:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  2°C bezchmurnie

Spłonął budynek mieszkalny w Kalinowie

Archiwum Aktualności, Spłonął budynek mieszkalny Kalinowie - zdjęcie, fotografia

Po południu w niedzielę 8 stycznia, w Kalinowie (gm. Żelechów) wybuchł pożar budynku mieszkalnego. Ogień gasiło 9 zastępów straży pożarnej. Wieczorem doszło do ponownego rozpalenia pogorzeliska, które gasili druhowie z OSP Kalinów. Budynek uległ całkowitemu spaleniu.

 

– Po godzinie 14.00 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w Kalinowie. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że pożarem objęty jest w całości budynek mieszkalny, murowany. Działania zastępów straży polegały na podaniu prądów wody do wnętrza płonącego budynku oraz w obronie na przylegający do niego budynek mieszkalny, w celu niedopuszczenia do rozprzestrzenienia się ognia. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do rozbiórki konstrukcji dachu i stropu oraz przelewania pogorzeliska. Budynek uległ całkowitemu spaleniu. W akcji uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz siedem zastępów OSP. Działania trwały ponad trzy godziny – informuje kpt. Tomasz Biernacki, oficer prasowy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie.

Przed godziną 20.00 doszło do ponownego rozpalenia pogorzeliska, które przez ponad godzinę gasili druhowie z OSP Kalinów.

 

Do poszkodowanych planują udać się pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żelechowie, którzy po kontakcie z pogorzelcami i rozpoznaniu sytuacji będą mogli określić najważniejsze potrzeby rodziny dotkniętej pożarem.

 

Więcej informacji o możliwości pomocy dla pogorzelców niebawem.

 

(PSP Garwolin, oprac. ur) 2017-01-09 12:17:39

Fot. poglądowe: arch. eG

Spłonął budynek mieszkalny w Kalinowie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl