:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C rozproszone chmury

Przy szpitalu runęło drzewo

W minionym tygodniu, przy Szpitalu Powiatowym w Garwolinie runęło drzewo. Na szczęście, nikomu nic się nie stało. Nie ucierpiał też żaden pojazd. Dyrektor SP ZOZ w Garwolinie zapewnia, że w najbliższym czasie zostanie przeprowadzony przegląd wszystkich drzew rosnących przy szpitalu. Te, których stan będzie tego wymagał, zostaną wycięte.

Do zdarzenia doszło w środę 3 października. Rosnące przy Szpitalu Powiatowym w Garwolinie drzewo nagle runęło. Biorąc pod uwagę to, że korona drzewa „położyła się” niemal przy samym przystanku ryzyko uszczerbku na zdrowiu osób odwiedzających szpital było spore. Na szczęście, nikt wówczas nie przechodził w pobliżu. W najbliższej okolicy nie parkował także żaden pojazd poza busem przewożącym pasażerów na trasie Tesco – szpital – Tesco. 

 

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

O możliwą przyczynę tego zdarzenia zapytaliśmy dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Garwolinie Krzysztofa Żochowskiego. – Drzewo zestarzało się niestety. Jego korzenie były przegniłe. Z zewnątrz drzewo wyglądało na zdrowe i mówiąc szczerze to jest to troszeczkę dla nas zaskoczenie, ale nie jesteśmy dendrologami. Na szczęście, nikomu nic się nie stało. Nie ucierpiał także żaden pojazd – mówi Krzysztof Żochowski. Dyrektor SP ZOZ w Garwolinie zapewnia, że po tym zdarzeniu zostanie przeprowadzony przegląd wszystkich drzew, rosnących przy szpitalu.

 

– Kocham drzewa i wycięcie każdego drzewa jest troszeczkę bolesne, ale w poczuciu odpowiedzialności za bezpieczeństwo zarówno naszych pacjentów i personelu, jak i mienia, niestety będziemy musieli po raz kolejny zrobić przegląd drzew, który co jakiś czas nasi pracownicy techniczni wykonują. To, co się wydarzyło to kolejny przykład tego, że trzeba zachować dużą czujność – podkreśla dyrektor Żochowski, który dodaje, że po przeprowadzeniu przeglądu SP ZOZ wystąpi o stosowne pozwolenia i drzewa, których stan będzie tego wymagał, zostaną wycięte.

 

ur

Za zdjęcia dziękujemy Czytelnikowi!


Przy szpitalu runęło drzewo komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-10-08 18:50:16

  A dobrze runelo bo h.. te stare drzewa w szpitalu i jęczę na drogach

 • gość 2018-10-08 19:18:03

  Szkoda że na szlabany nie runęło.

 • gość 2018-10-08 21:28:40

  na parkingu dla personelu są przegniłe drzewa. zapraszamy egarwolin.pl na tyły szpitala!!!

 • gość 2018-10-08 23:34:14

  Niedawno taka tragedia w Warszawie, a tu teraz w Garwolinie? Ciekawe jak stan drzew na skwerku. Obawiam się ,że nasi rządzący nawet po tych tragediach o tym nie wiedzą.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-09 09:49:13

  Drzewo przewróciło się też kilka dni temu na budynek ZS w Miętnem. Całe szczęście, że chyba stało się to w nocy i zniszczeniu uległy tylko okna w budynku ale podejrzewam , że stan wielu drzew w parku w Miętnem też pozostawia wiele do życzenia. Ale taki urok tego kraju problemy zauważa się dopiero po jakimś tragicznym zdarzeniu :/

 • Pacięt - niezalogowany 2018-10-09 09:54:16

  Jak byłem w szpitalu we wrześniu drzewa były przycinane ale jak widać brak było doświadczenia osobie wkonującej zleconą przycinkę a szkoda że szpital nie skorzystał z fachowców znających się na tym

 • Starowolak - niezalogowany 2018-10-13 09:14:16

  Zapraszamy na trase Parysow Starowola co 2 drzewo to pruchno tylko patrzec jak beda wiatry i oby nikomu nic sie nie stalo.

 • gość 2018-10-13 12:23:11

  Wiele drzew należało by wyciąć ale zaraz ekooszołomstwo położy tam zdechłą wiewiórkę, zwoła wszystkie media mętnego nurtu i będą grzać temat przez długi czas jak to w Warszawie było.

 • gość 2018-10-14 19:24:28

  szkoda ze nie na auto dyrektora

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl