:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  2°C zamglenie

Spotkanie noworoczno-opłatkowe krzewicieli pamięci o AK

Tradycyjnie, na początku stycznia, Stowarzyszenie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu „Gołąb” Garwolin zorganizowało spotkanie noworoczno-opłatkowe. Tegoroczne odbyło się 8 stycznia w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Garwolinie.

 

Spotkanie rozpoczęło się w kolegiacie p.w. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie mszą świętą, odprawioną w intencji kombatantów i żołnierzy Armii Krajowej poległych podczas obrony Ojczyzny w trakcie II wojny światowej oraz zmarłych już w wolnej Polsce. Następnie wszyscy udali się do budynku OSP Garwolin, gdzie spotkanie okolicznościowe rozpoczął prezes ŚZŻAK Obwodu "Gołąb" Garwolin Antoni Frąckiewicz.

– W naszym stowarzyszeniu jest 70 członków. Jest to największa organizacja skupiająca członków i żołnierzy w województwie mazowieckim. W naszej organizacji są osoby, które brały udział w walce z okupantem niemieckim i sowieckim. Obecnie żyją 22 takie osoby. W tym roku odeszła od nas pani Marianna Piętka – mówił prezes Frąckiewicz, który złożył wszystkim życzenia zdrowia i pomyślności na nowy, 2017 rok.

Po modlitwie odmówionej przez proboszcza kolegiaty ks. Ryszarda Andruszczaka i odśpiewaniu kolędy wszyscy zgromadzeni na sali podzielili się opłatkiem i złożyli sobie wzajemnie życzenia.

Podczas spotkania głos zabrali również: przedstawiciel Marii Koc Michał Jaworski, starosta garwoliński Marek Chciałowski, przewodniczący rady powiatu Piotr Osmólski, burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski, wiceprezes ŚZŻAK Okręgu "Warszawa-Wschód" Mirosław Widlicki, wiceprezes ŚZŻAK Obwodu "Gołąb" Garwolin  Elżbieta Woźniak-Sionek i wójt gminy Górzno Waldemar Sabak. Wszyscy w swoich przemówieniach podkreślali ważną rolę stowarzyszenia ŚZŻAK Obwodu "Gołąb" Garwolin w krzewieniu tradycji i przekazywaniu historii Armii Krajowej oraz złożyli wszystkim zgromadzonym życzenia noworoczne.

W spotkaniu udział wzięli między innymi: przedstawiciel senator Marii Koc Michał Jaworski, starosta powiatu garwolińskiego Marek Chciałowski, przewodniczący rady powiatu Piotr Osmólski, burmistrz miasta Garwolin Tadeusz Mikulski, przedstawiciel Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Anita Marciniak, wiceprezes ŚZŻAK Okręgu "Warszawa-Wschód" Mirosław Widlicki, proboszcz kolegiaty Przemienienia Pańskiego w Garwolinie ks. Ryszard Andruszczak, przedstawiciel Wojskowej Komendy Uzupełnień w Garwolinie por. Grzegorz Piątkowski, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie st. bryg. Dariusz Sadkowski, prezes Związku Inwalidów Wojennych RP Zarządu Oddziału w Garwolinie Edmund Żurawek, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Garwolinie Klemens Ptach, dyrektorzy szkół, kombatanci i członkowie ŚZŻAK Obwodu „Gołąb”.

 

(KK) 2017-01-10 10:16:38


Spotkanie noworoczno-opłatkowe krzewicieli pamięci o AK komentarze opinie

 • daneOgun - niezalogowany 2017-01-25 19:45:50

  [quote name="ormo i zsmp"][quote name="krzysio"]Ktoś powie, że kondycja AK - to sprawa członków tej organizacji, ale tak nie jest. Przez ostatnie lata dr C. przechwycił organizację dla swego lepszego poczucia (albo z polecenia?). Sam NIGDY nie był w konspiracji, więc budował gremium wedle swej miary. Ludzie kulturalni ustępowali, a prawdziwi AK-owcy tak naprawdę - fizycznie już odeszli.Co więc robić?Po prostu w żaden sposób nie wiązać się z tym towarzystwem i poszukać innej formy uczczenia pamięci żołnierzy państwa podziemnego.Kiedyś p.Jędrzejczak rozstał się z tą organizacją; czas, by inni poszli Jego śladem.[/quoteJak w organizacji AK są ludzie pokroju Elżbiety W-S czy Jerzego W. to świadczy o grengoladzie tego środowiska.[/quote]Pan Jedrzejczak stchórzył byc członkiem AK bo jako wychowawca u "cpunów" chyba miał cos za swymi uszami a jako chwilowy burmistrz dał sie pozna ze był " jałopa"Wiec porównani kipski :P

 • patriota - niezalogowany 2017-01-14 18:11:10

  Ja mimo wszystko mam nadzieję że to sen.Przecież to nie może być prawda.

 • ormo i zsmp - niezalogowany 2017-01-12 01:00:21

  [quote name="krzysio"]Ktoś powie, że kondycja AK - to sprawa członków tej organizacji, ale tak nie jest. Przez ostatnie lata dr C. przechwycił organizację dla swego lepszego poczucia (albo z polecenia?). Sam NIGDY nie był w konspiracji, więc budował gremium wedle swej miary. Ludzie kulturalni ustępowali, a prawdziwi AK-owcy tak naprawdę - fizycznie już odeszli.Co więc robić?Po prostu w żaden sposób nie wiązać się z tym towarzystwem i poszukać innej formy uczczenia pamięci żołnierzy państwa podziemnego.Kiedyś p.Jędrzejczak rozstał się z tą organizacją; czas, by inni poszli Jego śladem.[/quoteJak w organizacji AK są ludzie pokroju Elżbiety W-S czy Jerzego W. to świadczy o grengoladzie tego środowiska.

 • krzysio - niezalogowany 2017-01-11 15:50:51

  Ktoś powie, że kondycja AK - to sprawa członków tej organizacji, ale tak nie jest. Przez ostatnie lata dr C. przechwycił organizację dla swego lepszego poczucia (albo z polecenia?). Sam NIGDY nie był w konspiracji, więc budował gremium wedle swej miary. Ludzie kulturalni ustępowali, a prawdziwi AK-owcy tak naprawdę - fizycznie już odeszli.Co więc robić?Po prostu w żaden sposób nie wiązać się z tym towarzystwem i poszukać innej formy uczczenia pamięci żołnierzy państwa podziemnego.Kiedyś p.Jędrzejczak rozstał się z tą organizacją; czas, by inni poszli Jego śladem.

 • Ala - niezalogowany 2017-01-11 11:20:35

  PANIE FRĄCKIEWICZ KOŃCZ PAN SWOJE PREZESOWANIE . SZCZEĆ WSTYDU I KOMPROMITACJI TEJ ORGANIZACJI!!!!!!! :-*

 • JAŚ - niezalogowany 2017-01-11 09:05:24

  matko i córko...a jest na tej sali chociaż jeden AKowiec?? bo na zdjeciach to dawna komuna wyziera z pierwszą "cjhorągiewką" Ptachem na czele.Ja widzę zebranie samorządowców ,którzy pierwsi na takie imprezy lecą ,zwłaszcza w godzinach pracy. Żenujące widowisko.

 • szer. w st. spocz. - niezalogowany 2017-01-10 22:56:51

  Panie Prezesie Frąckiewicz. Uważaj, bo Cię niedługo ze stołka wykopsa kol. Sionkowa. Już zrobiła z Ciebie swojego asystenta. I nawet ormowcy Cię nie obronią.

 • misiek - niezalogowany 2017-01-10 22:50:49

  Co tu pisać - rozpacz.Pamiętam z liceum niektórych kolesi, nieuki i tyle, choć chodziło niektóre chyba z siedem roków na Długą. Skąd Antek bierzesz tych ludzi? Tylko nie mów, że jaki pan - taki kram.Dziwię się księdzu, że firmuje taką szopkę (choć przybłęda - może nie wiedzieć).

 • KUDAWA - niezalogowany 2017-01-10 17:30:06

  panie Frackiewicz na spotkanie opłatkowe nazapraszał pan dawnych towarzyszy , szkoda ze nie wszystkich zostało jeszcze troch obrazonych.TOWARZYSZY SEKRETARZY MIEJSJKICH GMINNYCH PODSTAWOWYCH ORGANIZACJI PARTYJNYCH.JAK CHODZBY TOWARZYSZ CABAJ CZY TEN Z ZAKŁADÓW MLCZARSKICH. BRAWO ZROBIŁ PAN Z AK ZBOWID BIS. Nie dziw ze uciekaja członkowie podaje pan ze ma siedemdziesiat członków, chyba NA LISCIE BO PO FOTKACH TO JEST DWUDZIESTU "TOWARZYSZU FRONCKIEWICZ". :lol:

 • DANUSKA - niezalogowany 2017-01-10 15:24:04

  Panie Frackiewicz NASPRASZAŁ PAN CZERWONYCH CO ZROBIŁ PAN ZE SPOTKANIA WIGILIJNEGO, TO JEST HANIEBNE :oops: :oops:

 • zenek - niezalogowany 2017-01-10 15:05:16

  panie prezesie AK jak widzę pewne osoby w waszej organizacji to zastanawiam się co myślą rodziny poległych AKOWCÓW i ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH proszę sprawdzić przeszłość rodziny za co i komu AK wydała wyrok

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl