:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  2°C bezchmurnie

Spotkanie noworoczne w Miętnem z podziękowaniami dla ludzi z pasją

W czwartek 5 stycznia, w Powiatowym Ośrodku Sportu i Zarządzania Lokalami w Miętnem, odbyło się tradycyjne spotkanie noworoczne. Było ono doskonałą okazją do podsumowania tego, co udało się zrobić, przedstawienia planów na najbliższą przyszłość oraz uhonorowania osób, które dzięki swojej pracy i pasji przyczyniają się do rozwoju i promocji powiatu garwolińskiego.

 

Uczestników spotkania noworocznego w Miętnem powitali gospodarze uroczystości – przewodniczący rady powiatu Piotr Osmólski i starosta garwoliński Marek Chciałowski. W tradycyjnym spotkaniu wzięli udział m.in.: wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, radny sejmiku wojewódzkiego Krzysztof Żochowski, ambasador Republiki Mołdowy Jurij Bodrug, członkowie Zarządu i rady powiatu garwolińskiego, wójtowie, burmistrzowie z burmistrzem Garwolina na czele Tadeuszem Mikulskim, przewodniczący rad miast i gmin powiatu garwolińskiego, przedstawiciele duchowieństwa, służb mundurowych, inspektorzy powiatowych inspekcji, dyrektorzy i kierownicy instytucji administracji rządowej i samorządowej, kombatanci, dyrektorzy jednostek organizacyjnych powiatu, wydziałów starostwa, przedstawiciele partii politycznych, związków zawodowych oraz fundacji i stowarzyszeń, prezesi, dyrektorzy i kierownicy banków i przedsiębiorstw, działających na terenie powiatu garwolińskiego oraz przedstawiciele mediów.

 

Podziękowania dla ludzi z pasją

Starosta Marek Chciałowski przyznał, że miniony rok był udany. Włodarz przypomniał najważniejsze realizowane inwestycje oraz osiągnięte sukcesy. Starosta poinformował zebranych, że tegoroczny budżet powiatu sięga kwoty 113 mln zł, z czego około 23 mln zł zostaną przeznaczone na inwestycje. Po podsumowaniach i błogosławieństwie, którego udzielił proboszcz garwolińskiej kolegiaty ks. Ryszard Andruszczak przyszedł czas na wyróżnienia. Przedstawiciele władz powiatu podkreślili, że powiat garwoliński tworzą ludzie z pasją, którzy każdego dnia dzielą się nią z innymi mieszkańcami terenu. Poprzez swoją działalność i codzienną pracę rozwijają i ubogacają region. Tradycyjnie już, podczas spotkania noworocznego starosta powiatu wraz z przewodniczącym rady złożyli podziękowania społecznikom, przedsiębiorcom, twórcom działającym na terenie powiatu garwolińskiego i w szczególny sposób wyróżnili kilku z nich. W roku 2017 te szczególne podziękowania otrzymało dziewięć osób. W tym gronie znaleźli się przedstawiciele świata sportu, kultury i muzyki, prasy lokalnej oraz przedsiębiorcy.

Za wkład w rozwój powiatu garwolińskiego szczególne okolicznościowe podziękowania otrzymali:

Halina Prządka – mieszkanka miejscowości Piastów, w gminie Żelechów, autorka tomiku poezji pt. „Całą duszą”, który został wydany w 2016r.

Bożena Węgrzynek – mieszkanka Wilgi, autorka tomiku poezji „Kalendarium liryczne”, który miał swoja premierę w 2016r.


Stanisław Buszta – mieszkaniec Garwolina, trener w GKS „Wilga”, społecznik, którego miłość do sportu, a przede wszystkim lekkoatletyki daję siłę do nieprzerwanej od 43 lat pracy z młodzieżą.


Radosław Mitura i Chór Miasta Garwolina – Radosław Mitura stworzył chór w Liceum Ogólnokształcącym w Garwolinie, a następnie był inicjatorem powstania w 2007 r. Chóru Miasta Garwolin. Jest także założycielem i dyrektorem Szkoły Muzycznej I stopnia w Garwolinie, a także współtwórcą i autorem Międzynarodowych Dni Muzyki Chóralnej w Garwolinie, cieszących się dużą popularnością. Chór Miasta Garwolin jest laureatem licznych festiwali i konkursów organizowanych zarówno w kraju jak i za granicą. W roku 2016 Chór Miasta Garwolina wraz z Orkiestrą Dętą z Trąbek nagrał płytę z pieśniami patriotycznymi „Serce z plecaka”.


Grzegorz Zakrzewski i Orkiestra Dęta z Trąbek – historia Orkiestry Dętej z Trąbek sięga roku 1952. Od 2002 roku kapelmistrzem Orkiestry jest Grzegorz Zakrzewski. Orkiestra każdego roku daje kilkadziesiąt koncertów, uświetnia wydarzenia patriotyczne i kulturalne odbywające się na terenie powiatu. W 2016 r. wspólnie z Chórem Miasta Garwolina Orkiestra nagrała płytę pt. „Serce w plecaku”. Jest ona efektem ponad 4-letniej już współpracy z chórem.


Andrzej Żabczyński i Piekarnia Żabczyńscy – początki istnienia i tradycja firmy sięgają 1942r. To rodzinna firma prowadzona od dziadka do wnuków. Wszystko zaczęło się od przejęcia młyna przez Andrzeja Żabczyńskiego. Przedsiębiorstwo K.W.S. Żabczyńscy Sp. J. to wielozakładowa firma działająca w zakresie przetwórstwa zbóż i piekarstwa. Przedsiębiorstwo jest zarządzane w oparciu o współczesne wymagania rynku, ma wdrożone systemy zarządzania jakością i bezpieczeństwem żywności – normy ISO 9001, ISO 22000 oraz HACCP.


Jarosław Janowski i Zeller Plastik Poland – początki istnienia firmy sięgają 1994 roku. Firma stawia sobie za cel dostarczanie na rynki krajowe i międzynarodowe kompletnych rozwiązań w zakresie opakowań plastikowych, tj. plastikowe butelki, zamknięcia do nich, opakowania w technologii IBM. Firma należy do najnowocześniejszych w Europie. Jarosław Jankowski, dziękując za wyróżnienia zaznaczył, że nie jest mieszkańcem powiatu garwolińskiego, ale dzięki Krzysztofowi Kotowi i Sebastianowi Jędrychowi – twórcom portalu Garwolin.org, dowiedział się, że ma tutaj swoje korzenie. Jego prapradziadowie pochodzili z Puznówki i Niesadnej.


Józef Ochnik i Firma Ochnik – początki istnienia firmy sięgają przełomowego roku 1989 i osoby Józefa Ochnika. Początki nie były łatwe, ale dzięki kreatywności, determinacji, a przede wszystkim osobowości Józefa Ochnika udało się pokonać wszystkie przeciwności. Wielkie marzenie o rodzinnym przedsiębiorstwie dziś jest rzeczywistością. Obecnie OCHNIK to jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek oferujących galanterię i odzież skórzaną.

 


Łukasz Szymański i Twój Głos – Gazeta Powiatu Garwolińskiego – tygodnik Twój Głos – gazeta powiatu garwolińskiego powstał we wrześniu 2011 roku. Od tego czasu stale poszerza swoją działalność i nakład. Od początku redaktorem naczelnym tygodnika jest Łukasz Szymański.

 

Tego popołudnia w Miętnem nie brakowało również przemówień, podziękowań za współpracę, gratulacji osiągnięć, zrealizowanych inwestycji, rozwoju powiatu, najlepszych życzeń na nowy, 2017 rok oraz noworocznego toastu.

 

Tegoroczne spotkanie uświetnił występ zespołu Rytm.

 

(ur, fot. KK) 2017-01-09 15:49:45


Spotkanie noworoczne w Miętnem z podziękowaniami dla ludzi z pasją komentarze opinie

  • gaba - niezalogowany 2017-01-09 20:39:16

    A gdzie Izabela Rękawek? ja tam widzę sporo kasy, niezbyt dużo pasji

  • X - niezalogowany 2017-01-09 15:16:52

    Żochowski-człowiek z Pasją:) do pieniędzy?:)

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl