:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  3°C pochmurno z przejaśnieniami

Stanisław Górka wystąpił w Sulbinach

W minioną niedzielę, 28 października, na scenie w Gminnym Centrum Animacji Kultury w Sulbinach, już po raz trzeci wystąpił Stanisław Górka. Spektakl "Pieśni Miłości i Nienawiści" był próbą generalną przed premierą, która odbędzie się 7 listopada w Mińsku Mazowieckim podczas festiwalu Piotra Skrzyneckiego.

"Pieśni Miłości i Nienawiści" to spektakl, który przybliża widzowi twórczość Leonarda Cohena.
Cohen stawiany dziś na równi z Okudżawą, Wysockim czy Brelem, urodził się w Montrealu w 1934 roku w religijnej rodzinie kanadyjskich Żydów. Nawiązania do Boga, odwołania do Biblii, biblijne cytaty są obecne w wielu jego utworach.
Twórcy "Pieśni Miłości i Nienawiści" skupili się na wątku przedstawiającym stosunek barda do współczesnego mu świata, do miłości, a w konsekwencji do kobiet. W ciągu 70 minut poetyckiego spektaklu widz odnalazł wszystkie odcienie uczucia zwanego
"miłością". Od zauroczenia, niepewnych pocałunków, aż bo gorące pożądanie a później zdradę, i nienawiść, żeby po chwili znów przejść do czułości i namiętności.

W postać Leonarda Cohena wcielił się Stanisław Górka. Cohen stał się dla niego bliski poprzez przekazywane w swoich tekstach wartości, przez to, co opowiada o świecie, o ludziach, uczuciach, i wreszcie o sobie.

"Pieśni Miłości i Nienawiści"
scenariusz i reżyseria: Sławomir Gaudyn
aranżacje i kierownictwo muzyczne: Jerzy Derfel
produkcja: Anna Jędrzejczyk
występuje: Stanisław Górka
przy fortepianie: Jerzy Derfel

(inf. prasowa, oprac. MB)

Stanisław Górka wystąpił w Sulbinach komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl