:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C mgła

Śpiewali i grali Nowonarodzonemu

Orkiestra, zespół smyczkowy, teatr i 5 grup wokalnych – w sumie ponad 200 osób, które w finale wystąpiły razem. To była wielka gala kolęd i pastorałek, dzięki której klimat Świąt Bożego Narodzenia został w Garwolinie na dłużej.


W niedzielny wieczór 8 stycznia garwolińska kolegiata wypełniła się klimatycznym światłem i rozbrzmiała słowem śpiewanym i mówionym oraz dźwiękami instrumentów. Podczas wielkiego koncertu kolęd i pastorałek można było usłyszeć dawne, tradycyjne, jak i nowsze utwory bożonarodzeniowe. Kolędy i pastorałki zaśpiewali: chór Szkoły Muzycznej I stopnia w Garwolinie, chór Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie, schola dorosłych – wychowanków ks. Józefa Szajdy, Chór Żelechowa oraz Chór Miasta Garwolina.


Podczas tego wyjątkowego koncertu zagrał także zespół smyczkowy Szkoły Muzycznej I stopnia w Garwolinie oraz Orkiestra Dęta z Trąbek, która towarzyszyła wszystkim zespołom podczas finałowego wspólnego występu.
Tego wieczoru nie zabrakło także słowa mówionego – w nastrój świąteczny wprowadzili publiczność aktorzy Teatru Rękawiczka.

Organizatorami wydarzenia byli: Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Parafia Przemienienia Pańskiego w Garwolinie oraz Szkoła Muzyczna I stopnia w Garwolinie.


(oprac. ur) 2017-01-10 17:15:01

Fot. CSiK Garwolin


Śpiewali i grali Nowonarodzonemu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl