:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C pochmurno z przejaśnieniami

Strażacka kronika zdarzeń PSP w Garwolinie

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie, odnotowanych na terenie powiatu garwolińskiego od 10 do 16 lipca 2017 r.

 

 

10 lipca


Miał problemy z oddychaniem. Pomogli mu strażacy

Po godz. 14 dwa zastępy PSP zostały zadysponowane na ul. Janusz Korczaka w Garwolinie, gdzie na trawniku przed blokiem znajdował się mężczyzna uskarżający się na duszności. Strażacy zastosowali tlenoterapię, a po upływie kilkudziesięciu minut przekazali poszkodowanego przybyłemu na miejsce zespołowi pogotowia ratunkowego. Akcja trwała ponad jedną godzinę.

 

13 lipca

Dachowanie bmw

Po godz. 6 w Gąsowie samochód osobowy marki BMW zjechał z drogi i dachował. Pomocy medycznej kierującemu pojazdem udzielił zespół pogotowia ratunkowego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odłączyli zasilanie elektryczne w pojeździe. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

 

14 lipca

Zderzenie toyoty i audi

Po godz. 6 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Parcele Rębków, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Toyota i Audi A4. Pomocy medycznej jednej z osób podróżujących pojazdami udzielił zespół pogotowia ratunkowego. Działania zastępów polegały na odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach oraz kierowaniu ruchem drogowym. W akcji trwającej ponad trzy godziny uczestniczył jeden zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

 

Wypadek na DK 17: udzielili pomocy 16 osobom

Przed godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17” w Gocławiu, w którym uczestniczył samochód osobowy Volkswagen Polo oraz bus Mercedes Sprinter, którym podróżowało piętnaście osób. Działania zastępów straży polegały na udzielaniu, wspólnie z zespołami pogotowia ratunkowego pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Na miejsce został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Łącznie udzielono pomocy medycznej szesnastu osobom, z czego dwanaście zostało przetransportowanych do szpitali. Kolejne działania strażaków polegały na odłączeniu dopływu prądu w uszkodzonych pojazdach oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Ruch na drodze krajowej w czasie prowadzenia działań był wstrzymany, a policja zorganizowała objazdy. W akcji trwającej ponad trzy godziny uczestniczyły trzy zastępy PSP i trzy zastępy OSP.

 

(PSP Garwolin, oprac. ur) 2017-07-17 15:21:28

Fot. archiwum eG

Strażacka kronika zdarzeń PSP w Garwolinie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl