:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C pochmurno z przejaśnieniami

Strażacka kronika zdarzeń PSP w Garwolinie

Pożary - interwencje straży, Strażacka kronika zdarzeń Garwolinie - zdjęcie, fotografia

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie, odnotowanych na terenie powiatu garwolińskiego od 7 do 13 maja 2018 r.

7 maja

Wypadek w Trąbkach

Po godz. 5 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Trąbkach, w którym uczestniczył samochód osobowy Opel Astra i samochód dostawczy Mercedes Sprinter. Pomocy medycznej jednej osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie elektryczne w pojazdach oraz dokonali sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad trzy godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

 

Kolizja w Mariańskim Porzeczu

Przed godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Mariańskim Porzeczu, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Volkswagen Polo i Fiat Doblo. Osoby nimi podróżujące nie odniosły obrażeń. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie elektryczne w pojazdach oraz dokonali sorpcji plamy oleju. W akcji trwającej ponad pół godziny uczestniczył jeden zastęp PSP.

 

10 maja

Zderzenie samochodów w Wildze

Przed godz. 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Wildze, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Toyota Aygo i Audi A4. Pomocy medycznej jednej osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie elektryczne w pojazdach oraz dokonali sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Wilga.

 

11 maja

Pomogli pogotowiu w dotarciu do pacjenta

Przed godziną 10 jeden zastęp PSP i zastęp OSP Borowie uczestniczyły w działaniach w Chrominie, w związku z podejrzeniem, że w budynku mieszkalnym może znajdować się mężczyzna, który wymaga pomocy medycznej. Strażacy przy użyciu sprzętu burzącego otworzyli drzwi, umożliwiając wejście do środka zespołowi ratownictwa medycznego, który udzielił pomocy medycznej mężczyźnie. Akcja trwała prawie godzinę.

 

Pożary poszycia leśnego i trawy

W minionym tygodniu doszło do pożaru trawy w Miętnem oraz pożarów poszycia w lesie w Kobusach, Wildze (dwukrotnie), Melanowie, Puznówce, Pilawie, Mariańskim Porzeczu, Talubie, Żelechowie i Anielowie. We wszystkich przypadkach działania zastępów straży polegały na podaniu prądów wody lub gaszeniu pożaru z użyciem tłumic.

 

PSP Garwolin, oprac. ur


Strażacka kronika zdarzeń PSP w Garwolinie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl