:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  25°C bezchmurnie

Strażacka kronika zdarzeń PSP w Garwolinie

Pożary - interwencje straży, Strażacka kronika zdarzeń Garwolinie - zdjęcie, fotografia

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie, odnotowanych na terenie powiatu garwolińskiego od 9 do 15 kwietnia 2018 roku.

12 kwietnia 2018 r.

Garwolin – Pożar kontenera na odpady

Po godz. 4 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze kontenera na odpady na ul. Warszawskiej w Garwolinie. Działania strażaków polegały na podaniu prądu wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji uczestniczył jeden zastęp PSP. Działania trwały blisko pół godziny.

 

Usuwali dwie plamy oleju w Garwolinie

Po godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o plamie oleju na ul. Stacyjnej w Garwolinie, na długości około 400 metrów. Działania strażaków polegały na sorpcji rozlanego oleju napędowego. W akcji uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP. Działania trwały ponad jedną godzinę.

Również po godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o plamie oleju na ul. Dobrej w Garwolinie. Działania strażaków polegały na sorpcji oleju napędowego, który wyciekł z ciągnika siodłowego. W akcji uczestniczyły dwa zastępy PSP. Działania trwały blisko jedną godzinę.

 

13 kwietnia

Sobolew – Ciągnik rolniczy wjechał do zbiornika wodnego

Przed godz. 18 dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP zostały zadysponowane do miejscowości Sobolew, gdzie ciągnik rolniczy wjechał do zbiornika wodnego. Kierowca nie odniósł obrażeń i w chwili przybycia zastępów straży znajdował się na brzegu. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i za pomocą wciągarek postawili traktor na koła, a następnie wyciągnęli go na brzeg. Działania trwały blisko dwie godziny.

 

Wilga – Zderzenie opla i mercedesa

O godz. 21 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Wildze, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Opel Omega i Mercedes. Pomocy medycznej osobom nimi podróżującym udzielił zespół ratownictwa medycznego. Strażacy zabezpieczyli i oświetlili miejsce zdarzenia oraz odłączyli zasilanie elektryczne w pojazdach. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Wilga.

 

Sezon pożarów traw w pełni

W minionym tygodniu doszło do pożarów traw w Woli Rębkowskiej, Przewozie, Trąbkach, Niecieplinie, Goździe, Wildze, Chrominie, Antoniówce Świerżowskiej, Mościskach. We wszystkich przypadkach działania zastępów straży polegały na podaniu prądów wody lub gaszeniu pożaru z użyciem tłumic.

 

PSP Garwolin, oprac. ur


Strażacka kronika zdarzeń PSP w Garwolinie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl