:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C bezchmurnie

Strażacka kronika zdarzeń PSP w Garwolinie

Pożary - interwencje straży, Strażacka kronika zdarzeń Garwolinie - zdjęcie, fotografia

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie, odnotowanych na terenie powiatu garwolińskiego od 6 do 12 listopada 2017 r.

8 listopada

Pożar budynku sklepu w Woli Rowskiej

Po godz. 3 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku sklepu w Woli Rowskiej. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że pożarem objęte było jego wnętrze, a płomienie wydostawały się na zewnątrz przez okno. Ratownicy wyposażeni w aparaty ochrony dróg oddechowych podali prąd wody na źródło ognia. Następnie przy użyciu podręcznego sprzętu burzącego otworzyli drzwi i podali drugi prąd wody do wnętrza budynku. Działania te doprowadziły do ugaszenia pożaru. Następnie oddymiono pomieszczenia i dokonano częściowej rozbiórki nadpalonej konstrukcji. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP.

 

9 listopada 

Poddasze i składowane drewno oraz opony w ogniu 

 Po godz. 1 w nocy do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku gospodarczego na ul. Źródlanej w Garwolinie. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że pożarem objęte jest poddasze budynku oraz opony i drewno składowane przy jego ścianie. Strażacy podali prądy wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Dalsze działania polegały na zerwaniu blachy stanowiącej przykrycie dachu, a następnie przelewaniu i usuwaniu na zewnątrz słomy oraz nadpalonej konstrukcji dachu. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP.

 

Plama płynów eksploatacyjnych na krajowej „17” w Gocławiu

O godz. 7 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że na drodze krajowej nr „17” w Gocławiu, doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych z samochodu osobowego Hyundai Getz, który uczestniczył w kolizji. Działania straży polegały na odłączeniu prądu z akumulatora, odholowaniu pojazdu na pobocze jezdni oraz sorpcji rozlanych płynów. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

 

11 listopada 

Zderzenie opla z renaultem

Przed godz. 22 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu w Izdebnie, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Opel Tigra i Renault Megane. Pomocy medycznej osobie poszkodowanej udzielił zespół pogotowia ratunkowego. Strażacy zabezpieczyli i oświetlili miejsce zdarzenia oraz odłączyli zasilanie elektryczne w pojazdach. W akcji trwającej blisko trzy godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

 

PSP Garwolin, oprac. ur

Fot. poglądowe: arch. eG

 


Strażacka kronika zdarzeń PSP w Garwolinie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl