:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C pochmurno z przejaśnieniami

Roczne rozliczenie podatku PIT i terminy składania deklaracji podatkowych

Rozpoczął się nowy okres rozliczeniowy a wraz z nim obowiązki podatnika i płatnika związane z rozliczeniem podatkowym za 2016 rok oraz możliwości wyboru formy i sposobu rozliczania podatku w 2017 roku.

 

Z dniem 31 stycznia mija ustawowy termin do składania niektórych deklaracji PIT:

PIT-28, PIT-16A, PIT-19A składanych przez podatników i PIT-4R przez płatników,

PIT-11, PIT-8C, PIT-R, IFT-1/IFT-1R, PIT-8AR i PIT-40 składanych przez płatników w formie papierowej, a w formie elektronicznej z końcem lutego.

Każdy płatnik, mający powyżej 5 zatrudnionych pracowników oraz biura rachunkowe mają obowiązek wysyłania formularzy podatkowych PIT-11, PIT-8C, PIT-R, PIT-4R, PIT-8AR, IFT-1/IFT-1R, PIT-40 wyłącznie przez internet.

Pozostałe deklaracje PIT (PIT-37, PIT-36, PIT-36L, PIT-38, PIT-39) można złożyć w terminie ustawowym do 30 kwietnia.

– Zachęcamy do składania deklaracji w formie elektronicznej, w większości bez podpisu elektronicznego. Wystarczy wejść na stronę www.e-deklaracje.gov.pl i znać kwotę przychodu z poprzedniego roku. Jest to bardzo prosty, wygodny, szybki i oszczędny sposób rozliczenia się z rocznego podatku PIT. Rozliczenie podatku przez internet niewątpliwie ułatwia obsługę złożonych zeznań rocznych PIT. Ponadto w przypadku deklaracji składanych elektronicznie większość błędów system weryfikuje sam przed ich wysłaniem. System elektroniczny jednak nie weryfikuje wpłaconych w ciągu roku zaliczek na podatek. Z doświadczenia lat ubiegłych wynika, iż przeważająca ilość korekt składana była z powodu błędnie wykazanej kwoty wpłaconych zaliczek. Zatem w przypadku wątpliwości co do prawidłowości wpłaconych zaliczek prosimy o uzgodnienie ich kwot przed wysłaniem zeznania PIT-28, PIT-36 i PIT-36L, aby uniknąć konieczności wizyty w Urzędzie i składania korekty deklaracji – informuje Krystyna Pieńkosz z Urzędu Skarbowego w Garwolinie.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej: www.e-deklaracje.gov.pl

Ważne! Do 20 stycznia można dokonać zmiany wyboru formy opodatkowania podatkiem dochodowym na 2017 rok.

 

(Inf. pras., oprac. ur) 2017-01-13 08:58:45

Fot. archiwum eG


Roczne rozliczenie podatku PIT i terminy składania deklaracji podatkowych komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl