:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  18°C bezchmurnie

Seniorzy mają swój klub (Video)

W sytuacji, gdy wnuczek zapyta babcię lub dziadka, gdzie idzie i usłyszy, że do klubu, odpowiedź ta może wywołać nie lada emocje. Uspokajamy, jeśli wasi dziadkowie tak powiedzą, oznaczać to może, że w Woli Rębkowskiej otwarto właśnie Gminny Klub Seniora.

Gminny Klub Seniora oficjalnie otwarto w czwartek 15 lutego w Woli Rębkowskiej. W budynku Ochotniczej Straży Pożarnej wydzielono pomieszczenia, w których po remoncie urządzono salę główną, wyposażoną w sprzęt audio-wizualny, zaplecze kuchenne i sanitariaty. Tuż za ścianą znajduje się Izba Pamięci i Historii Gminy i Wsi Wola Rębkowska, którą otwarto 4 lata temu.

Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonała prezes Klubu Halina Konopka, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Woli Rębkowskiej Agnieszka Belka i wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk. Oficjalną cześć uroczystości poprowadzili dyrektor biblioteki Agnieszka Belka i wójt Marcin Kołodziejczyk. Po oficjalnym przywitaniu gości głos zabrał członek zarządu klubu Tadeusz Barankiewicz, który przybliżył historię powstania klubu oraz na ręce wójta gminy i dyrektor biblioteki wręczył podziękowania za trud i pomoc w zorganizowaniu klubu.

Duże zainteresowanie wywołał wiersz, odczytany przez prezes klubu Halinę Konopkę. Następnie, wójt gminy Garwolin podziękował wszystkim zaangażowanym w powstanie klubu i zdradził, że w przyszłości zapewne sam dołączy do grona jego członków. Poseł Grzegorz Woźniak wspomniał, że w ostatnim czasie seniorzy stali się bardzo aktywni i ciągle wpływają wnioski o utworzenie i finansowanie nowych klubów. Starosta Marek Chciałowski, nawiązując do przeszłości, podkreślił, że w minionych czasach senior odgrywał ogromną rolę między innymi w życiu rodzinnym. Dziś, wnukom dziadków coraz częściej zastępuje komputer i internet.

 

Kusaki na koniec karnawału

Uroczystą inaugurację działalności nowego Gminnego Klubu Seniora w Woli Rębkowskiej uświetnił spektakl pt. "Kusaki", w wykonaniu aktorów z zaprzyjaźnionego Klubu Seniora w Garwolinie. Artyści, przebrani za dziada lub za babę, zapusta lub osobników różnej narodowości, przypomnieli publiczności staropolski zwyczaj kończący okres karnawału i początek Wielkiego Postu. W podziękowaniu za przedstawienie, zarząd Gminnego Klubu Seniora wręczył na ręce Grażyny Makulec specjalny dyplom z podziękowaniami.

 

Plany i struktury klubu

Gminny Klub Seniora będzie działał w strukturze Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Garwolinie. Czynny będzie dwa razy w tygodniu, w środy od 14:00 do 18:00, oraz w piątki od 12:00 do 16:00. W ramach działalności będą organizowane m.in. wycieczki rowerowe i autokarowe, spotkania tematyczne np. z prawnikiem, policjantem, podróżnikiem, lekarzem rehabilitantem itp. Planowane są również zajęcia gimnastyczne dla seniorów. Ponadto, w planach są spotkania z historią oraz różne warsztaty. Do klubu może zapisać się każdy senior z gminy Garwolin.

Prezesem klubu jest Halina Konopka. Członkami zarządu są Małgorzata Żołądek i Tadeusz Barankiewicz.

 

W spotkaniu wzięli udział członkowie klubu, władze OSP Wola Rębkowska, pracownicy Urzędu Gminy Garwolin, poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, starosta garwoliński Marek Chciałowski, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Animacji Kinga Smak i inni.

 

KK

 


Seniorzy mają swój klub (Video) komentarze opinie

  • Mieszkanka - niezalogowany 2018-02-16 12:08:18

    Widać, że impreza udana, dawno już powinno być coś takiego dla seniorów w naszej miejscowości ;)

Dodajesz jako: Zaloguj się