:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  18°C bezchmurnie

Rewelacyjny sezon Małgosi Grzegrzółki

Złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów i trzecie miejsce w Otwartych Mistrzostwach Polski to największe tegoroczne sukcesy Małgorzaty Grzegrzółki.

 

Małgorzata Grzegrzółka swoją przygodę z pływaniem rozpoczęła na małym basenie w Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie systematycznie przyjeżdżała na zajęcia rehabilitacji. Początki nie były łatwe, gdyż jej nogi pozbawione są pewnej ilości mięśni. Małgosia musiała nauczyć się pływać wykorzystując przede wszystkim siłę górnych partii ciała. W październiku 2009 roku rozpoczęła treningi na AWF w Warszawie u trenera kadry polskich paraolimpijczyków, Waldemara Madeja. Po miesiącu intensywnej i żmudnej pracy na treningach, wzięła udział w integracyjnych zawodach w Lublinie. Wróciła z nich z dwoma srebrnymi medalami, za starty na dystansach – 25m stylem grzbietowym i 25m stylem dowolnym. W 2010 roku Małgosia otrzymała klasę sportową oraz grupę startową.


Największe sukcesy Małgosi Grzegrzółki w rywalizacji w grupie S7:

– III miejsce w Zimowych Mistrzostwach Polski Niepełnosprawnych (25-28 marca 2010, Białystok)

– II miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych (23-25 kwietnia 2010, Kalisz)

– II miejsce w Letnich Mistrzostwach Polski Niepełnosprawnych (11-13 czerwca 2010, Gorzów Wielkopolski)

– II miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych (2011, Kalisz)

– III miejsce w Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych (2011, Szczecin).

 

Trzecia na Mistrzostwach Polski

W 2015 roku Małgosia Grzegrzółka z powodzeniem rywalizowała w grupie S8. Z Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, które w dniach 10-12 kwietnia odbyły się w Tychach, wróciła ze złotym medalem.

Kolejny jej start to międzynarodowe zawody w Berlinie. Do stolicy Niemiec udała się głównie na ponowne klasyfikacje medyczne w celu określenia międzynarodowej grupy pływackiej. Małgosia pozostała w bardzo mocnej grupie S8 SB7 SM8 .

Kolejne starty to Częstochowa, Wrocław, Tychy. W każdym z nich poprawiała rekordy życiowe. Na zakończenie roku wzięła udział w Otwartych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Szczecinie. W pięciu z sześciu konkurencji Małgosia ustanowiła nowe życiówki. Swój najlepszy wynik w stylu klasycznym, poprawiła aż o 14 sekund. Uzyskany czas dał jej aż 341 punktów przeliczeniowych. Był to pierwszy start, w którym przekroczyła granice 300 punktów. Po podliczeniu wszystkich rezultatów Grzegrzółka została sklasyfikowana na trzecim miejscu w Grupie S8.

 

To jak Małgosia radziła sobie na basenie w Szczecinie można obejrzeć klikając TUTAJ.

Od 2013 roku Małgosia rozwija swoje umiejętności pod okiem trenerów UKS-u Delfin Garwolin.

(ŁS) 2015-12-12 13:16:07


Rewelacyjny sezon Małgosi Grzegrzółki komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl