy z obrońcą i oddał strzał z ostrego kąta. Anusiewicz zdołał złapać piłkę. Pięć minut później napastnik Wilgi wzięty w kleszcze przez rywali, upadł w polu karnym. Sędzia uznał, że ta sytuacja nie kwalifikuje się do podyktowania jedenastki.

Gol z przewrotki w doliczonym czasie gry

Przyjezdni największe zagrożenie stwarzali po stałych fragmentach gry. W 85. minucie rzut rożny przyniósł im bramkę wyrównującą.

Gdy wydawało się, że drużyny podzielą się punktami, gola na wagę zwycięstwa zdobył dla Wilgi Arkadiusz Zalewski. 28-latek, który jesienią reprezentował barwy Mazura Karczew popisał się efektowną przewrotką.

-  Cały czas uczulam chłopaków, abyśmy grali na zero z tyłu. Z przodu zawsze coś będzie. Mieliśmy trzy sytuacje i dwie zamieniliśmy na bramki. Wydaje mi się, że z drużynami z czuba tabeli tak to powinno wyglądać. Myślę, że sprawimy jeszcze parę niespodzianek - mówi trener Wilgi Sergiusz Wiechowski.

O kolejne ligowe punkty garwolinianie powalczą w sobotę w Mszczonowie, z tamtejszą Mszczonowianką.

Wilga Garwolin - Mazur Karczew 2:1 (0:0)

Bramki: Gola 50’, Zalewski 90'+1 - Pasik 84'

Wilga: Fic - Kwiatkowski, Karol Zawadka, Głowala, Pyra, Kisiel (62' Migas), Kosobucki (73' D.Papiernik), Macioszek (68' Rękawek), Zalewski, Górski (69' Kamil Zawadka), Gola