:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  2°C zamglenie

Są decyzje w sprawie pogotowia w Garwolinie. Czy życie pacjentów jest zagrożone?

Protest ratowników medycznych w powiecie trwa. Jak informują protestujący, dyrektor SPZOZ w Garwolinie nie zgodził się na podwyżki oraz zdecydował, że karetka, która miejsce wyczekiwania ma w Garwolinie, będzie obsadzona dwoma osobami. – Niestety ta decyzja dyrektora będzie zagrożeniem życia dla pacjentów tej karetki, bo nikt z nas nie wyobraża sobie, jak można dać radę pracować na takim zespole – piszą do redakcji eGarwolin ratownicy garwolińskiego pogotowia. Dodają także, że w stacji zostały zatrudnione nowe osoby, w tym jedna z nich ma nie mieć żadnego doświadczenia w pracy w karetce.

 

"Albo praca na tym zespole, albo do zwolnienia"

– Po rozmowie z dyrektorem i obniżeniu naszych postulatów do 20 zł dla ratownika i 22 zł dla kierownika zespołu dyrektor dał odpowiedź, że nie da podwyżki. My, jako pracownicy kontraktowi i zleceniowi powiedzieliśmy, że możemy w lipcu pracować po 24h i tylko na zespołach 3-osobowych. Dyrektor robi na Garwolinie karetkę 2-osobową, a jest to karetka, która ma najwięcej wyjazdów ze wszystkich karetek SPZOZ Garwolin. Zmuszeni do jazdy na tym zespole są pracownicy etatowi, którzy nie maja wyjścia, bo albo praca na tym zespole, albo do zwolnienia. Większość z tych pracowników nigdy nie jeździła, jako kierownik zespołu i są postawieni pod murem. Niestety ta decyzja dyrektora będzie zagrożeniem życia dla pacjentów tej karetki, bo nikt z nas nie wyobraża sobie, jak można dać radę pracować na takim zespole. Jest to też zagrożenie zdrowia dla osób pracujących na takim zespole, bo niektórzy pacjenci są naprawdę ciężcy. Cały nasz sprzęt też waży. Jeżeli możemy znów prosić o pomoc to prosimy. Teraz nie chodzi już tylko o nasze podwyżki, ale o państwa bezpieczeństwo – piszą protestujący ratownicy pogotowia w Garwolinie.

 

"Dyżury w pogotowiu na lipiec są zapewnione"

Ratownicy zaznaczają, że większość etatowych pracowników pogotowia myśli o zwolnieniu lekarskim, a kilku nawet rozważa zwolnienie się z pracy. – Ci, którym zostało kilka miesięcy lub lat do emerytury, zostali postawieni w szczególnie ciężkiej i stresującej sytuacji. Ratownicy mający prawo jazdy kat. B, bez doświadczenia za kierownicą, będą docelowo kierowcami dużych ambulansów. Będą przymuszani do robienia uprawnień na pojazdy uprzywilejowane i to najpewniej za własne pieniądze, bo dyrektor nie ma. Koszt to 1400 zł. Pracownicy etatowi są przerażeni. Zapowiadają masowe zwolnienia L4 oraz wypowiedzenia z pracy – podkreślają protestujący. Tymczasem, dyrektor SPZOZ w Garwolinie Krzysztof Żochowski, który ostatnio wyjaśniał, że problem leży w pieniądzach, których nie ma na wyższe wynagrodzenia dla ratowników, zapewnia, że dyżury w pogotowiu na lipiec są zapewnione. ( Garwolin: Ratownicy medyczni protestują! SPZOZ szuka nowych i płaci 16zł/godz Czytaj dalej>>> )

 

Dyrektor zatrudnił 3 nowe osoby

W jaki sposób udało się ustalić grafik dyżurów na lipiec, gdy protestujący ratownicy kontraktowi i zleceniowi postawili dyrekcji jasne ultimatum i dali propozycję pracy tylko po 24 godziny i tylko w składzie 3-osobowym? – Trzy osoby podczas naszego strajku zgodziły się podjąć pracę za te pieniądze i udało im się spiąć grafik. Dyrektor zatrudnił 3 nowe osoby: kierowcę, kierowcę ratownika i ratowniczkę, którą ma na oko około lat 60. Niecałe 5 lat temu pani ukończyła szkołę, nigdzie nie pracowała, nie odbyła żadnego szkolenia, czyli nie ma żadnych punktów doskonalenia zawodowego, a przez 5 lat trzeba zdobyć 200pkt, żeby móc dalej wykonywać zawód ratownika. Przyjęła się, bo zauważyła, że jeżeli do grudnia nie zacznie pracować jako ratownik, to straci możliwość wykonywania zawodu. Pani przy swoim wieku wzięła na siebie 408h pracy jako ratownik w zespole gończyckim. Życzę powodzenia jej, żeby dała radę i sobie nic nie zrobiła oraz szczęścia pacjentom, żeby na nią nie trafili, bo może być nieciekawie – dodaje jeden z protestujących pracowników garwolińskiego pogotowia.

 

Grafik to nie wszystko...

Ratownicy zapewniają, że będą walczyć dalej. Są poruszeni tym, że nikt nie ustalał z etatowymi pracownikami pogotowia tego, że mają być kierownikami zespołów, czego nigdy do tej pory nie robili. Nikt także nie pytał ich, czy zgadzają się na jeżdżenie w dwuosobowym zespole. Zdeterminowani ratownicy zaznaczają, że ustalenie grafiku nie załatwia sprawy. – Nie wiadomo, czy obsada przyjdzie na dyżur – puentują protestujący.

 

(ur) 2017-06-29 18:27:20

Fot. Archiwum eGarwolin.pl

Są decyzje w sprawie pogotowia w Garwolinie. Czy życie pacjentów jest zagrożone? komentarze opinie

  • Młody Lekarz - niezalogowany 2017-07-17 16:26:24

    Moi kochani ratownicy z Garwolina- jestem z Wami ! Mam nadzieję ,że wszystko jakoś się ułoży i dostaniecie podwyżki za swoją pracę ,która jest cholernie ciężka i odpowiedzialna !!!! To dzięki Wam - ratownikom, nabrałem dużego doświadczenia i mogłem wykorzystywać swoją wiedze w praktyce jeżdżąc z Wami w karetce. To był cudowny czas. Jestem meega wdzięczny . Ukłon w Waszą stronę :*A dyrektor niech się ogarnie i wymieni personel szpitala na izbie ,rejestracji i oddziale wewnętrznym bo obsadził znieczulice!!!Pozdrawiam całą stacje pogotowia z Garwolina. Jesteście najlepsi :***

  • aaa - niezalogowany 2017-07-17 14:48:26

    [quote name="Marcin112"]Śmieszny to ty jesteś i twoja stara a i tak prędzej czy później znajdziesz się w karetce cwelu a wtedy bedziesz prosił tych ratownikow o pomoc. Szkoda ze pavulon wycofano nalezy ci się za takie komentarze[/quote]spie...aj do siebie warszawiaku z otwocka albo karczewa

  • Brat - niezalogowany 2017-07-13 13:13:37

    Spokojnie Bracia i Siostry na niego tez przyjdzie czas???? nosil wilk razy kilka poniosą i wilka. Bez spiny jestem z Wami piona.

  • Pacjent - niezalogowany 2017-07-09 21:01:31

    SZCZERZE! Gdy widzę i słyszę, że dla osób, które mają pomagać człowiekowi swoją wiedzą medyczną najważniejsze (na pierwszym miejscu) są pieniądze, szmal, kasa czy kariera i nieważne czy jest to lekarz, pielęgniarka, ratownik, analityk czy dyrektor szpitala mam ochotę zaraz im zabrać wszystkie talenty jakie zostały im dane! Ohydna manipulacja na ludzkim zdrowiu, a także i życiu! Tacy, nigdy nie powinni się tam znaleźć! NIGDY!!!

  • Obserwator - niezalogowany 2017-07-08 10:11:47

    Jakie cechy powinien spełniać dobry kandydat(ka) na dyrektor szpitala? Słucham! Na poważnie!

  • aplikant - niezalogowany 2017-07-01 12:03:32

    [quote name="pupil Chciałowskiego"]nie wiem czy wiecie, ale żochowski jest od lat pupilkiem starosty chciałowskiego.[/quote][quote name="pupil Chciałowskiego"]nie wiem czy wiecie, ale żochowski jest od lat pupilkiem starosty chciałowskiego.[/quote]Załyszałem, że mgr Zochowski robi doktorat u prof. dr hab. Chciałowskiego, który pracuje w Klinice na Szaserów? Ale czy to prawda nie wiem, tak głosi fama!!!!

  • Romek - niezalogowany 2017-07-01 10:46:43

    [quote name="Garwolak"]Niech ktos w końcu zrobi porządek z tym dyrektorem bo dla niego nie liczy się kto będzie ratował ludzi aby tylko bylo taniej. A ta Pani podobno nigdy nie pracowala w pogotowiu, to bedzie jej pierwsza praca a szkole skończyła 5 lat temu :cry: ciekawe czy jest na bieżącą z najnowszymi standardami[/quote]Jaka pani?? O czym ty mówisz człowieku!! Jeśli chodzi o zdrowiu i życie to są sprawy priorytetowe i nie można na tym oszczędzać!

  • Marcin112 - niezalogowany 2017-07-01 08:52:21

    Śmieszny to ty jesteś i twoja stara a i tak prędzej czy później znajdziesz się w karetce cwelu a wtedy bedziesz prosił tych ratownikow o pomoc. Szkoda ze pavulon wycofano nalezy ci się za takie komentarze

  • aaa - niezalogowany 2017-06-30 22:30:27

    ciekawe jaki bedzie nast kierunek smiesznego strajku ratownikow... wszyscy pamietamy sprzed lat afere z Łodzi

  • pupil Chciałowskiego - niezalogowany 2017-06-30 17:32:40

    nie wiem czy wiecie, ale żochowski jest od lat pupilkiem starosty chciałowskiego.

  • dojna zmiana - niezalogowany 2017-06-30 17:30:29

    [quote name="Jan"]Oswiadczenie majatkowehttp://bip.mazovia.pl/bip/oswiadczenia-majatkowe/radni-wojewodztwa/osoba,468.html[/quote]oby jeszcze dłużej żyła i panowała w najjaśniejszej rzeczypospolitej - DOJNA ZMIANA

  • Jan - niezalogowany 2017-06-30 14:18:06

    Oswiadczenie majatkowehttp://bip.mazovia.pl/bip/oswiadczenia-majatkowe/radni-wojewodztwa/osoba,468.html

  • biegły księgowy - niezalogowany 2017-06-30 13:35:59

    [quote name="Weteran"][quote name="Marcyś"]Czy ktoś ma informację ile zarabia dyrektor? Może tu jest pole do znalezienia oszczędności dla ludzi prawdziwie ratujących życie[/quote]http://e-bip.pl/Start/15/PersonalInformation/2048/47[/quote]dochód dyrektora SPZOZ za 2016 ze stosunku pracy: 189 653,75plus działalność wykonywana osobiście - dochód- 113 136,73 + inne 520 zł + diety radnego sejmiku = 31 266,30. Razem ten dochód wynosi 334 576,78. Tyle można wyczytać ze oświadczenia złożonego przez Dyrektora i zamieszczonego na stronie BIP Starostwa. To całkiem niezła kaska. Ale można rzec, dobrze i wydajnie pracuje, to chłopina ma. A kto zabronił ratownikom uczyć się na doktora - też by mieli i teraz by nie pyszczyli?. Nie ma komu co zazdrościć? i to jeszcze kasy? A kto panięta jak młody doktór cierpiał bidę i jeździł starym, rozwalającym się maluchem - 126 p. Wtedy to ratownicy nie zazdrościli i nie złożyli się na nowe autko dla chirurga? Tak trzymać panie dyrektorze. Tak winno być, teraz jest okey.Nareszcie nadeszła dobra zmiana!!!

  • Weteran - niezalogowany 2017-06-30 11:41:31

    [quote name="Marcyś"]Czy ktoś ma informację ile zarabia dyrektor? Może tu jest pole do znalezienia oszczędności dla ludzi prawdziwie ratujących życie[/quote]http://e-bip.pl/Start/15/PersonalInformation/2048/47

  • Marcyś - niezalogowany 2017-06-30 09:39:33

    Czy ktoś ma informację ile zarabia dyrektor? Może tu jest pole do znalezienia oszczędności dla ludzi prawdziwie ratujących życie

  • egon - niezalogowany 2017-06-30 07:11:53

    Organ założycielski może przecież zmienić zatrudnienie dyrektora na np 1/4 etatu jak taki jest problem z jego kontraktem . Na to konto zatrudnić innego . Ja widzę że ten człowiek ma jakieś problemy osobiste .

  • Garwolak - niezalogowany 2017-06-29 20:54:43

    Niech ktos w końcu zrobi porządek z tym dyrektorem bo dla niego nie liczy się kto będzie ratował ludzi aby tylko bylo taniej. A ta Pani podobno nigdy nie pracowala w pogotowiu, to bedzie jej pierwsza praca a szkole skończyła 5 lat temu :cry: ciekawe czy jest na bieżącą z najnowszymi standardami

  • mieszkanka powiatu - niezalogowany 2017-06-29 20:49:33

    Panie Starosto proszę o interwencje w tej sprawie. Ja jako mieszkanka powiatu garwolińskiego już teraz obawiam się o swoje i moich bliskich zdrowie a nawet życie. Czy ten dyrektor trochę myśli? czy już całkiem woda sodowa do główki uderzyła.Przecież w ostatnim czasie samorządy walczyły o nowe karetki i zespoły by zapewnić lepsze bezpieczeństwo mieszkańców powiatu a tu taki jeden .... chce zniszczyć coś co wypracował samorządy powiatowy, miejskie i gminne. Panie pośle, Pani senator Was również proszę o interwencje w tej sprawie.

  • michalina - niezalogowany 2017-06-29 17:34:16

    sądzę, że dyrektor by nie przeżył wypadku który miał kilka lat temu gdyby trafił na tak ,,doświadczonych" ratowników. Mam nadzieję że jednak dobrze życzy wszystkim mieszkańcom powiatu i osobom przejeżdżającym przez nasz powiat i pójdzie po rozum do głowy którą ktoś mu kiedyś uratował.