:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  6°C bezchmurnie

Seniorzy z Pilawy dowiedzieli się, jak nie dać się oszukać

W poniedziałek 12 grudnia, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Pilawie, specjalnie z myślą o osobach starszych, zorganizował spotkanie dla seniorów. Członkowie pilawskiego koła Emerytów i Rencistów poznali metody, jakimi najczęściej posługują się przestępcy i dowiedzieli się, jak nie dać się oszukać.

 

W poniedziałek 12 grudnia, MGOK w Pilawie zaprosił seniorów na spotkanie zorganizowane specjalnie dla nich.

Tego dnia, członkowie pilawskiego koła Emerytów i Rencistów wysłuchali ciekawej prelekcji na temat bezpieczeństwa. Głównym tematem spotkania były oszustwa popełniane na szkodę osób starszych.

Asp. Danuta Kalinowska z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie zapoznała uczestników spotkania z metodami, jakimi posługują się najczęściej przestępcy, tj. „na wnuczka”, „na policjanta” i „na inkasenta”. W ramach prewencyjnych działań profilaktycznych, seniorzy usłyszeli również jak bezpiecznie korzystać z karty płatniczej, jak ją przechowywać oraz komu okazywać i udostępniać swój dowód osobisty. Prelekcja zakończyła się filmem zrealizowanym w ramach kampanii społecznej przeciwdziałania oszustwom metodą „Na wnuczka”.

Po spotkaniu z asp. Kalinowską, temat bezpieczeństwa podczas wyjazdów zagranicznych przybliżyła podróżniczka Katarzyna Zawadzka.

 

(MGOK Pilawa, oprac. ur) 2016-12-14 12:05:55

Seniorzy z Pilawy dowiedzieli się, jak nie dać się oszukać komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl