:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C pochmurno z przejaśnieniami

Ranking Perspektyw: KLO w Garwolinie wśród najlepszych liceów w Polsce!

Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Garwolinie jest jedynym w powiecie liceum katolickim. Placówka, prowadzona przez Stowarzyszenie Przymierza Rodzin po raz kolejny znalazła się na wysokim miejscu w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych, przeprowadzanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. „Katolik” wyprzedził w rankingu wszystkie szkoły, prowadzone przez samorząd powiatu garwolińskiego.

 

We wtorek 10 stycznia, w Auli Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, podczas XIX edycji Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych, przeprowadzanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy, przedstawiono najlepsze licea i technika w Polsce.

 

Wyścig wymagający dużego wysiłku, wytrwałości i stałości motywacji

Nad ustaleniem kryteriów Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2017 czuwała Kapituła, w skład której wchodzą tradycyjnie przedstawiciele trzech środowisk edukacyjnych: przewodniczący komitetów głównych olimpiad przedmiotowych, dyrektorzy okręgowych komisji egzaminacyjnych, oraz członkowie Komisji ds. Kształcenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Funkcji przewodniczącego podjął się kolejny raz prof. Jan Łaszczyk, były rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie i przewodniczący Komisji ds. Kształcenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. – Ranking jest rezultatem dążenia szkół, nauczycieli, także uczniów do zmierzenia się z rzeczywistością i wygrania w tym konkursie. Lubimy startować w różnych wyścigach. Ale ten Ranking, bardziej przypomina maraton niż bieg na 100 metrów. To jest wyścig rozłożony w czasie, wymagający dużego wysiłku, wytrwałości i stałości motywacji – mówił podczas uroczystej gali prof. Jan Łaszczyk. (Źródło: Perspektywy.pl)

 

Codzienna, ciężka, rzetelna praca nauczycieli i uczniów

Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Garwolinie jest jedynym w powiecie liceum katolickim. W tym roku placówka, prowadzona przez Stowarzyszenie Przymierza Rodzin, uplasowała się na 136. miejscu najlepszych liceów w Polsce i zdobyła znak „Srebrnej Szkoły". W rankingu mazowieckich szkół „Katolik” znalazł się na miejscu 66. Tym samym KLO wyprzedziło w rankingu wszystkie szkoły, prowadzone przez samorząd powiatu garwolińskiego . (Czytaj dalej>>> )

– Wiadomo, że jest naturalna fluktuacja. Są różne roczniki w szkole, ale od momentu, kiedy jest prowadzony Ranking Perspektyw, nasza szkoła zawsze zajmowała w nim bardzo wysoką lokatę. Jedną z najwyższych w całym regionie siedleckim, nie tylko garwolińskim. W zeszłym roku mieliśmy złotą tarczę, dwa lata temu była srebrna tarcza i w tym roku też mamy srebrną tarczę. Jest więc to potwierdzeniem skuteczności pracy szkoły. Nasz system edukacyjny mamy sprawdzony od 20 lat, czyli od samego początku, kiedy szkoła powstała. Już wtedy pracowaliśmy na systemie fakultatywnym. Oznacza to, że młodzież sama wybiera sobie rozszerzenia i są to rozszerzenia oczywiście pod kątem egzaminów maturalnych, a w tej chwili także wymagań uczelni. My ten system organizacyjny pracy szkoły mamy przetestowany i sprawdzony. Poza tym jest to system dość elastyczny, czyli w tym momencie, gdy następują jakieś zmiany na rynku edukacyjnym w szkołach wyższych, my również się do tego dostosowujemy. Na to oczywiście składa się również codzienna, ciężka, rzetelna praca nauczycieli i uczniów. Nasi uczniowie mają konkretne oczekiwania. Przychodzą do szkoły faktycznie, żeby się uczyć. Chcą coś w życiu osiągnąć i nasza szkoła im w tym pomaga – mówi dyrektor KLO Małgorzata Małachowska.

 

Nie tylko ranking. O pracy szkoły świadczy także EWD

– Samo miejsce w rankingu jest oczywiście bardzo ważne i dla nas jest niezwykle prestiżowe. Bardzo się cieszymy, że jesteśmy w ogóle jako taka mała szkoła, w takim małym mieście w tym rankingu ujęta, a że jeszcze na tak wysokim miejscu, to jest to dla nas ogromny zaszczyt i radość – przyznaje dyrektor „Katolika”. Małgorzata Małachowska podkreśla jednocześnie, że należy patrzeć nie tylko na same wyniki rankingu, ale również na Edukacyjną Wartość Dodaną, bo tak naprawdę to jest to, co świadczy o pracy szkoły. – Jeśli uczniowie przychodzą ze słabszymi wynikami, to osiągnięcie wyższych wyników jest łatwiejsze. Natomiast, jeśli przychodzą już z bardzo wysokimi wynikami, wówczas osiągnięcie z nimi jeszcze wyższych wyników jest już naprawdę bardzo ciężką pracą. To właśnie ta Edukacyjna Wartość Dodana, która jest publikowana co roku również po wynikach egzaminów maturalnych, pokazuje pracę szkoły i jej wkład w ten sukces uczniów. To na ile szkoła rozwinęła uczniów, a na ile zmarnowała ich szanse. To jest bardzo istotne – zaznacza dyrektor Małachowska.

 

(ur) 2017-01-11 14:41:48

Fot. KLO, archiwum eG, Perspektywy

Ranking Perspektyw: KLO w Garwolinie wśród najlepszych liceów w Polsce! komentarze opinie

 • Ewa - niezalogowany 2017-01-12 17:34:06

  [quote name="czyta nie rozumie"]Niby tacy oświeceni, a czytać nie potrafią :P KLO wyprzedziło w rankingu wszystkie szkoły, prowadzone przez samorząd powiatu garwolińskiego.i macie oddzielny artykuł... Faktycznie oświata leci na łeb na szyję, coraz więcej osób czyta, coraz mniej rozumie :P[quote name="Ewa"]czy katolik jest jedyną szkołą wyróżnioną? pytanie retoryczne- oprócz tej placówki w rankingu zostały jeszcze wyróżnione LO Długa, Technikum w Żelechowie czy technikum w garwolińskim ekonomiku. Trudno porównać pracę z wyselekcjonowana młodzieżą ( KLO) z pracą w placówkach publicznych. Troszkę rzetelności bo można odnieść wrażenie, że jest to artykuł z " lokowaniem produktu"[/quote][/quote]Z całym szacunkiem, ale czy z tego artykułu wynika, że jest to uzupełnienie jakiegoś wcześniejszego artykułu? zanim zarzucisz komuś bezmyślne czyanie to sam się zastanów czy z Twoimi umiejętnościami wszystko jest ok. Tak na marginesie nie czytałam wcześniejszego materiału

 • jajasio - niezalogowany 2017-01-12 10:43:55

  [quote name="Ewa"]czy katolik jest jedyną szkołą wyróżnioną? pytanie retoryczne- oprócz tej placówki w rankingu zostały jeszcze wyróżnione LO Długa, Technikum w Żelechowie czy technikum w garwolińskim ekonomiku. Trudno porównać pracę z wyselekcjonowana młodzieżą ( KLO) z pracą w placówkach publicznych. Troszkę rzetelności bo można odnieść wrażenie, że jest to artykuł z " lokowaniem produktu"[/quote]Katolik był jedyną szkołą pominiętą we wcześniejszym artykule traktującym o rankingu i ten tekst ma to pewnie naprawić:)

 • czyta nie rozumie - niezalogowany 2017-01-12 10:27:42

  Niby tacy oświeceni, a czytać nie potrafią :P KLO wyprzedziło w rankingu wszystkie szkoły, prowadzone przez samorząd powiatu garwolińskiego.i macie oddzielny artykuł... Faktycznie oświata leci na łeb na szyję, coraz więcej osób czyta, coraz mniej rozumie :P[quote name="Ewa"]czy katolik jest jedyną szkołą wyróżnioną? pytanie retoryczne- oprócz tej placówki w rankingu zostały jeszcze wyróżnione LO Długa, Technikum w Żelechowie czy technikum w garwolińskim ekonomiku. Trudno porównać pracę z wyselekcjonowana młodzieżą ( KLO) z pracą w placówkach publicznych. Troszkę rzetelności bo można odnieść wrażenie, że jest to artykuł z " lokowaniem produktu"[/quote]

 • bn - niezalogowany 2017-01-11 21:04:47

  To i tak nic ciekawego jak na płatną szkołę i dzieci jak tu Ewa nazwała wyselekcjonowane.Jak moje dziecko szukało liceum 3 lata temu tzw Katolik był na 99 pozycji więc mimo kasy pikują w dół.

 • Ewa - niezalogowany 2017-01-11 20:03:54

  czy katolik jest jedyną szkołą wyróżnioną? pytanie retoryczne- oprócz tej placówki w rankingu zostały jeszcze wyróżnione LO Długa, Technikum w Żelechowie czy technikum w garwolińskim ekonomiku. Trudno porównać pracę z wyselekcjonowana młodzieżą ( KLO) z pracą w placówkach publicznych. Troszkę rzetelności bo można odnieść wrażenie, że jest to artykuł z " lokowaniem produktu"

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl