:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

Radni PiS stawiają na bezpieczeństwo i nowy samochód dla OSP Garwolin

Inne Miejskie, Radni stawiają bezpieczeństwo samochód Garwolin - zdjęcie, fotografia
Portal eGarwolin.pl 21/12/2018 13:01

– Nie wyobrażamy sobie takiej sytuacji, że jest potrzeba wyjazdu samochodu bojowego, a niestety samochód nie może wyjechać z garażu. Tak jak była sytuacja, że dojechali do akcji i nie mogli wrócić z tej akcji. Nie możemy dopuścić do takiej sytuacji. To nie tylko jest bezpieczeństwo pana Jarosława, mnie, Roberta Kuźbidy czy Stasia Piesiewcza, czy pana prezesa Ptacha. To nie jest widzimisię poszczególnych strażaków. To jest bezpieczeństwo nas wszystkich, mieszkańców tego miasta, w którym żyjemy i okolic – mówił dziś podczas konferencji prasowej radnych klubu PiS wiceprzewodniczący rady miasta Garwolina Andrzej Ostolski.

W konferencji prasowej, która odbyła się dziś w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Garwolinie, wzięli udział radni miasta Garwolina z klubu Prawa i Sprawiedliwości – Jarosław Jaskuła (przewodniczący rady), Andrzej Ostolski (wiceprzewodniczący rady), Stanisław Piesiewicz i Robert Kuźbida oraz prezes OSP w Garwolinie Klemens Ptach, naczelnik OSP Roman Maszkiewicz i strażacy.

 

Nie do końca padło wyjaśnienie, skąd te środki i kto zgłaszał”

Przewodniczący rady miasta Garwolina Jarosław Jaskuła zaznaczył, że podczas konferencji radni chcą sprostować docierające do nich informacje, które określił jako „może nie sfałszowane, ale nie do końca prawdziwe”. Mowa o informacjach zawartych, w artykule „Dostali sprzęt, dostaną nowy samochód?”, w którym znajduje się relacja z przekazania sprzętu jednostce OSP w Garwolinie i deklaracja burmistrz miasta o tym, że wszyscy radni są zgodni w kwestii zabezpieczenia w budżecie na rok 2019 środków na zakup samochodu dla tej jednostki. Podczas opisywanego spotkania temat środków nie był szerzej rozwijany. Burmistrz Marzena Świeczak zaznaczyła, że przekazuje informację półoficjalnie, co zostało zawarte w materiale. Przewodniczący zapytany o to, które elementy w tym artykule są nie do końca prawdziwe, nie potrafił ich wskazać, ale zaznaczył, że w materiale, opisującym spotkanie „nie do końca padło wyjaśnienie, skąd te środki i kto zgłaszał” i jest to jego zdaniem niedopowiedzenie, które łączy się z dezinformacją. 

 

Nie został zaproszony

Zwyczajowo, w tego typu spotkaniach, jak przekazanie sprzętu, biorą udział przedstawiciele władz miasta lub gminy i przewodniczący rady. Zapytany o brak obecności podczas spotkania, Jarosław Jaskuła przyznał, że nie został przez władze poinformowany o przekazaniu sprzętu w OSP Garwolin i nie został zaproszony na to spotkanie. –Dowiedziałem się o tym z mediów, że takie spotkanie się odbyło. Nikt mnie nie zaprosił. Zwróciłem na to uwagę. Myślę, że to był taki falstart i myślę, że od tej pory będzie to już przestrzegana ta procedura. W końcu mamy grać w jednej drużynie, także myślę, że to po prostu takie niedopatrzenie ze strony zresztą nowej pani burmistrz. Może jeszcze nie wszystkie do końca te procedury i reguły spotkań oficjalnych poznała – mówił Jarosław Jaskuła.

 

O zabezpieczenie i zwiększenie środków wnioskowali radni PiS

– Na ostatnim posiedzeniu komisji budżetowej na wniosek klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości zostały zarezerwowane środki na zakup samochodu średniej klasy dla OSP Garwolin, jak również na zakup ciężkiego samochodu bojowego dla Państwowej Straży Pożarnej. Jest to wniosek klubu radnych PiS, ale trzeba podkreślić, że wszyscy radni z naszego miasta ten wniosek poparli. Także jednogłośnie, również urzędujące władze, czyli pani burmistrz, pan wiceburmistrz w pełni popierali te nasze działania. Ma to oczywiście bezwzględny wpływ na podniesienie stanu bezpieczeństwa naszego miasta – mówił Jarosław Jaskuła. Przewodniczący rady podkreślił, że obecnie powstaje droga ekspresowa S17, łącząca Lublin z Warszawą, a Garwolin znajduje się w newralgicznym punkcie na tej trasie i będzie obsługiwał dwa Miejsca Obsługi Podróżnych, jeden przed Garwolinem i drugi w Lipówkach. Także na pewno będzie tych wyjazdów sporo, bo ja wiem, jaki jest początek otwarcia każdej drogi ekspresowej i tych zdarzeń, kolizji jest mnóstwo. Myślę, że to przyczyni się do podniesienia stanu bezpieczeństwa. Będziemy również wspierać wszelkie działania, inicjatywy, również naszej straży i wszystkich organizacji pozarządowych, które będą chciały współpracować i pochylać się nad tym tematem – zapewnił radny Jaskuła.

 

Więcej środków własnych, to większe szanse na dofinansowanie

Przewodniczący poinformował, że aby uzyskać dofinansowanie zewnętrzne do zakupu samochodu dla OSP Garwolin w budżecie miasta musi być zabezpieczona kwota minimalna w wysokości 300 tys. zł. Radni klubu PiS wnioskowali o zarezerwowanie kwoty 350 tys. zł, ponieważ im wyższa jest kwota środków własnych, tym wyższe miejsce wniosku w rankingu o dofinansowanie zewnętrzne. Radni zabezpieczą także środki w wysokości 25 tys. zł na wsparcie zakupu samochodu dla PSP w Garwolinie. Jarosław Jaskuła tłumaczył, że ta stosunkowo niewielka kwota wynika z tego, że na zakup tego pojazdu składają się wszystkie gminy i miasta z terenu powiatu garwolińskiego.

 

Dlaczego nowy nie używany?

Prezes jednostki OSP w Garwolinie Klemens Ptach podkreślił, że pozyskanie samochodu nie jest łatwą sprawą. Wspominał także, że kiedyś pozyskany samochód zepsuł się podczas działań. Strażacy wyjechali do akcji, ale nie byli w stanie nim wrócić. – Trzeba była go ciągnąć przez miasto. Wstyd, żeby samochód z napisem Straż Garwolin był ciągnięty przez miasto – mówił prezes Ptach. – Dlatego zdecydowaliśmy się na zakup nowego samochodu – podkreślił Jarosław Jaskuła, który poinformował zebranych, że przystosowanie używanego samochodu do polskich warunków i wymagań oraz uzyskanie certyfikatu generuje wysokie koszty. Andrzej Ostolski podkreślił, że w budżecie na rok 2019, planowanym przez poprzedniego burmistrza Tadeusza Mikulskiego, na zakup samochodu dla OSP Garwolin było przeznaczone 250 tys. zł. Dodał, że radni PiS za punkt honoru postawili sobie zwiększenie tej kwoty do 350 tys. zł i starania o uzyskanie dofinansowania na zakup nowego, średniego samochodu, bo miasta nie stać na ryzyko zakupu pojazdu używanego. Zaznaczył, że mimo poniesienia kosztów dostosowania samochodu i uzyskania certyfikatu, nadal nie ma gwarancji, że pojazd zostanie dopuszczony do użytkowania przy akcjach ratowniczo-gaśniczych i, jak informował, takie sytuacje miały miejsce w kraju. Przewodniczący rady zaznaczył także, że przy uzyskaniu dofinansowania zewnętrznego może się okazać, że samochód będzie kosztował mniej i nie cała zabezpieczona kwota 350 tys. zł będzie wydatkowana z budżetu miasta Garwolina.

 

Ochotnicy zaczęli starania od razu po wyborach

– Jesteśmy mądrzy mądrością tych strażaków, z którymi rozmawiamy. Oni nas wprowadzili w niuanse tego zakupu – przyznał przewodniczący Jarosław Jaskuła. Andrzej Ostolski dodał, że ochotnicy zaczęli starania o zabezpieczenie środków zaraz po wyborach samorządowych. Zwrócili się najpierw do radnego Stanisława Piesiewicza, który później skierował strażaków do wiceprzewodniczącego Ostolskiego. Radny przyznał, że prosił kontaktującego się z nim strażaka OSP Garwolin Roberta Maszkiewicza o przybliżenie procedur, związanych z zakupem samochodu i pozyskiwaniem środków. Gdy ochotnik przygotował informacje, wiceprzewodniczący Ostolski przedstawił temat przewodniczącemu rady. Wówczas, radni PiS zdecydowali, że zajmą się tą sprawą.

– To nie są pieniądze z inwestycji. Nie zdjęliśmy ani złotówki z inwestycji. Wszystkie pieniądze, czyli 2 mln zł, które były przeznaczone na inwestycje zostają w budżecie. Są to środki z innych źródeł, w których można było sobie pozwolić na przesunięcia – informował Jarosław Jaskuła, który dodał, że środki będą przesunięte z pieniędzy przeznaczonych na wywóz nieczystości. Jednocześnie, przewodniczący zapewnił, że w 2019 roku mieszkańcy Garwolina nie będą płacić więcej za odbiór śmieci.

 

To jest bezpieczeństwo nas wszystkich”

Prezes Klemens Ptach potwierdził, że jego strażacy rozpoczęli starania pod koniec listopada. On sam odwiedził przewodniczącego rady z prośbą o zatwierdzenie wcześniej ujętych środków w budżecie w kwocie 250 tys. zł i zwiększenie ich do kwoty 350 tys. zł. W uzasadnieniu tej prośby pojawiła się m.in. informacja o ilości wyjazdów OSP Garwolin do akcji. Tylko w tym roku do wczoraj było ich 329. Andrzej Ostolski porównał OSP w Gocławiu w gminie Pilawa, która ma około 30 wyjazdów w roku i otrzymała nowy samochód z garwolińską jednostkę bez nowego pojazdu i z ponad 10 razy wyższą liczbą wyjazdów.

Radny Robert Kuźbida dodał, że podczas dyskusji radnych podczas komisji w sprawie budżetu radni przyjęli, że najważniejszym kryterium w temacie środków na inwestycje będzie szeroko rozumiane bezpieczeństwo. W efekcie tego, mieszkańcy miasta w 2019 roku będą mogli spodziewać się m.in.: zmian systemu oświetlenia, doświetlenia ulic i przejść dla pieszych. Zakup samochodu dla OSP Garwolin także jest dla radnych PiS swoistym priorytetem. – Nie wyobrażamy sobie takiej sytuacji, że jest potrzeba wyjazdu samochodu bojowego, a niestety samochód nie może wyjechać z garażu. Tak jak była sytuacja, że dojechali do akcji i nie mogli wrócić z tej akcji. Nie możemy dopuścić do takiej sytuacji. To nie tylko jest bezpieczeństwo pana Jarosława, mnie, Roberta Kuźbidy czy Stasia Piesiewcza, czy pana prezesa Ptacha. To nie jest widzimisię poszczególnych strażaków. To jest bezpieczeństwo nas wszystkich, mieszkańców tego miasta, w którym żyjemy i okolic – mówił wiceprzewodniczący Andrzej Ostolski.

Ostatecznie, o wyglądzie przyszłorocznego budżetu i zabezpieczeniu środków na wsparcie zakupu samochodów dla OSP i PSP w Garwolinie, wszyscy radni miejscy zdecydują w piątek 28 grudnia podczas podejmowania uchwały budżetowej.

 

Obecnie, OSP w Garwolinie posiada samochód marki Lublin (1999r. produkcji), Renault (1992r.), Żuk (1989r.). W ubiegłym roku, jednostka przekazała nieodpłatnie jeden samochód (Renault) dla OSP w Leszczynach. Ochotnicy posiadają także wyposażenie do samochodu średniego, którego zakup jest planowany w 2019 roku.

 

ur

Reklama

Radni PiS stawiają na bezpieczeństwo i nowy samochód dla OSP Garwolin komentarze opinie

 • Jędrek - niezalogowany 2018-12-21 15:18:41

  Jakie znamienite towarzystwie na fotce: tow. Z PiS-u w towarzystwie tow. Ptacha. Oto polska rzeczywistosc i garwolska obluda.

 • Gość - niezalogowany 2018-12-21 15:45:55

  Konkretne działania Panowie szacun dla strażaków i radnych

 • Gość - niezalogowany 2018-12-21 16:53:16

  Znowu lanserka. Gdzie jeszcze zrobicie sobie zdjęcia? Okropność.

 • gość 2018-12-21 17:22:06

  Ptach STARY ORMOWIEC Z LAT 70-tych i 80-tych

 • gość 2018-12-21 17:23:50

  Radni PiS trochę pokory ,pośpiech tu jest nie wskazany.Włączcie rozum bo to dopiero początek Waszego działania.Ostrożnośc nie zaszkodzi.

 • Jaguś, moja - niezalogowany 2018-12-21 17:47:34

  Radni PIS to stawiają w pierwszej kolejności na wymianę przy powiatowych korytach. Chcą się ulokować jak najbliżej. Już się zaczęło, na pierwszy ogień poszedł Ekonomik.

 • Strażak - niezalogowany 2018-12-21 18:00:13

  Panie radny Ostolski, dlaczego pan nie powie jak to jest z tą liczbą wyjazdów? Na tą liczbę składają się wyjazdy i tzw zabezpieczenia. W czasie takiego zabezpieczenia druhowie siedzą w jednostce na wypadek konieczności zastąpienia PSP który w tej chwili jest na akcji. Jednostka OSP w Garwolinie statystykę nabija dzięki temu że mają zabezpieczenia których inne jednostki nie mają, albo jak mają to jedno lub dwa. Dlatego jak podajemy informacje, niech będą one pełne bez kolorowania.

 • gość 2018-12-21 18:42:04

  Pani burmistrz , to nie był falstart, to jest wstyd. pani doktor.

 • Gość - niezalogowany 2018-12-21 20:44:33

  Z tego co wiem to na rok 2019 są przewidziane 3 nowe auta dla OSP z naszego powiatu, ale OSP Garwolin tam nie widziałem.

 • gość 2018-12-21 20:45:30

  do "Jaguś moja" .. a może pomyśl zanim coś napiszesz...dowiedz się że Ekonomikiem zarządza starostwo i też radni pis ale nie Ci ze zdjęcia. ręce opadają ..

 • Gość Garwolak - niezalogowany 2018-12-21 21:00:23

  Kiedyś Pan Ptach calowal szyandar ORMO a teraz proszę Lans z PIS .

 • gość 2018-12-21 22:24:38

  Nie musieli sponsorować . Strażacy niech kupią za swoje wówczas nagle się okaże że nowy nie potrzebny . Jak będą was prowadzić i uzasadniać konieczność zakupów to z gołą d... zostaniecie . Większość strażaków to grupa zorientowana na czerpanie korzyści , niedowartościowana -chcąca swoim działaniem zwrócić uwagę na siebie . Czasu też im zbywa a po akcji jest z kim pier.....ć kielonka .

 • gość 2018-12-21 22:25:51

  Bierzcie zabezpieczenia za darmo a nie za kasę . O to wam chodzi i o to ryja drzesz

 • Gość - niezalogowany 2018-12-21 23:13:06

  Dlaczego na tym spotkaniu byli tylko radni z PiS, jeżeli cała rada jest za? Pewnie pozostali nawet nie wiedzieli że na spotkanie idzie tylko część rady a są żale że Burmistrz nie zaprosiła. Ostatni będą pierwszymi a pierwsi ostatnimi. Myślę że lepiej było się dogadać a nie jątrzyć.

 • Strażak - niezalogowany 2018-12-22 06:48:21

  Kolega strażak ma rację bo garwolin jest dysponowany na zabezpieczenia prawie zawsze i licznik bije. A co do OSP Gocław czy innych jednostek co mają mało wyjazdów to powinniśmy się cieszyć że nikt nie potrzebuje ich pomocy. A nowy samochód powinna mieć kazda jednostka w KSRG bo jednego roku będzie wyjeżdżać 10 razy A za rok może mieć 100 wyjazdów nie od nich to zależy tylko od sytuacji i PSK w Garwolinie kogo dysponuje.

 • gość 2018-12-22 09:12:22

  Ale PiS znalazł sobie podporę ideologiczną? mianowicie tow. Ptacha - współpracownika tajnych służb w głebokim PRL-u. Poczytajcie sobie o sztandarowej garwolskiej postaci: http://katalog.bip.ipn.gov.pl/informacje/57954

 • Gość - niezalogowany 2018-12-22 16:08:59

  Macie rację że Garwolin ma największą liczbę zabezpieczeń, ale zastanówcie się dlaczego, jakie macie przeszkolenia, jakie macie doświadczenie w akcjach, czy macie taki sprzęt jak Garwolin, dlaczego PSP woli mieć Garwolin na zabezpieczeniu niż innych, otóż dlatego że znają doświadczenie tej jednostki i wolą zostawić jeden Garwolin na zabezpieczeniu niż 2 lub 3 inne razem jednostki, co zrobicie jak pierwsi dojedziecie do akcji i wiecie że PSP nie przyjedzie?

 • Gość - niezalogowany 2018-12-22 16:27:39

  Jakie jednostki niby Pan widział na liście i gdzie???????

 • Gość 987 - niezalogowany 2018-12-22 17:58:58

  No tak nie umieją czekać w kolejce. Każdy kto brał udział w szkoleniach worganizowanych przez psp garwolin wie jak to się zawsze wywyzszaja co to nie oni jaki to sprzęt mają i wogole. Nie widzą ze dostają bardzo dużo a inni prawie wogole. Są jednostki reprezentujące powiat na szczeblach wojewódzkich krajowych i nie płacza po gazetach tylko czekają w kolejce i działają pomagają sprawnie , remontujac jak trzeba. Osp garwolin powinni się troszkę opłukać zimną wodą żeby trzeźwo spojrzeli na wszystkie aspekty

 • Strażak - niezalogowany 2018-12-22 19:47:45

  Odpowiadając na pytanie jakie mamy przeszkolenia, to takie jak Wy, jakie doświadczenie pewnie takie jak Wy, co zrobimy jak PSP jeszcze nie dojedzie lub wcale nie dojedzie? Zrobimy to co wy. Najczęściej jesteśmy pierwsi w naszym terenie i działamy, nie czekamy na cud. Dlaczego Wy jesteście na zabezpieczeniach? To nie moja sprawa, ale napewno nie dlatego że coś macie lepsze lub wy jesteście lepsi. Wszyscy i Wy i My dajemy z siebie 100% jak jedziemy pomagać.

 • Gość - niezalogowany 2018-12-22 19:51:22

  Co do nowych samochodów to w jednostkach które mają dostać już raczej wiedzą, bo w gminach naszykowane są pieniądze na ten cel.

 • Gość - niezalogowany 2018-12-22 23:06:14

  co do szkoleń to nie masz racji bo każda jednostka musi mieć wyszkolonych ludzi. porównaj sobie ilość mieszkańców w Garwolinie A np. W borowiu czy małej miejscowości Wola Miastkowska w których też są jednostki OSP I mają wyszkolonych ludzi . W Garwolinie z nudów siedzą w garażach A w małych miejscowościach jest problem z ludźmi i dlatego garwolin ma dużo zabezpieczeń.

 • gość 2018-12-23 07:01:10

  "co do szkoleń to nie masz racji bo każda jednostka musi mieć wyszkolonych ludzi. porównaj sobie ilość mieszkańców w Garwolinie A np. W borowiu czy małej miejscowości Wola Miastkowska w których też są jednostki OSP I mają wyszkolonych ludzi . W Garwolinie z nudów siedzą w garażach A w małych miejscowościach jest problem z ludźmi i dlatego garwolin ma dużo zabezpieczeń." Odpowiadając na ten wpis. Nie słyszałem żeby Wola Miastkowska czy Borowie odmówiły wyjazdu,lub żeby nie wyjechały bo nie było ludzi :-)

 • gość 2018-12-23 07:24:54

  Co do ilości zabezpieczeń to temat pozostał po starym komendancie PSP, nowy przyszedł,ładnie mówił że trzeba zacząć angażować wszystkich , ale jak do tej pory zostało po staremu:-)

 • gość 2018-12-23 10:17:25

  Wszyscy strażacy z okolicznych OSP dobrze wiedzą dlaczego OSP Garwolin trzepie zabezpieczenia. Jest to swoista farsa ponieważ szkolenia wszyscy maja takie same, doświadczenia podobne a ten kto twierdzi że OSP Garwolin ma lepsze to ja się pytam gdzie inne jednostki mają nabyć doświadczenia skoro są nie dysponowane. Sprzęt również na podobnym poziomie.

 • Dama z Łasiczką - niezalogowany 2018-12-23 10:25:04

  Dlaczego nic nie piszecie o zapoczątkowanych przez garwoliński PIS, przed Świętami Bożego Narodzenia - czystkach w szkołach powiatowych?. Odpowiedzialna decyzja mieszkańców Garwolina w II turze głosowania dała na kolejne 5 lat spokój i nadzieję że może być normalnie w szkołach, przedszkolach i innych instytucjach miejskich. Mieszkańcom dziękujemy, a tym co głosowali inaczej życzymy by zawsze myśleli zdroworozsądkowo.

 • gość 2018-12-23 16:26:45

  Gdyby nie Klemens to Grześ nie byłby strażakiem z Garwolina ( a jak został przyjęty to zapytajcie prawdziwych strażaków ). I wtedy nie mógłby paradować w mundurze z odznakami . I jak widać PIS "właściwa partia" razem z wiodącą siłą z przeszłości.

 • gość 2018-12-23 17:36:19

  to zdjęcie to symbol naszych czasów; communism never die !

 • gość 2018-12-23 18:59:20

  Gratuluję ekipie PIS głównodowodzącego.

 • fred - niezalogowany 2018-12-23 22:38:55

  Siła każdej partii to głównodowodzący. A że chłopacy z pisa garwolskiego wybrali sobie dziadka klimka, to ich sprawa. I walcie się piszący negatywnie.

 • gość 2018-12-25 06:39:16

  A może czas na świeżą krew?

 • Strażak - niezalogowany 2018-12-25 23:07:32

  No tak garwolin uwaza sie za lepszych. Bo co ? Bo sa zawsze wzywani jak panstwowa wyjeżdzam.? A jak by PSP byla gdzie indziej to już by byla lipa. Dlatego jednostki oddalone od garwolina maja mniej wyjazdow i zabazpieczen. Tylko na Garwolinie kolizja to odrazu jest PSP I OSP GARWOLIN. Dlatego maja tyle wyjazdow. I o dlatego im się należy nowy samochód. A co to za bzdura z wyszkolenie? Kazda jednostka dysponuje wydzielonymi strazakami a za brakuje sprzętu to nie wina OSP. Sporo jednostek prowadzi zbiórki na wlasna reke zeby wyposażyć jednostke. A po drugie to gsrwolin bierze kasa za zabezpieczenia ze starostwa s inne osp siedzą na zabezpieczeniu za darmo

 • gość 2018-12-26 19:56:16

  Pis kłamie nawet w powiecie .Dobrze ,że mieszkańcy Garwolina nie dali sie oszukać na pzrzedwyborcze kłamstwa. To widać - miał byc spokoj a co słyszymy - po osmiu latach norrmalności w szkołach zaczyna sie to co było 11 lat temu za przyzwoleniem dyrektora delegatury z Siedlec 9 tego samego co za starosty woźniaka zaczynają sie podobne harce. Poprzednio starosta , dyrektor oświaty, dyrektor kuratorium- teraz - poseł, wicestarosta . dyrektor kuratorium.(tylko czy dyrektorzy zgodzą się na bezprawne działania np. skracanie kadencji )

 • gość 2018-12-27 18:20:49

  Po co ta Ochotnicza, skoro jest Zawodowa ??? To ma sens w miejscowościach, gdzie nie ma jednostek zawodowych !!!! Ochotnicza i jej profesjonalizm....

 • Rozsądny i Rozu - niezalogowany 2018-12-28 12:08:22

  Może lepiej przestać toczyć pianę i rozsądnie rozliczyć wydawane pieniądze na Niby Ochotniczą a płatną lecz nie zawodową straż pożarną. Bez urazy rozumie zaangażowanie i niesienie pomocy w akcjach.Lecz szlak mnie trafia jak widzę przy Pływalni ten stojące zastępy ochotników i jedną pracującą motopompę a wokół stojących ochotników i trzy lub cztery wozy strażackie. Pozdrawiam ekonomista lokalny, wojewódzki i krajowy.

 • Gość - niezalogowany 2018-12-28 13:01:14

  Kolega ma racje jest PSP w Garwolinie to OSP nie ma racji bytu. Szczególnie ze jak przyjadą na akcje to sie bardziej panosza uwazaja sie za lepszych lepiej z niz PSP sie dogadasz niz z nimi

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Dam prace Fryzjerowi

Salon Fryzjerski w Garwolinie zatrudni fryzjera męskiego na umowę o prace (pełne świadczenia). Informacji udziele telefonicznie i na spotkaniu pod..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię operatora koparki

Praca w okolicach Garwolina, mile widziane doświadczenie.


Zobacz ogłoszenie

Auto do ślubu Volvo S90

Witam jeśli poszukują Państwo auta do ślubu zapraszam do współpracy. Oferujemy Volvo S90. Jesteśmy w stanie spełnić Państwa oczekiwania odnośnie..


Zobacz ogłoszenie

Znaleziono królika w

1. czerwca w Garwolinie na ul. Lelewela znaleziono królika.


Zobacz ogłoszenie

Kupię pamiątki, książki , mapy

Kupię rzeczy związane z powiatem garwolińskim - książki, opracowania, wspomnienia, - pamiątki, medale, - mapy, - zdjęcia, - itp.


Zobacz ogłoszenie

OKNA DRZWI BRAMY PLISY ROLETY

Zapraszamy do punktu sprzedaży Garwolin ul. Kościuszki 48B W ofercie : - okna PCV - drzwi wew, i zew. - bramy garażowe - drzwi stalowe - rolety (..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam działkę

Witam. Mam do sprzedania działkę budowlaną 655m w Pilawie koło Garwolina. Działka położona jest 300m od stacji PKP na nowo powstającym osiedlu. Do..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez egarwolin.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

E-NET Kot Krzysztof z siedzibą w Garwolin 08-400, II Armii Wojska Polskiego 47

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"