:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C bezchmurnie

Sparta przełamała się w Garwolinie

Sparta Jazgarzew przerwała serię pięciu porażek z rzędu. Niestety dokonała tego w Garwolinie. Wilga przegrała przed własną publicznością 1:3.

Przyjezdni nie mogli wymarzyć sobie lepszego początku spotkania. Wynik już w 6. minucie otworzył Konrad Wojtkielewicz.  Pomocnik Sparty oddał precyzyjny strzał z rzutu wolnego z bocznej strefy boiska. Piłka zanim zatrzepotała w siatce odbił się jeszcze od słupka.

Garwolinianie rzucili się do ataku, by jak najszybciej odrobić straty. Mateusza Jaworskiego próbowali pokonać: Sebastian Papiernik i Paweł Pyra. W 28. minucie gospodarze nadziali się na kontrę rywali. Po prostopadłym podaniu z głębi pola, oko w oko z Danielem Ficem stanął Maksymilian Vogtman. Na szczęście górą z tego pojedynku wyszedł golkiper GKS-u.

W 39. minucie Wilga doprowadziła do wyrównania. Damian Papiernik wyrzucił piłkę z autu w pole karne. Nieporozumienie pomiędzy dwoma zawodnikami Sparty, zakończyło się tym, że futbolówka wylądowała pod nogami Marka Górskiego. Napastnik wypożyczony z Wisły Maciejowice obrócił się z obrońcą na plecach i uderzył nie do obrony.

Stracili dwa gole w trzy minuty

Początek drugiej połowy należał do Wilgi. W 54. minucie znakomitej okazji nie wykorzystał Patryk Kisiel, któremu piłkę idealnie na głowę zagrał Sebastian Papiernik.

W 65. minucie to goście cieszyli się z bramki. Obrońcom gospodarzy nie udało się przeciąć prostopadłego podania do Maksymilian Vogtmana, który pewnie wykorzystał sytuację sam na sam. Dwie minuty później było już 3:1. Pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Konrad Rudnicki.

W końcówce garwolinianie dążyli do zmieniania rezultatu. Najlepszą ku temu okazję w 91. minucie miał Paweł Pyra, który podjął się wykonywania rzutu karnego, podyktowanego za faul na Szymonie Rękawku. Jego intencje odczytał jednak Mateusz Jaworski i obronił strzał.  Pięć minut wcześniej czerwoną kartkę, która była konsekwencją dwóch żółtych, obejrzał Filip Gac.

- Ciężko cokolwiek na gorąco powiedzieć. W pierwszej połowie zaprezentowaliśmy fajną, składną grę. Na początku drugiej połowy też to nieźle wyglądało. Później nasza gra siadła. Rywale szybko strzelili dwie bramki i w tym momencie mecz był już ułożony. Pocieszające jest jedynie to, że zagrało dużo młodych chłopaków - mówi trener Sergiusz Wiechowski.

Kolejny ligowy mecz garwolinianie rozegrają już w najbliższą środę. Wilga zmierzy się na wyjeździe z Błonianką Błonie.

Wilga Garwolin - Sparta Jazgarzew 1:3 (1:1)

Bramki: Wojtkielewicz 6', Vogtman 65',  Rudnicki 67' - Górski 39'

Czerwona kartka: 86' Filip Gac (Wilga) - za dwie żółte

W 91' Paweł Pyra (Wilga) nie wykorzystał rzutu karnego

Wilga: Fic - D.Papiernik, Karol Zawadka, Gac, Pyra, Kisiel  (80’ Szwed), Głowala, Macioszek (63’ Kosobucki), S.Papiernik (86' Rękawek), Górski (86' Migas), Gola