:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C bezchmurnie

Rębków - Piknik rodzinny z historycznym akcentem

Festyny - Pikniki, Rębków Piknik rodzinny historycznym akcentem - zdjęcie, fotografia

10 czerwca na terenie Szkoły Podstawowej w Rębkowie odbył już kolejny piknik rodzinny. Organizatorzy zadbali o wiele atrakcji. Odbyły się koncerty i przedstawienia uczniów. W tym roku był również akcent historyczny, a to za sprawą publikacji o Rębkowie liczącym już 1000 lat.

Tuż po oficjalnym otwarciu pikniku, na scenie wystąpiła legendarna grupa 2 plus 1 z między innymi takimi hitami jak: „Wstawaj szkoda dnia”, „Windą do nieba”, „Iść w stronę słońca” i „Chodź, pomaluj mój świat”. Uczniowie szkoły wystąpili z programem artystycznym, a wieczorem scenę opanowały zespoły Fokus i Sztos Band, a całą imprezę prowadził Zbyszek Perkowski.

Podczas pikniku nie zabrakło licznych atrakcji dla dzieci. Najmłodsi mogli korzystać z dmuchanego placu zabaw, malowania twarzy, włosów, kolorowych warkoczyków. Przygotowano również dla nich liczne konkursy i zabawy. Starsi mogli wziąć udział w licytacji przedmiotów z której cały dochód przeznaczono na Radę Rodziców przy miejscowej szkole.

Historycznym akcentem była wystawa zdjęć "Starego Rębkowa" autorstwa Stefana Siudalskiego, która przedstawiała wieś Rębków, jakiej już dziś nie zobaczymy. Niedziela była również wielkim dniem dla syna autora fotografii. Stefan Jerzy Siudalski opracował historię wsi Rębków. Książkę można było za darmo odebrać podczas trwania pikniku.

Organizatorzy podziękowali sponsorom za wsparcie pikniku, a z ust zaproszonych gości m.in. starosty Marka Chciałowskiego i posła na Sejm RP Grzegorza Woźniaka sami usłyszeli słowa gratulacyjne i pochwalne za zorganizowanie pikniku.

Organizatorami pikniku byli: wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk, Gminne Centrum Animacji Kultury w Sulbinach, Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Rębkowie, Rada Rodziców oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Rębkowie. Partnerami wydarzenia byli: radny miejscowości Rębków i Parceli Rębków, Rada Sołecka oraz sołtysi i Rady Sołeckie wsi Rębków i Ewelin.

 

KK

 


Rębków - Piknik rodzinny z historycznym akcentem komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl