:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  18°C bezchmurnie

Strażacka kronika zdarzeń PSP w Garwolinie

Pożary - interwencje straży, Strażacka kronika zdarzeń Garwolinie - zdjęcie, fotografia

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie, odnotowanych na terenie powiatu garwolińskiego od 5 do 11 marca 2018 r.

6 marca

Pożar sadzy w kominie domu w Żelechowie

O północy do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Żelechowie. Działania strażaków polegały na podaniu proszku gaśniczego do komina, a następnie usunięciu sadzy z przewodu kominowego z użyciem wyciora. W akcji uczestniczył zastęp OSP Żelechów. Działania trwały ponad dwie godziny.

 

DK17 – Ciężarówka przewróciła się na bok

Po godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17” w Anielowie, gdzie samochód ciężarowy marki Scania, z naczepą zjechał do rowu i przewrócił się na bok. Strażacy zaopatrzyli ranę dłoni u kierującego pojazdem oraz kierowali ruchem, który odbywał się wahadłowo. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

 

Podoblin – mercedes uderzył w drzewo

Przed północą do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Podoblin, gdzie samochód osobowy marki Mercedes zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Pomocy medycznej kierującej pojazdem udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Maciejowice.

 

7 marca

Gm. Żelechów – osobówka w rowie

Przed godz. 6 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Janówek, w którym uczestniczył samochód osobowy marki Ford Focus. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującej pojazdem, którą następnie przekazali przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP i zastęp OSP Żelechów.

 

Ostrożeń Drugi – Pożar budynku gospodarczego

Przed godz. 6 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Ostrożeń Drugi. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że pożarem objęte jest poddasze budynku. Działania zastępów straży polegały na podaniu prądów wody oraz wykonaniu otworu oddymiającego w poszyciu dachu. Po ugaszenia pożaru przystąpiono do usuwania słomy z poddasza. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP.

 

Zakończyli podróż na drzewach

Po godz. 7 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Rudzie Talubskiej, gdzie samochód osobowy Volkswagen Transporter uderzył w drzewo. Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do pasażera znajdującego się w pojeździe, któremu udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazano zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i dwa zastępy OSP.

Po godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Rudzie Tarnowskiej, gdzie samochód osobowy Citroen Xsara zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującej pojazdem, którą następnie przekazali przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

 

Dachowanie w Reducinie

Po godz. 8 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Reducinie, gdzie samochód osobowy marki Honda Civic zjechał z drogi i zatrzymał się w rowie w pozycji na dachu. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, postawieniu pojazdu na koła i odłączeniu zasilania elektrycznego. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Unin.

 

10 marca

Puznówka – Zderzenie dwóch osobówek

Po godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17” w Puznówce, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Nisan Almera i Skoda Fabia. Pomocy medycznej osobom podróżującym pojazdami udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem drogowym oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i zastęp OSP Pilawa.

 

11 marca

Zjechał z jezdni i uderzył w drzewo

Po godz. 1 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Rębkowie, gdzie samochód osobowy seat cordoba zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Pomocy medycznej kierującej pojazdem udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu zasilanie elektrycznego w pojeździe. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP.

 

Oprac. ur


Strażacka kronika zdarzeń PSP w Garwolinie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl