:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C bezchmurnie

Radio Miętne ruszyło po dużym remoncie!

5 września punktualnie o godzinie 8.00 wybrzmiał pierwszy dzwonek w roku szkolnym 2017/2018. Dźwięk dzwonka na szkolnych korytarzach rozpoczął zajęcia edukacyjne także w Zespole Szkół w Miętnem, gdzie po dużym remoncie ruszyło Radio Miętne.

 

Długa przerwa w ZS Miętne rozpoczyna się dokładnie o godzinie 11.15. Ta piętnastominutowa przerwa wygląda zupełnie inaczej, niż pozostałe przerwy, a to za sprawą kilku osób, których pasją jest muzyka. Mowa tutaj o szkolnym radiowęźle, który nie jest wyłącznie pomieszczeniem. Radio Miętne to przede wszystkim ludzie i dobra muzyka. Za pracę i funkcjonowanie szkolnego radiowęzła odpowiedzialny jest Zarząd Samorządu Uczniowskiego, który wybiera osoby do pracy w nim.

– Fenomenem radia w naszej szkole są zdalne akademie okolicznościowe. W kalendarzu są daty, o których warto pamiętać jednak kalendarz roku szkolnego przy natłoku zajęć nie jest w stanie pomieść wszystkich świąt czy dni pamięci. Na przykład w rocznicę ataku Rosji na Polskę czy w dniu Pamięci Ofiar Katynia grupa uczniów przygotowuje kilkunastominutowy program słowno-muzyczny i emituje go na antenie radia Miętne. Jeszcze w pierwszym semestrze zeszłego roku szkolnego nasz radiowęzeł działał lub nie. To zależało od przestarzałego sprzętu, który często odmawiał posłuszeństwa. W styczniu z pomocą przyszedł ówczesny dyrektor szkoły Pan Zdzisław Majewski, który obiecał wymianę sprzętu grającego i gruntowny remont pomieszczenia radia. Dyrektor Majewski dotrzymał danego słowa i w przeciągu kilku miesięcy pomieszczenie radia Miętne zmieniło swoje oblicze. Ze starej PRL-owskiej „nory” nasze radio zmieniło się w nowoczesne multimedialne studio – informują przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

– 23 czerwca, w dniu zakończenia roku szkolnego 2016/17 oficjalnie oddaliśmy do użytku wyremontowane pomieszczenie radia Miętne. Po zakończonej części oficjalnej zakończenia roku wraz z księdzem proboszczem Jerzym Janowskim i zaproszonymi gośćmi udaliśmy się do naszego radia. Aby radio MIętne służyło Bogu na chwałę i ludziom na pożytek, zostało poświęcone a uczniowie w nim pracujący zostali pobłogosławieni. Ważnym dla nas elementem oficjalnego otwarcia radia było symboliczne zawieszenie krzyża. Pamięć o wydarzeniach z roku szkolnego 1983/84 jest wciąż żywa i nie kończy się na nauce historii, lecz uwidacznia się w czynach. W chwili obecnej w szkolnym radiu pracuje pięć osób, bo poza DJ-em potrzebny jest speaker i realizator dźwięku. Uczniowie szkoły sami wybierają repertuar muzyczny radia przesyłając na specjalną stronę linki, tytuły oraz dedykacje. W okresie adwentu muzyka, którą gramy staje się spokojniejsza, a w okresie wielkiego postu audycje radiowe ograniczają się do prezentowania wiadomości z życia szkoły – zaznaczają twórcy radia Miętne.

– Zeszłoroczny remont to jednak nie koniec rozwoju naszej szkolnej rozgłośni. Jeszcze jesienią tego roku chcemy ubogacić śnieżnobiałe ściany kilkoma drobiazgami. Pomieszczenie radia Miętne od tego roku szkolnego będzie służyło także jako biuro Samorządu Uczniowskiego dlatego wymaga dodatkowego wyposażenia. W planach mamy też modernizację sieci głośników na szkolnych korytarzach, jednak ta inwestycja wymaga nakładu finansowego, dlatego pomoc sponsorów może okazać się konieczna. W tej chwili prowadzimy rozmowy ze studentami Akademii Dziennikarstwa i Realizacji Dźwięku w Warszawie, którzy przygotują motywy muzyczne naszego radia czyli tzw. Jingle – dodają pasjonaci.


(Inf. pras., oprac. ur) 2017-09-07 09:04:56


Radio Miętne ruszyło po dużym remoncie! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się