:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  2°C pochmurno z przejaśnieniami

Rekord w Strefie Piękna w Garwolinie – 53 cm włosów dla chorych na raka

Urszula Zadrożna, która na początku lipca odwiedziła salon Strefa Piękna w Garwolinie przyznaje, że początkowo biła się z myślami, czy ściąć długie włosy. Do podjęcia takiej decyzji przekonała ją 10-letnia wnuczka Zosia, która wymyśliła, że po przystąpieniu do Pierwszej Komunii Świętej sama obetnie włosy i przekaże je na peruki dla osób chorych na raka. W jej ślady poszła jej mama Paulina i babcia Urszula, która oddając 53 cm włosów ustanowiła rekord Strefy Piękna.

60-letnia Urszula Zadrożna z Garwolina nie obcinała włosów przez około 6-7 lat. Dlaczego postanowiła ściąć je właśnie teraz? – W tym roku moja wnuczka Zosia miała Komunię i po Komunii zdecydowała się oddać włosy na perukę. To był impuls od Zosi, bo włosy oddałyśmy ostatecznie we trzy – moja wnuczka Zosia, moja synowa Paulinka i do tego tandemu dołączyłam jeszcze i ja, bo umówiłyśmy się, że oddajemy włosy we trzy. To była taka nasza decyzja rodzinna. Myślę, że do tej akcji dołączy jeszcze moja wnuczka Gabrysia, która uznała, że skoro my we trzy mamy obcięte włosy, to i ona też swoje ścina – mówi Urszula Zadrożna.

 

Ważny jest cel

Pokoleniowe ścinanie włosów odbywało się na raty. Najpierw włosy obcięła Zosia, później jej mama Paulina. Babcia Urszula umówiła wizytę w salonie, którą później z powodu wyjazdu musiała przełożyć na inny termin. – To nie jest tak, że ja w międzyczasie nie biłam się z myślami. Tyle lat miałam długie włosy. Znam je i wiem, że się nie nadają do noszenia w krótkiej fryzurze. Kiedyś, gdy miałam krótkie włosy, biegałam co tydzień do fryzjera, żeby być uczesaną. Pomyślałam jednak, że spróbuję. Tym bardziej, że wnuczka ciągle pytała: babciu, kiedy obetniesz te włosy? W salonie już nie myślałam o tym, żeby się wycofać. Decyzja zapadła. Poprosiłam tylko o ścięcie na taką długość, żebym mogła je związać w razie czego. Ważne jest to, na jaki cel idą te włosy. Działam przez 16 lat w stowarzyszeniu i wiem, że takie akcje są bardzo ważne i potrzebne. Cieszę się, że ktoś w ogóle wpadł na taki pomysł i taką fundację założył. To jest wspaniała rzecz i całym sercem popieram tę akcję – podkreśla 60-latka.

 

Ta choroba dotyka wszystkich ludzi

Mieszkanka Garwolina odwiedziła salon Strefa Piękna w Garwolinie 3 lipca. Oddała 53 cm włosów, czym ustanowiła rekord salonu. W Strefie Piękna dowiedziała się, że do wykonania jednej peruki potrzebne są włosy z trzech głów. Urszula Zadrożna zachęca do udziału w akcji nie tylko dziewczynki komunijne, ale także osoby dorosłe. – Włosy to jest rzecz nabyta i one szybko rosną. Rok, dwa i one naprawdę urosną do takiej długości, że można je związać czy upiąć. Warto z pełną świadomością oddać włosy komuś bardziej potrzebującemu. Ta choroba dotyka wszystkich ludzi. Nie wiem, czy ja za chwilę nie będę chora, czy ktoś z mojej rodziny i czy nie będziemy potrzebowali takiej samej pomocy. To jest tak ważne, że gdybym miała to zrobić drugi raz, to bez wahania bym to zrobiła – zapewnia.

Zawodowo, Urszula Zadrożna jest wicestarostą powiatu garwolińskiego i prezesem Stowarzyszenia Wspólnota Powiatowa. Prywatnie jest żoną, matką trzech synów i babcią 6 wnucząt.

 

Ty też daj włos!

Wczoraj w Strefie Piękna padł kolejny rekord. Jednego dnia wykonane zostały 3 strzyżenia, z których włosy pozwolą na stworzenie jednej peruki dla osoby chorej na raka.

Zdjęcia pozostałych uczestniczek akcji można znaleźć na fan page'u salonu Strefa Piękna. Akcję „Daj włos” lokalnie koordynuje Fundacja Tętniące Życiem. Kliknij i zobacz listę salonów, biorących udział w akcji oraz warunki, jakie muszą spełniać włosy.

 

Chcesz ściąć włosy i przekazać je na perukę? Kliknij tutaj, odwiedź stronę Fundacji Rak'n'Roll i zobacz, jak możesz to zrobić.

 

ur

Fot. Strefa Piękna

Rekord w Strefie Piękna w Garwolinie – 53 cm włosów dla chorych na raka komentarze opinie

  • gość 2018-07-08 22:44:32

    TE WŁOSY SMIERDZA KOMUNA JA JEJ DAWCA

  • UMCS - niezalogowany 2018-07-15 23:51:30

    Brawo Urszula

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl