:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  25°C rozproszone chmury

Recital Sary Kwiatkowskiej

W miniony piątek w kawiarni „Moja muzyka” w CSiK w Garwolinie było bardzo muzycznie. Odbył się tam recital Sary Kwiatkowskiej zatytułowany „Z duszą na ramieniu”. Młoda artystka zaśpiewała dobrze znane wszystkim piosenki, jak i te autorskie.Muzyczny wieczór z całą pewnością zapadnie w pamięć miłośnikom dobrej muzyki. Zgromadzona w kawiarni „Moja muzyka” publiczność z wielką uwagą słuchała piosenek śpiewanych przez Sarę Kwiatkowską, która zabrała ich w muzyczną podróż. Nie szczędzono oklasków.

Specjalna dedykacja dla rodziny i przyjaciół
Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 20.00. Recital Sary podziwiała jej rodzina, przyjaciele, znajomi oraz nauczyciele. Młoda artystka powitała zgromadzonych gości. – Na początek chciałabym powiedzieć parę słów od siebie. Chciałabym przedstawić się przede wszystkim, bo może nie wszyscy z państwa mnie znają. Jestem tegoroczną maturzystką, zdawałam na maturze rozszerzone języki i w tym kierunku chciałabym dalej iść. Kocham koty, mam wspaniałą rodzinę – powiedziała Sara Kwiatkowska. Swój występ rozpoczęła piosenką „Z duszą na ramieniu”. – Jest to piosenka, która znaczy dla mnie naprawdę bardzo dużo, ponieważ opowiada ona o tym, że każdy człowiek potrzebuje takiej duszy na ramieniu. Byłam w dosyć trudnym momencie życia i też potrzebowałam znaleźć sobie taką duszę na ramieniu. Znalazłam ją w swojej rodzinie oraz w szóstce wspaniałych przyjaciół: Agacie, Wojtku, Oli, Tomku, Olku i Kasi. Tę piosenkę właśnie dedykuję Wam, bardzo Was kocham i dziękuję Wam za wszystko – dodała. Sara Kwiatkowska, z racji tego, że jest maturzystką, recital traktuje jako zakończenie pewnego etapu w swoim życiu i rozpoczęciu zupełnie innego, nowego.

Niesamowita przygoda, czyli edukacja w szkole muzycznej
Sara Kwiatkowska w październiku 2012 roku rozpoczęła swoją edukację w Szkole Muzycznej I Stopnia w Garwolinie. Trafiła tam za namową Radosława Mitury. Nie była jednak pewna, czy śpiewanie będzie jej drogą życiową, ale patrząc z perspektywy czasu, nigdy nie będzie żałowała swojej decyzji. Pierwszy rok był trudny, ale dzięki ćwiczeniom wokalnym z Aurelią Luśnią-Stankiewicz jej umiejętności znacznie się polepszyły. Dzięki tej nauce zdobyła wiele nagród. Podczas trzyletniej przygody dużo doświadczyła. Najbardziej zapamiętała grupowe wyjazdy na konkursy wokalne. Były poza tym warsztaty czy koncerty klasy śpiewu, dzięki którym każdy uczeń miał możliwość pokazania tego, czego nauczył się w trakcie kilku miesięcy. Trzeci rok dla Sary był bardzo owocnym czasem. Udało jej się stworzyć swoją pierwszą autorską piosenkę. Swą naukę w szkole muzycznej przerwała ze względu na maturę. Sara Kwiatkowska postanowiła, że musi mieć w przyszłości konkretny zawód. Mimo wszystko nie przestaje śpiewać. To były dla niej cudowne 3 lata!

 

Sara Kwiatkowska na koniec spotkania podziękowała wielu osobom. Słowa skierowała w stronę: Radosława Mitury za pomoc w organizacji piątkowego spotkania, Aurelii Luśni-Stankiewicz za podkłady muzyczne, za owocną naukę, za każdy konkurs, rodziców za ciągłe wsparcie, Mateusza Michalika za nagłośnienie, pani Bożeny Pyzy za udostępnienie lokalu, Mai Nowak za piękny akompaniament skrzypiec, Dominika za grę na gitarze, Karola Szczepańskiego za zdjęcia do plakatu oraz wspaniałej publiczności, która zawsze jest dla niej najważniejszym elementem podczas śpiewania.

Recital odbył się pod patronatem Szkoły Muzycznej I Stopnia w Garwolinie oraz kawiarni „Moja muzyka”.

 

Maria Kowalczyk 2016-06-13 08:36:04


Recital Sary Kwiatkowskiej komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się