:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -2°C bezchmurnie

Strażacka kronika zdarzeń PSP Garwolin

Archiwum Aktualności, Strażacka kronika zdarzeń Garwolin - zdjęcie, fotografia

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie, odnotowanych na terenie powiatu garwolińskiego od 12 do 18 czerwca 2017 r.

 

12 czerwca

Plama oleju na drodze wojewódzkiej nr 801 w Wildze

Po godz. 8 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o plamie oleju napędowego na drodze wojewódzkiej nr 801, od skrzyżowania z drogą krajową nr 76 w Wildze, w kierunku Maciejowic, na długości około czterech kilometrów i szerokości jednego metra. Substancja pochodziła z uszkodzonego zbiornika paliwowego samochodu ciężarowego. Działania zastępów straży polegały na sorpcji rozlanego oleju. Droga była całkowicie zablokowana. W akcji trwającej ponad sześć godzin uczestniczyły cztery zastępy PSP i sześć zastępów OSP.

 

Pożar budynku garażowego w Choinach

Przed godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku garażowego w Choinach. Działania zastępów straży polegały na podaniu prądu wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

 

Pożar budynku mieszkalnego w Parysów

Przed godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w Parysowie. Ratownicy wyposażeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych podali prąd wody na poddasze budynku, a następnie oddymili pomieszczenia. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

 

17 czerwca

Zderzenie aut w Żelechowie

Po godz. 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Żelechowie, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Daewoo Lanos i Volkswagen Bora. Pomocy medycznej osobie poszkodowanej udzielił zespół pogotowia ratunkowego. Strażacy odłączyli zasilanie elektryczne w pojazdach i zakręcili zawór LPG oraz dokonali sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

 

Pożary w lasach

W minionym tygodniu doszło do pożarów poszycia w lesie w Aleksandrowie, Gocławiu, Sobolewie (dwukrotnie).

 

(PSP Garwolin, oprac. ur) 2017-06-19 12:40:24

Strażacka kronika zdarzeń PSP Garwolin komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl