:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  1°C pochmurno z przejaśnieniami

Rubinowy Książę w Dworku w Miętnem

We wtorek, 23 października, Powiatowe Centrum Kultury i Promocji zaprosiło do Miętnego najmłodszych odbiorców kultury na kolejne teatralne przedstawienie tym razem w klimacie orientalnym w adaptacji "Rubinowego Księcia" - jednej z mniej znanych baśni Wschodu.

„Rubinowy Książę” to baśń, która uczy, że nadmierna ciekawość, brak poszanowania dla czyichś sekretów i wścibstwo, mogą czasem zgubić.

Córka szacha – Fatima w niezwykły sposób została żoną Rubinowego Księcia. Jednak przez swoje natarczywe wścibstwo straciła ukochanego. Dzięki prawdziwemu uczuciu odzyskała męża. Musiałą jednak obiecać Królowi Wód – ojcu Księcia, że nigdy więcej nie będzie o nic niepotrzebnie wypytywać.

Spektakl przeplatany orientalną muzyką, przybliżył dzieciom kulturę i egzotykę wschodu. Barwne, piękne kostiumy i scenografia oddały baśniową atmosferę. Wesoło przedstawione niektóre wątki spektaklu, zapewniły dobrą zabawę.

Celem spotkań najmłodszych z teatrem jest przede wszystkim edukacja teatralna i dobra zabawa. Teatr przygotowuje widza do pracy intelektualnej, pobudza ciekawość i jest bardzo ważnym elementem edukacji. Może zaspokoić potrzeby psychiczne dziecka i odgrywać niezwykle istotną rolę w kształtowaniu jego osobowości.

Doświadczenie teatru przez najmłodszych to nie tylko bycie widzem. To również zabawy teatralne, w których dziecko staje się aktorem.

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem zaprasza na kolejne przedstawienie do dworku w Miętnem 28 listopada na „Łakocie Jasia i Małgosi”.

(inf. prasowa, oprac. MB)


Rubinowy Książę w Dworku w Miętnem komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl