:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C pochmurno z przejaśnieniami

Sprzęt ratowniczy od PZU i Fundacji Fakt dla OSP w Zwoli

OSP w Zwoli (gm. Miastków Kościelny) jest jedną z 40 jednostek w kraju, które zostały doposażone w sprzęt ratowniczy w ramach akcji Fundacji Faktu i PZU. Ochotnicy ze Zwoli otrzymali zestaw, w skład którego wchodzi plecak medyczny PSP R1, deska ortopedyczna, szyny Kramera oraz opatrunki żelowe.

 

Fundacja Faktu akcję wspierania OSP rozpoczęła już w maju. – Mieliśmy do rozdania sześć zestawów PSP R1. Zapotrzebowanie na sprzęt przerosło nasze oczekiwania, dostaliśmy aż 700 zgłoszeń. Dlatego postanowiliśmy poszukać partnera. Z pomocą przyszła Grupa PZU, która ufundowała 40 toreb medycznych – mówi Joanna Szczypek, wiceprezes zarządu Fundacji Faktu.

Jedna z tych 40 toreb trafiła do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Zwoli (gm. Miastków Kościelny). – Wystarczyło wypełnić formularz odnośnie ilości wyjazdów w roku i napisać, dlaczego nasza jednostka miałaby pozyskać ten sprzęt. Nic trudnego. Następnie otrzymaliśmy telefon i porozmawialiśmy z osobą z fundacji, która po rozmowie oświadczyła, że otrzymamy takowy sprzęt – wspomina jeden z ochotników.

{jb_greenbox}W każdym zestawie, który trafia do OSP, biorącej udział w akcji znajduje się:
Plecak ratownika: Zawiera niezbędne wyposażenie – m.in. kołnierz ortopedyczny, opaskę uciskową, opatrunki, koc ratunkowy, strzykawki, ssak ręczny i płyn do przemywania oczu.
Deska ortopedyczna: Niezbędna do transportowania ciężko poszkodowanych. Rannego można unieruchomić i przewieźć do szpitala.
Opatrunki żelowe: Zabezpieczają rany u poparzonych przed powstawaniem blizn.
Szyny Kramera: Stalowe pręty stabilizujące są niezbędne do unieruchomienia rąk i nóg po złamaniach lub zwichnięciach.
Sprzęt zakupiono ze środków funduszu prewencyjnego PZU Życie SA. {/jb_greenbox}

– PZU jest firmą odpowiedzialną społecznie. Współpracujemy z policją, strażą pożarną, pogotowiem. Wspieramy szereg działań prewencyjnych, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa całego społeczeństwa. Fundacja Faktu początkowo zakupiła 8 takich toreb, my ze swojej strony ufundowaliśmy ich 40. Liczymy na to, że ta akcja zwiększy bezpieczeństwo na polskich drogach i plecaki, którymi zostaną obdarowani strażacy, przyczynią się do ratowania życia. Plecaki będą rozdzielone po ochotniczych strażach pożarnych w całej Polsce, choć i tak zdajemy sobie sprawę, że to kropla w morzu potrzeb. Koszt takiej torby to koło 7,5 tysiąca zł. Oczywiście bardzo byśmy chcieli, by torby ratownicze były używane jak najrzadziej! – powiedział dla Fundacji Faktu Michał Olkiewicz z Biura Komunikacji Korporacyjnej PZU.

Ochotnicy z OSP w Zwoli gorąco dziękują Fundacji Faktu i PZU za ogromny prezent. – Dzięki temu zestawowi będziemy mogli w bardziej profesjonalny sposób nieść pomoc osobom, które będą jej potrzebować – mówią szczęśliwi ratownicy.

 

(Fundacja Fakt, ur, fot. OSP Zwola) 2017-09-13 15:47:04

Sprzęt ratowniczy od PZU i Fundacji Fakt dla OSP w Zwoli komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl